REKLAMAprofi
REKLAMAZielona aleja 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 listopada 2020, 11:46 komentarzy 3

(Fot. organizator.)

... ale w zupełnie innej formie, niż początkowo planowali to organizatorzy. Zamiast wspólnie pokonać ustaloną trasę 102 km, iławianie Grzegorz Kressin i Krzysztof Zakreta zachęcają wszystkich do indywidualnych wycieczek w gronie do 5 osób, wybraną przez siebie, co najmniej 102-kilometrową trasą.

Ojczyznę kochać i szanować trzeba. Miłość, oddanie i patriotyzm można okazywać na wiele sposobów, można na przykład "Rowerem dla Niepodległej" pokonać 102 km na 102-lecie niepodległości Rzeczpospolitej Polskiej. To trzecia edycja rajdu, którego pomysłodawcą i organizatorem są iławianie Grzegorz Kressin i Krzysztof Zakreta.

- Pierwszy rajd zorganizowaliśmy w 2018 r. na 100-lecie RP, pokonując wtedy 100 km trasą: Iława, Susz, Zalewo (wokół Jezioraka), Lubawa, Iława - wspominają. - Udział wzięło wówczas 20 rowerzystów z Iławy, Lubawy, Mławy, Ostródy i Susza. W ubiegłym roku na 101-lecie RP trasą: Iława, Susz, Kisielice, Bielice, Nowe Miasto Lubawskie, Lubawa, Iława pomknęło już 42 rowerzystów z Iławy, Gdańska, Kisielic, Lubawy, Nowego Miasta Lubawskiego, Ostródy, Rynu i Warszawy - dodają.

W tym roku formuła rajdu musiała być mocno zmieniona ze względu na panującą w Polsce i na świecie pandemię COVID-19. 

- Przy zachowaniu szczególnych środków ostrożności nie rezygnujemy z aktywności i uczestnictwa w rajdzie - mówi Krzysztof Zakreta. - Z barwami biało-czerwonymi, w maseczce ruszamy na dystans minimum 102 km. 

Start rajdu odbędzie się 11 listopada 2020 r. o dowolnej godzinie, w dowolnym miejscu, w dowolnym tempie, dowolną trasą o długości minimum 102 km. 

- Jedziemy w kaskach rowerowych, indywidualnie lub w grupach do 5 osób, zachowując dystans 2 m (na rowerze jest znacznie większy). Przed wyruszeniem na rajd zdezynfekujmy dłonie. 11 listopada 2020 r. bądźmy duchowo wszyscy razem. Jeszcze będzie wspaniale. Wszystkiego dobrego, zdrówka, bo sport to zdrowie! - dodają iławianie, zapraszając na wybrane 102-kilometrowe niepodległościowe trasy.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: archiwum organizatorów.

REKLAMAwardrom2

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~ROWER 3 5 miesięcy temuocena: 100% 

  No i OK. Powodzenia na trasie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~agrounia 2 5 miesięcy temuocena: 0% 

  taczką mogę?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nick 1 5 miesięcy temuocena: 50% 

  Spoko, ładnie, pięknie extra! Jeszcze myślę że powinniście zdezynfekować asfalt na całej trasie! I maseczki najlepiej z grubej folii żeby się wirus nie przedostał na asfalt...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPrzystan
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.2145 sekundy