REKLAMAWardrom
REKLAMAzielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 listopada 2020, 13:19 komentarzy 2

(Fot. YouTube/Iławskie Centrum Kultury.)

Świętujemy niepodległość inaczej niż zwykle, głównie w Internecie. W program obchodów 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Iławie wpisuje się m.in. baśń o powstaniu Iławy w wykonaniu grupy teatralnej ICK prowadzonej przez Piotra Weintza.

Spektakl był przygotowywany już w ramach obchodów 715-lecia Iławy, ale ponieważ koronawirus krzyżuje w tym roku wiele planów, premiera odbyła się dopiero teraz, wpisując się w obchody święta 11 listopada.

- Stworzyliśmy wyjątkowy spektakl, inspirowany m.in. legendami dotyczącymi miasta. Widz dowie się, w jaki sposób powstał iławski gród, skąd wzięła się królicza góra i co mogło się wydarzyć, gdy z wizytą przyjechał sam Napoleon. Będzie edukacyjnie, nostalgicznie, ale i z humorem - zapowiada Piotr Weintz, reżyser i opiekun grup teatralnych działających pod skrzydłami Iławskiego Centrum Kultury.

Występują: Aleksandra Grajnert, Kacper Smoliński, Gosia Marciniak, Joanna Dąbrowska, Justyna Dąbrowska, Emilka Więcek, Emilia Tkaczyk, Wioletta Tomaszewska, Wiola Żołądkiewicz, Monika Gerczak, Kamila Borkowska, Oliwia Koć, Wiktoria Szauer, Marcin Zając, Natalia Mamedow.

„Edukacyjnie, nostalgicznie, ale i z humorem”. Zobacz „Baśń o powstaniu Iławy”.
Red. kontakt@infoilawa.pl.
Wideo: Iławskie Centrum Kultury.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANAJLAK

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Jan 2 2 miesiące temu

    Świetne. Brawo!

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Wyron69 1 2 miesiące temuocena: 100% 

    Brawo Wy.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPUP
REKLAMAbudzyk
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3191 sekundy