REKLAMAPatrz
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 listopada 2020, 12:55 komentarzy 3

(Fot. Info Iława.)

Nowa atrakcja przyrodniczo-turystyczna w powiecie iławskim. Mieszkańcy i goście mogą wybrać się na spacer nad wodą, korzystając z nowego pomostu.

Drewniana konstrukcja powstała na Jeziorze Płaskim w Jerzwałdzie w gminie Zalewo. To miejscowość, którą rozsławił swoim pobytem pisarz Zbigniew Nienacki.

Nowa atrakcja przyrodniczo-turystyczna w powiecie iławskim. Jerzwałd nad Jeziorem Płaskim zaprasza.

Ilość zdjęć 12

Z pomostu można podziwiać widok na jezioro i jego wyspy. Długość pomostu wynosi 84,32 m, a szerokość 2 do 3 metrów. Swoje łodzie mogą tutaj przycumować żeglarze.

Inwestorem był Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich z siedzibą właśnie w Jerzwałdzie.

- Budowa pomostu edukacyjnego jest składową większego projektu realizowanego przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego pn. „Podniesienie standardu bazy technicznej i wyposażenia parków krajobrazowych województwa warmińsko-mazurskiego”, który jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 - poinformowała jednostka.

Budowa pomostu kosztowała niespełna 234 tysiące złotych.

Mamy nowy pomost do spacerów nad jeziorem.
Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Info Iława.

REKLAMANAJLAK

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Kola. 3 4 miesiące temu

  Patrząc na te zdjęcia , nie widzę stanowisk do cumowania jachtów. Jako pomost widowiskowy to OK. Pomost poprzedni nam odpowiadał. wystarczyło stanowisk dla jachtów, choć żeglarze każdego roku o ten pomost walczyli , aby tam był zamontowany, w tym roku to nawet nie postawili TOI TOIA. Wstyd dla Zalewa.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~NIL 2 4 miesiące temuocena: 0% 

  Szkoda, że firma nie posprzątała (jeszcze) po sobie. Drewniane ścinki z budowy są rzucone pod tablicą, leżą od tygodnia. Pytanie ile żaglówek jest w stanie przycumować do pomostu? Odpowiedź brzmi: 2. Miejsca do cumowania są tak blisko brzegu (płytko i muł!) i szuwarów, że podpłynąć można tylko kajakiem. Poprzedni pomost umożliwiał zacumowanie co najmniej 8 dużych(!) łódek.Tak rozwijamy atrakcyjność tego miejsca.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~sebba 1 4 miesiące temu

  Ładny pomost tylko żeby nie zapomnieli przynajmniej przed sezonem i po sezonie zaimpregnować drzewo to na dłużej bedzie inwestycja służyła

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPrzystan
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4588 sekundy