REKLAMAprofi
REKLAMAipb_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 listopada 2020, 10:02 komentarzy 75

(Fot. Info Iława.)

Szpital w Iławie miał tylko trzy dni na uruchomienie w swoich strukturach nowego oddziału - dla pacjentów chorych na COVID-19. Placówka przyznaje, że na rynku są teraz trudności ze zdobyciem sprzętu i wyposażenia, a największą bolączką są problemy kadrowe.

Przede wszystkim na niewystarczającą liczbę personelu medycznego obsługującego nowy oddział "covidowy" i skutki takiego stanu rzeczy skarżyli się bliscy pacjentów, którzy w mediach społecznościowych opublikowali dramatyczne relacje.

Pani Katarzyna napisała, że na oddział trafili jej rodzice.

- Dzieją się tam koszmarne sceny - opisywała 1 listopada kobieta. - Tata jest tam od tygodnia, a lekarza widział dwa razy, mama jest od wtorku, lekarza widziała raz. Lekarz jest tylko jeden, obcokrajowiec, z którym przez telefon ciężko się dogadać.

Z kolei pan Artur napisał, że osoba z jego rodziny niestety zmarła w szpitalu. Chodzi dokładnie o szwagra mężczyzny, który podczas rozmów z bliskimi miał skarżyć się na brak pomocy.

Natomiast pani Monika opisała historię swojego ojca, który, poza zakażeniem koronawirusem, zmaga się z nowotworem.

- Tata trafił na oddział we wtorek, a dopiero w czwartek zobaczył lekarza na oczy.  Nie dostawał żadnych leków, które musi przyjmować na co dzień - napisała kobieta.

Dramatyczne relacje bliskich pacjentów z oddziału "covidowego" w Iławie zostały przez nich opublikowane na Facebooku.

Ilość zdjęć 3

Jak wygląda opieka na pacjentami "covidowymi" na nowym oddziale? Z jakimi trudnościami boryka się szpital? Poprosiliśmy placówkę o komentarz.

KADRY. SZPITAL MUSIAŁ OBSADZIĆ NOWY ODDZIAŁ PERSONELEM Z INNYCH ODDZIAŁÓW

Okazuje się, że największą bolączką w szpitalu, tak jak w wielu innych podobnych placówkach, są braki kadrowe. Mimo to szpital przesunął dodatkowy personel na oddział "covidowy".

- W chwili obecnej w oddziale dedykowanym do leczenia chorych z COVID-19 w ciągu dnia jest 2 lekarzy, 5 pielęgniarek, 3 fizjoterapeutów, 2 salowe. Trudności w dostępności personelu medycznego mamy podobnie jak inne szpitale w kraju, dlatego musimy tak organizować  i dostosowywać pracę pozostałych oddziałów szpitalnych, aby zapewnić dodatkowo opiekę i leczenie chorym na SARS-CoV-2, jednocześnie udzielając nieprzerwanie świadczeń w innych komórkach Szpitala - wyjaśniła Żaneta Jończak, kierownik działu organizacyjnego szpitala. - Do dnia dzisiejszego Szpital pomimo monitów nie otrzymał wsparcia od Wojewody w postaci oddelegowania personelu do pracy z zakażonymi na COVID-19. W obszarze łóżek COVID zostało stworzonych 20 stanowisk z dostępem do gazów medycznych – tlenu, w tym 5 stanowisk respiratoterapii.

MAŁO CZASU

Z udzielonego nam komentarza wynika, że decyzja wojewody nałożyła na szpital obowiązek uruchomienia łóżek "covidowych" w ciągu zaledwie 3 dni. 

- Na leczenie mieli tu być kierowani pacjenci w „lżejszych” stanach, niestety rosnąca w bardzo szybkim tempie liczba zakażonych na SARS-CoV-2 w kraju i województwie spowodowała, że w innych szpitalach w województwie miejsca są zajęte, dlatego do naszego szpitala kierowani są także chorzy w bardzo ciężkich stanach. Dodatkowo dynamika przebiegu zakażenia COVID-19 powoduje, że stan chorego w krótkim czasie się pogarsza. Na dobę przyjmujemy od kilku do kilkunastu pacjentów, do ekstremalnej sytuacji doszło w dniu uruchomienia kolejnych łóżek, kiedy z całego województwa przekazanych zostało 18 pacjentów. Karetki pod szpitalem stały w kolejce - wskazuje przedstawicielka szpitala.

TRUDNO O SPRZĘT

Obecnie jest ogromny popyt na sprzęt i wyposażenie medyczne. Na skutek takiego stanu rzeczy także iławski szpital boryka się z trudnościami w jego zdobyciu. 

- Po zwykłe stojaki do kroplówek wysyłamy transport np. do Łodzi, coraz większym problemem jest też pozyskanie środków ochrony indywidualnej dla personelu - przyznaje Żaneta Jończak.

NOWE UDOGODNIENIA: KONTAKT BĘDZIE ŁATWIEJSZY

Szpital wprowadził nowe udogodnienia, dzięki którym ma nadzieję usprawnić komunikację z bliskimi osób hospitalizowanych, jak również z samymi pacjentami.

- Zdajemy sobie sprawę, że kontakt z personelem, jak i pacjentami hospitalizowanymi w „oddziale COVID” jest utrudniony. Wynika to przede wszystkim z faktu, że personel, będąc przy pacjencie w strefie zakaźnej, czy przyjmując chorych do oddziału, nie ma możliwości jednoczesnego udzielenia informacji o pacjentach leczonych w oddziale. Aktualnie do pracy została skierowana sekretarka medyczna, która m.in. będzie koordynować zgłoszenia telefoniczne od rodzin pacjentów - przybliża szczegóły Żaneta Jończak. - Dodatkowo pacjentom w oddziale zostały udostępnione telefony, z których chorzy mogą kontaktować się zarówno z personelem, jak i z rodziną.

Nr telefonu do oddziału to 89 644 97 45.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

W tym tygodniu w szpitalu w Iławie była ekipa programu "Uwaga!" TVN. Mieszkańcy zaalarmowali dziennikarzy o trudnej sytuacji na oddziale "covidowym".
Fot. Info Iława. 

REKLAMANAJLAK

71Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Wolontariusze 71 5 miesięcy temu

  Szanowni Państwo!W związku z licznymi prośbami środowiska medycznego o stworzenie bazy osób chętnych do opieki nad pacjentami zakażonymi koronawirusem w województwie warmińsko-mazurskim, uprzejmie informuję o możliwości zgłaszania się lekarzy, pielęgniarek, ratowników i opiekunów medycznych oraz wolontariuszy do pracy w szpitalach i oddziałach zakaźnych oraz planowanym szpitalu tymczasowym.Zgłoszenia proszę kierować na adres mail: (treść niezgodna z regulaminem została usunięta) lub telefonicznie: 797 829 617 (codziennie w godzinach 8.00 – 19.00).Pozostaję z wyrazami szacunku i wdzięczności za Państwa dotychczasową pracę.Artur Chojecki, Wojewoda Warmińsko-Mazurski

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Szpital 70 5 miesięcy temu

  Nakaz utworzenia Oddziału Covid Iława wydał wojewoda Pan Artur Chojecki za zgodą NFZ.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Szpital 69 5 miesięcy temu

  ROZDZIAŁ IIIORGANY I STRUKTURA ORGANIZACYJNA SZPITALA§ 11.1. Szpitalem kieruje i reprezentuje go na zewnątrz dyrektor.2. Dyrektor samodzielnie podejmuje decyzje dotyczące szpitala i ponosi za nie odpowiedzialność.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zuza 68 5 miesięcy temu

  Mam wrażenie, że do oddziału covidowego wprowadzono procedury i zwyczaje III świata. I nie może być inaczej, skoro obsada innych nie zna...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ilawinaka 111 67 5 miesięcy temuocena: 100% 

  A gdzie schowała się " pani dyrektor". Prosimy o komentarz całej sprawy. Tyle nagród od starosty za to, że szpital prznosi zyski. Jak się okazuje szpital to nie fabryka guzików tylko miejsce dla ludzi, gdzie pacjent powinien być na pierwszym miejscu. Ten kto był choć raz pacjentem szpitala w Iławie wie, że sytuacja na oddziale covidowym nie zdarzyła się przypadkowo z powodu pandemii. Taka sytuacja to efekt braku odpowiedniego personelu medycznego i odpowiedniego zarządcy. Brak profesjonalizmu, etyki zawodowej. Trwa to od lat. Ile jeszcze skarg, ile jeszcze procesów żeby NFZ zrobił z tym porządek A sytuacja na oddziale covidowym to wierzchołek góry lodowej. Pani dyrektor powinna mieć chociaż resztki pokory i wyjść z dziury w której się chowa i złożyć rezygnację. Czego sobie i wszystkim chorym życzę.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianka222222 66 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Iławski szpital to umieralnia od 20 lat, teraz zapaść Ochrony Zdrowia jest po prostu widoczna bez znieczulenia.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~obiektywny 65 5 miesięcy temuocena: 100% 

  A ja wam napisze tak....niechodzicie w maseczkach,spotykacie sie ze znajomymi,chodzicie po sklepach bez celu wiec sie nie dziwcie,ze nie ma obslugi w szpitalu.Nie dlugo do szpitala was nie przyjma,bo bedzie zapchany chorymi.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~medyk 64 5 miesięcy temuocena: 45% 

  W iławskim szpitalu źle się dzieje odkąd obecną dyrektorkę zatrudniła Platforma Obywatelska.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ewela 63 5 miesięcy temuocena: 80% 

  To nietylko odział kovidowy w tym szpitalu niedziała.Mojego tatę nawet na odział nie wzieli,zabrany zostal w nocy karetką myśleliśmy że ma udar okazało się że ma padaczkę po urazową ale jest bezwładny.kazali z samego rana po niego przyjechać wywieźli go na wózku przed szpital i do widzenia.Leży w domu bezwładny bez opieki medycznej.Takiej o teraz dowzekaliśmy się opieki medycznej

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tylko PiS 62 5 miesięcy temuocena: 31% 

  To wszystko nic ważne że nie zmarnowaliśmy czasu i Duda został prezydentem!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bicz Boży 61 5 miesięcy temuocena: 11% 

  Co ma prezydent do tego szpitala, lewacka gnido? Chcieliście wcześniej Po, to teraz macie. To oni sprywatyzowali szpitale i teraz rząd ma to gdzieś gamoniu! Podziękuj za to PO!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 60 5 miesięcy temuocena: 56% 

  Nie ma to znaczenia czyj szpital starosty czy burmistrza.Trzymają się razem,razem knują to i razem odpowiedzą za bałagan...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wstyd 59 5 miesięcy temuocena: 94% 

  Ludzie skąd wy się bierzecie. Szpital nadzoruje starosta i rada powiatu a nie burmistrz. Chcecie kogoś opluc to pluj na starostę.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~chris 58 5 miesięcy temuocena: 64% 

  a zamiast pluć to lepiej jeszcze samemu coś dobrego zrobić np kupić maseczki czy środki do dezynfekcji i zawieźć

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Aad 57 5 miesięcy temuocena: 38% 

  Po sprzęt do Owsiaka....a burmistrz i jego folwark do dymisji

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławiak35 56 5 miesięcy temuocena: 48% 

  W Iławskim szpitalu brak opieki i lekarzy ludzie umierają? Panie Burmistrzu w Iławskim szpitalu źle się dzieje gdzie Pan jest? Czyżby samorządy sobie nie radziły? Ostatnio wspomagał Pan kupując kilka doniczek od lokalnych przedsiębiorców kwiatów, a tu większy problem jak widać prosimy o pomoc z obszernym artykółem i wyjaśnieniami dla mieszkańców i zdjęciami w mediach?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lila 55 5 miesięcy temu

  Przecież szpital to jednostka powiatu, a nie miasta.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Apsik 54 5 miesięcy temuocena: 60% 

  Ale typy jesteś

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławiak 53 5 miesięcy temuocena: 83% 

  Szpital nie podlega pod miasto tylko starostwo

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławiak35 52 5 miesięcy temuocena: 91% 

  W Iławie ten szpital jest słynny z takiej opieki nie potrzeba covida wystarczyło by przytoczyć chociażby dyżur w weekendy idziesz chory czekasz w kosmicznej kolejce a tam zasady klamka działa tylko w jedną stronę pielęgniarka wywołołuje kiedy można wejść i wrota się otwierają... Czas oczekiwania miiędzy wyjściem jednego pacjęta a wejściem drugiego nieograniczona pusty gabinet a ty siedzisz w gorączce aż łaskawie ktoś cie wpuści lekarz przyjmujący może lepiej zostawmy to bez komentarza... Ale co tu się dziwić jaki Dyrektor szpitala taki szpital! Tu nagroda by się przydała dla tej Pani!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 51 5 miesięcy temuocena: 58% 

  Wszystkie kroki pisiorów od wiosny są przewidywalne. To co mówiłem się sprawdza. Na początek zachęcanie do wyborów przez krzywoustego. Potem śmieszne bony wakacyjne. Logika podpowiadała że epidemia uderzy ze zdwojoną siłą bo po prostu rząd zachęcał do luzowania obostrzeń. Powrót do szkół... Z ustawą antyaborcyjną to też trik żeby było na kogo zwalić że ludzie chorują. Jakby nie wiedzieli że ludzie będą się burzyć... Brak odpowiedzialności za błędy - to jest najlepsze. Mogą kraść w najlepsze w imię epidemii. Można tak w nieskończoność wyliczać. Więc albo trzeba być bardzo naiwnym albo debilem żeby jeszcze to łykać.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do Koko 50 5 miesięcy temu

  Przecież szpital podlega pod starostę, a nie burmistrza.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 49 5 miesięcy temuocena: 80% 

  Do Koko; zanim, tu na forum "wylejesz" swoje mądrości w sprawie zarządzania instytucjami w mieście, najpierw zorientuj się, kto kogo i gdzie powołuje i kto później sprawuje nadzór nad prawidłowym wykonywaniem tych zadań. Dyrektora szpitala powołuje Starosta Iławski i on nadzoruje funkcjonowanie szpitala w Iławie. Staraj się to zapamiętać.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Koko 48 5 miesięcy temuocena: 53% 

  Ja bym tu się zastanowił w inną stronę odkąd mamy nowego burmistrza w Iławie same oburzenia i skargi. Czy w Iławie za różnych Rządów było tak źle jak jest obecnie NIE więc drodzy mieszkańcy czas się zastanowić przecież szpital jest zarządzany przez kogoś i z czyjego ramienia został powołany na takie stanowisko?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marta 47 5 miesięcy temuocena: 88% 

  Tragedia po prostu, podobno w dużych miastach brakuje w szpitalach nawet żywności, kocy, pacjenci leżą stłoczeni bez dostępu do WC, to jest jak wojna...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Halina 46 5 miesięcy temuocena: 89% 

  Jednak chyba lepiej chorować w domu. A jeżeli umrę to wśród swoich. Niż tam leżeć i czekać na śmierć. Straszno i wcale nie śmieszno.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ił 45 5 miesięcy temuocena: 86% 

  Teraz to mówią że mieli tylko 3 dni , dziwne , bo wcześniej pisali że do 30 września muszą utworzyć oddział COVID a zrobili to już 23, czyli był jeszcze tydzień

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ko -Wal 44 5 miesięcy temuocena: 51% 

  Niemiecka firma Onet wzywa do demonstracji ulicznych po których jest skok zakażeń, potem niemiecki prezydent, którego władza jest -żadna- , oferuje Polakom pomoc bez najmniejszych konkretów, a zwłaszcza - czy darmową? .... Oni naprawdę mają Polaków za głupków i jak widać poniżej - niebezpodstawnie. Może Pan Walić, walnie w końcu siebie? Będzie szansa, że coś zaskoczy w myśleniu. To dobra domowa metoda.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~WalicWszystkich 43 5 miesięcy temuocena: 65% 

  Może masz racje te wszystkie demonstracje to przez Niemców pani Julia Przyłębska posiada wspaniałą wille w Niemczech może to oni namówili ją do zaostrzenia przepisów aborcyjnych by ludzie wyszli na ulice Prezydent odmówił pomocy nawet nie pytając o warunki ale wiadomo rząd nie może zgodzić sie na pomoc nie po to tyle miesięcy propagandy że unia próbuje nas zniszczyć Za pół roku wyjdzie Pinokio Morawiecki i powie nie radzimy sobie nikt nam nie pomógł żyjemy w imaginowanej wspólnocie europejskiej gdzie bogaci pomagali tylko Francji Hiszpanki Włochom i Czechom

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~X 42 5 miesięcy temuocena: 87% 

  Kto rządzi szpitalem? Starostwo? To może Pan Starosta by coś zrobił? Ktoś musi za to odpowiedzieć.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~WalicWszystkich 41 5 miesięcy temuocena: 38% 

  Mazowsze chce skorzystać z pomocy Niemiec w walce z epidemią. "Kiedy ktoś ją nam oferuje, nie godzi się odmawiać" ONET Wstyd przecież wyraźnie prezydent powiedział nie chcemy waszej pomocy Wyraźnie nasz rząd znalazł skuteczny sposób na rencistów i emerytów covid i po problemie ze starymi chorymi i niepełnosprawnymi

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pracownik służby zdrowia 40 5 miesięcy temuocena: 97% 

  Chciałbym tylko wiedzieć czy Pani dyrektor moze nadal patrzeć na siebie w lustrze? Trzeba jej przyznać jedno, jest wspaniała bizneswoman potrafi zarabiać pieniądze i to jest bezdyskusyjne!Nie rozumiem tylko dlaczego życie ludzkie jest dla Pani dyrektor tak mało istotne?Zachłanność nie zna granic i jest ważniejsza niż dobro pacjentów!Pacjenci umierają jeden po drugim bo brak jest opieki nad nimi. Zostawieni przez kilka dni sami sobie bez sprzętu, leków nawet dostępu do tlenu.Brudni i głodni. Nie ma tam salowych ani pielęgniarek.Młodzi lekarze płaczą z przerazenia przed dyżurem. Presonel zmuszany jest do pracy pod groźbą zwolnienia. Rodzina pacjentów nie jest informowana o stanie pacjenta ponieważ nikt nie odbiera telefonów. Wszystko jak zwykle w szpitalu załatwiane od d.upy strony ważne tylko żeby był pacjent za którego szpital dostanie pieniądze a to co się z nim dzieje zaczęło interesować dyrektorstwo dopiero wtedy gdy sprawą zainteresowała się telewizja. To jest niehumanitarne. Wstyd

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Opiekunka 39 5 miesięcy temuocena: 83% 

  Jestem opiekunką medyczną z zawodu jak nie było calej covidowej nagonki to ilawski szpital nie potrzebował opiekunek czy opiekunów do pracy,a teraz gdy mamy covidowy zawrót głowy to w urzędzie pracy pojawilo sie ogloszenie o pracę dla opiekunów medycznych na oddział covidowy.Teraz opiekunowie medyczni by sie przydali a tak to nie mieli odpowiedniego wykształcenia.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Swojak 38 5 miesięcy temuocena: 88% 

  Jak się patrzy cały czas przez pryzmat pieniądza a najważniejsza kwestia jest wykazanie oszczędności na koniec roku to nie ma co się dziwić że Pani Dyrektor tak podchodzi do tematu...1) personel - gdyby zaproponowano lepsze stawki pielęgniarkom, ratownikom czy lekarzom napewno każdy dałby od siebie coś co nazywamy czasem na dyżur a przypomnę kontraktowy personel pracuje średnio 250-300 godzin na miesiąc....2) sprzęt - nie wierze w to że nie ma dostępnych stojaków łóżek i innych rzeczy tylko baaaa wszystko teraz poszło w górę a coś co jest droższe ciężej kupić i wyłożyć kase3) ochrona osobista - z miejsca mogę podać 2/3 firmy które mają dostępny sprzęt ochrony osobistej wystarczy poszukać podzwonicNa zakończenie... Skoro pacjent w oczach dyrekcji jest na samym końcu a na pierwszym kasa to nie dziwcie się że tam jest tragedia...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Michał 37 5 miesięcy temuocena: 88% 

  To po co otwiera niekompletny oddział???!!! Nikt jej nie karze,niech bzdur nie opowiada!!!!!! Oddział otwiera się jak jest kompletny.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xv 36 5 miesięcy temuocena: 42% 

  Ratunek: co dzień na noc seta pijcie sok czarnej porzeczki z gorącą wodą mocny spacer do 10 km. jak wrócisz to spłucz się pod prysznicem nie włączaj telewizji, poza Trwam = jesteś zdrowy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tubylec 35 5 miesięcy temuocena: 74% 

  Jeszcze TVNu brakowało! Zapewne po wizycie tej obiektywnej stacji wszystko wróci do normy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Patryk 34 5 miesięcy temuocena: 100% 

  hehehe. miastem rządzi NIEPiS, powiatem rządzi NIEPiS ale i tak wina będzie PiSu. no cóż jacy odbiorcy taka telewizja. kiedyś myślałem ze spadnę z krzesła jak usłyszałem jak jeden z redaktorów na zarzut że tylko KILKA MINUT transmitowali przesłuchanie prezydenta BK oświadczył ŻE NASZYCH WIDZÓW TO NIE INTERESUJE. wszystko w temacie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~icek 33 5 miesięcy temuocena: 80% 

  czosnek was uratuje

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Covidov 32 5 miesięcy temuocena: 43% 

  Zawsze można się zgłosić na wolontariat i mieć kontakt z chorymi a nie narzekać leżąc w domu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~elo 31 5 miesięcy temu

  Do Marmoto : co boli dupa?, trzeba było się uczyć

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wolontariusz 30 5 miesięcy temuocena: 88% 

  Zgłosiłem się, mam kwalifikacje, mieli oddzwonić w przypadku "braków obsługi" telefon milczy od tygodnia. Nie potrzebują nikogo do pomocy. Takie teksty jak twój to o kant d. rozbić, już od dawna śmieszą.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marmoto 29 5 miesięcy temuocena: 78% 

  Tak najlepiej my za darmo a lekarz podwojna pensje puknij sie w czolo

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jakub 28 5 miesięcy temuocena: 44% 

  Niestety nie tylko nasz szpital boryka się z takim problem, rząd tylko nakazuje ma być zrobione a odpowiedzialność zrzuca na wojewodów kupują limuzyny i tablice multimedialne a respiratorów brakuje to skandal że w dobie takiego problemu tak łatwo trwonią nasze pieniądze .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~znam temat 27 5 miesięcy temuocena: 100% 

  chrzanisz. problem jest ogólnopolski bo personelu medycznego jest za mało. mamy braki w personelu przy normalnym trybie a teraz to masakra. sporo lekarzy też puszczono do pracy za granicą nie oferując im godziwych pensji. szczerze mówiąc to dopiero PiS zahamował wypływ młodych lekarzy zwiększając ilość specjalizacji i doskonałe warunki dorobienia mimo braku specjalizacji

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 26 5 miesięcy temuocena: 86% 

  A wojewoda to wg Ciebie nie organ rządowy?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Miś 25 5 miesięcy temuocena: 47% 

  Po co w ogóle leczyć ważne że lekarza dostali podwójna pensję i jeszcze prywatnie żyć tylko , a pacjęt przyjdzie kolejny dla nich to bez różnicy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zdziś 24 5 miesięcy temuocena: 61% 

  Analfabeto naucz się poprawnie pisać. Poza ortografią znasz się na wszystkim nieuku? Trzeba było zostać lekarzem a nie palić fajki pod zawodówką. Teraz miałbyś pole do popisu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Taki ja 23 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Wybierasz czerwoną czy niebieską pastylkę?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~paisano 22 5 miesięcy temuocena: 73% 

  Przecież to kompletne kłamstwo, że mieli 3 dni na utworzenie oddziału.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 21 5 miesięcy temuocena: 52% 

  Współczuję zarówno lekarzom jak i chorym. Propaganda sukcesu zetknęła się w końcu ze ścianą i efekty widać. A to niestety dopiero początek. Zamiast wspierać służbę zdrowia która ledwie zipie od dawna, pseudorząd rozdawał pieniążki. Zobaczycie co będzie po nowym roku. Ceny strzelą w kosmos!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 20 5 miesięcy temuocena: 51% 

  Do praktyka. Mistrzami manipulacji to są właśnie pisiory. Kupili ludzi i tyle. Towarzysz Kurski to istny guru manipulacji!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Praktyk 19 5 miesięcy temuocena: 60% 

  Lubię takich wystraszonych! Łatwo się nimi manipuluje, sami w niczym nie pomogą ale z orgazmem w oczach sieją panikę, im gorzej tym lepiej dla nich...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~hahaha, ale jaja, ale jaja 18 5 miesięcy temuocena: 58% 

  w ten kosmos ! to chyba ty wystrzelisz ! , razem ze szczawiem i mirabelkami , bo pinindzy przez 8 lat nie mieli.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~XXXXX 17 5 miesięcy temuocena: 57% 

  to jest wina dudusia i krzywoustego

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~echt 16 5 miesięcy temuocena: 64% 

  Tak, niemiecki prezydent który nie ma realnej wladzy zaproponował nam pomoc bez żadnych konkretów. A tubylcy już widzą tu niemieckich lekarzy i sprzęt - o , naiwności! Przypomnę może, to jednak Polki obsługują niemieckich pacjentów i starców, nie odwrotnie, też z Iławy tam jeżdżą. Warto odróżniać zagrywkę propagandową od rzeczywistości.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~korona 15 5 miesięcy temuocena: 93% 

  A przecież pełne szuflady podań o prace mieli w kadrach... personelu brakuje??? Gdzie te podania o prace???

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zaczajony 14 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Chyba całe te biurko z podaniami wyrzucili razem z wymianą mebli do biura

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianka 13 5 miesięcy temuocena: 89% 

  To nie ma nic wspólnego z rządem (...)? Nawet iławscy lekarze w normalnym czasie mówili,że bezpieczniej leczyć się w innych miastach.

  Edytowany: 5 miesięcy temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gosc 12 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Osoba z mojej rodziny ktora leżała na.oddziale wyzdrowiala i jest juz w fomu. Dzieki Bogu ze z tego wyszla. Ja rozumiem ze sa bardziej narazeni ale skoro maseczki maja taka zbawienna moc niech je nosi personel dezynfekuhe sie ale pomaga. Po co brac ludzi do szpitala skoro im nikt nie pomoze . Lepsza pomoc maja w domu. Zero kontaktu z pacjentami zero leków. Umieralnia doslownie. Co najlepsze osoba z mojej rodziny zostala wystawiona w samej pizamie i kapciach przed wyjscie na dwor...masakra jakas zdrowiejesz z covida a zaraz umrzesz na zapalenie pluc bo zmarzniesz. Chore to wsZystko!!!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nicki 11 5 miesięcy temuocena: 80% 

  (...). Na to jest jedna recepta... powrót do normalności i odporność na ludzką głupotę.

  Edytowany: 5 miesięcy temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Covid 10 5 miesięcy temuocena: 61% 

  Od tygodnia na stadionie narodowym stworzono miejsca dla pacjentów z covidem wczoraj złapano pierwszego chętnego trochę sie opierał więc połamano mu nogi i podłączono pod respirator teraz medycy walczą jego zdrowie i życie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ziutek 9 5 miesięcy temuocena: 73% 

  podobno próbował podkopać się pod murawą boiska , ale złapali go w polu karnym !

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jacek 8 5 miesięcy temuocena: 94% 

  No leczenie czytam super, światowe standardy normalnie, położą cię i zdychaj.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~petros 7 5 miesięcy temuocena: 55% 

  Łatwo jest krytykować. Współczuję pielęgniarkom, które odważyły się pracować i nie wzięły zwolnień lekarskich. Pracują po kilkanaście godzin i dodatkowo dostają "bęcki" od pacjentów i ich rodzin [frustrację i rozgoryczenie rozumiem]. I prośba do komentujących - po krytyce [być może słusznej] dajcie jakiś pomysł i być może zaproponujcie swoją pomoc.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ciekawe... 6 5 miesięcy temuocena: 100% 

  szkoda tylko ze pacjeci chorzy na covid tej pomocy ie otrzymuja i umieraja... ludzie pisali cos na ten temat przeczytaj sobie.. nawet nie dostaja jedzenia...pielegniarki kase biora ale opieki 0 !

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Papa 5 5 miesięcy temuocena: 88% 

  Chcesz pomysł? ok miej kawki miej opier..... dalania się! zająć się pacjentami ,chorym nakazali aby sami sobą się zajmowali.ilawski szpital ma bardzo duże perspektywy jest tak rozbudowany i ma tyle.sprzetu medycznego jak nie jeden większy szpital, w Iławie brakuje jedynie dobrego personelu lekarzy bo Ci co są pacjenta mają głęboko w dupue!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~obcy32 4 5 miesięcy temuocena: 80% 

  Niemcy proponowały nam pomoc ale nasz pan prezydent powiedział nie dziękujemy dajemy sobie dobrze rade Żaden polak nie chce być leczony przez niemieckich lekarzy ani leżeć pod respiratorem Merkel

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 3 5 miesięcy temuocena: 88% 

  No przecież pan Morawiecki twierdzi,że z niczym nie ma problemu,są respiratory,stojaki,łóżka.Wmawiają nam,że jedyny problem to my.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mar 2 5 miesięcy temuocena: 79% 

  Krzyworyjny kłamie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~vzm 1 5 miesięcy temuocena: 90% 

  Tylko ludzi brak

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.6565 sekundy