wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 listopada 2020, 17:46 komentarzy 6

(Fot. Błonianka Błonie.)

W środowym pojedynku beniaminków w ramach 15. kolejki spotkań III ligi GKS Wikielec przegrał na wyjeździe z Błonianką Błonie 1:2.

Błonianka Błonie - GKS Wikielec 2:1 (1-0)
1:0 - Dobkowski (16')
1:1 - Bartkowski (61')
2:1 - Czapa (72', karny)

Na początku meczu niewielka dominacja piłkarzy z Błonia została udokumentowana bramką Michała Dobkowskiego, który przy przyjęciu piłki zwodem kiwnął dwóch obrońców i złapał na wykroku bramkarza gości. Asystę przy bramce zanotował Dawid Brewczyński.

Po zmianie stron, kiedy oba zespoły szykowały się na pierwsze roszady kadrowe, gra się ożywiła. GKS doprowadził do wyrównania. Michał Bartkowski celnie przymierzył głową i pokonał Leona Jankowskiego. W 70. minucie arbiter spotkania zauważył dyskusyjne zagranie ręką w polu karnym i Błonianka wywalczyła rzut karny. Do stałego fragmentu gry podszedł Sebastian Czapa, który pewnym strzałem umieścił futbolówkę w bramce. Pozostałe 20 minut gry było bardzo nerwowe. Mnożyły się faule. GKS był bliski wyrównania, ale Rafał Włodarczyk w ostatniej chwili wybił piłkę zmierzającą do pustej bramki.

Końcowy gwizdek sędziego oznajmił zwycięstwo Błonianki 2:1.

GKS Wikielec: Caban, Korzeniewski, Kacperek, Górski (87' Ewertowski), Wacławski, Jurczak, Jankowski (81' Kucznier), Szypulski, M. Jajkowski (64' Modrzewski), Suchocki, Bartkowski.

Błonianka Błonie/GKS Wikielec/red. kontakt@infoilawa.pl.