REKLAMAPatrz
REKLAMAipb_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 listopada 2020, 09:20 komentarzy 3

(Fot. GDDKiA.)

Półmetek osiągnęła drogowa inwestycja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddziału w Olsztynie polegająca na budowie obwodnicy Nowego Miasta Lubawskiego. Zaawansowanie robót osiągnęło właśnie 50%.

Budowa obwodnicy Nowego Miasta Lubawskiego o długości 17,7 km realizowana jest w ciągu drogi krajowej nr 15. Obwodnica ominie Nowe Miasto Lubawskie od wschodu. Będzie drogą klasy GP (głównej ruchu przyspieszonego) o przekroju 2+1.

- Obecnie wykonawca prowadzi roboty ziemne (wykopy, nasypy, wymiany gruntów, wzmocnienia podłoża), konstrukcyjne (warstwy podbudów z kruszywa, betonu asfaltowego oraz warstwę wiążącą) - informuje Karol Głębocki, rzecznik olsztyńskiego oddziału GDDKiA. - Przebudowuje także kolizje z sieciami energetycznymi, wodociągowymi i gazowymi. Na obiektach inżynierskich wykonywane są prace na wszystkich frontach. Prowadzone są prace zbrojarskie oraz betoniarskie w zakresie betonowania ustroju nośnego, jak i ław fundamentowych. Wykonywane są także roboty brukarskie: krawężniki kamienne, betonowe oraz nawierzchnia z kostki.

Zaawansowanie rzeczowe prac osiągnęło już 50 proc. Zobaczcie postęp prac na załączonych zdjęciach i materiałach wideo.

Budowa nowomiejskiej obwodnicy osiągnęła półmetek.
Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: inwestor.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMALady D

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Wpisz swój nick 3 2 miesiące temuocena: 100% 

  a na jakim etapie jest budowa prawdziwej obwodnicy ilawy. aaa no tak jest daleko w d... kolejny raz nasi bezradni dadzą się ograć. banda nieudacznikow

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~weselnik 2 2 miesiące temuocena: 100% 

  no to połączą obwodnicę z S5, która pójdzie obok Lubawy i Nowego Miasta i dalej w stronę Grudziądza. Dzięki temu znacznie skróci się czas podróży zarówno do Torunia, jak i Grudziądza

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Człowiek 1 2 miesiące temuocena: 100% 

  Dobrze by było.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPUP
REKLAMAbudzyk
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3418 sekundy