REKLAMABUTIK TOP
REKLAMADPK
wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 listopada 2020, 09:33 komentarzy 73

(Fot. Info Iława.)

W poniedziałkowy poranek potwierdziliśmy sygnał od Czytelnika o zniszczonym pomniku orła znajdującym się na wzniesieniu stadionu miejskiego na ul. Sienkiewicza w Iławie. To jeden z najbardziej znanych monumentów w naszym mieście.

Roztrzaskana została figura orła wieńczącego całą konstrukcję. Rozkruszona na wiele części leży na stopniach cokołu i na ziemi w pobliżu pomnika. Urwana została głowa, połamane skrzydła. 

Czytelnik, który zgłosił, iż pomnik został zniszczony, przekazał, iż widział go w takim stanie już w sobotę.

Jak dowiedzieliśmy się w Komendzie Powiatowej Policji w Iławie, iławscy mundurowi dotychczas nie otrzymali żadnego zgłoszenia w tej sprawie. Trudno wyrokować, czy figura sama spadła z postumentu, czy też została z niego strącona. Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski powiedział nam, że zgłoszenie na policję zostanie dokonane dzisiaj.

Pomnik obecnie nie jest zwieńczony żadną figurą, ani żadną tablicą; pozostał jedynie pusty cokół. Wcześniej została skuta kontrowersyjna komunistyczna tablica o treści "Zjednoczonej młodzieży polskiej na chwałę, społeczeństwo powiatu suskiego w IV rocznicę Odrodzenia Polski. Iława, dnia 22 lipca 1948 roku". Za poprzedniej kadencji samorządowej została tutaj umieszczona inna tablica - upamiętniająca 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Nigdy jednak nie doszło do jej odsłonięcia, bo umieszczenie takiej tablicy na pomniku o kontrowersyjnej wymowie zostało zakwestionowane. Ostatecznie rocznicową tablicę przeniesiono, pozostał orzeł. Wielu, jako niemiecka gapa, się nie podobał... 

To tematu wrócimy.

PILNE: Orzeł leży roztrzaskany, pomnik na iławskim stadionie zniszczony! 
Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Info Iława.

REKLAMAwardrom2

71Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~kto ty jesteś? Polak mały .... . 71 2 dni temu 19:24ocena: 100% 

  Szumi dokoła las czy to jawa czy sen, co Ci przypomina, co Ci przypomina widok znajomy ten. Wreszcie Iława będzie wyzwolona spod jarzma. W przyszłości w święta i rocznice państwowe będą śpiewane piosenki harcerskie i pieśni patriotyczne. A tak a propos, nie łączyć symbolu państwa niemieckiego z rzeźbami czy architekturą bo to znaczy diametralnie coś innego.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~podatnik 70 6 dni temuocena: 78% 

  zal i smutek sciska serca komuchow ze spadl ich symbol ukladu Ribentrop - Molotow i ich miejsca spotkan aktywistow '' W U M L ''

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lacomi 69 6 dni temuocena: 33% 

  Prośba nie niszczcie więcej rzeźb, te 4 z kamieńca też niemieckie. Potężne umysły zostawcie je. Przesyłam prośbę od samego essi johnsona.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Syn rybaka 68 7 dni temuocena: 67% 

  Młocio coraz to węższe, obciślejsze spodnie nosi. To daje efekt uboczny w postaci ucisku i niedokrwienia. To z kolei skutkuje zakłóceniem percepcji. Kolejarze wystukali gapę i koniec. Gdzie źródła historyczne?? Po co to zrobili takie hobby mieli? Dla żartu czy na zamówienie PPR-owców? Kto ci dał mgr???

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~orzeł 67 6 dni temuocena: 17% 

  Synu Rybaka, moja propozycja zacznij raki łowić.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ziemowit 66 7 dni temuocena: 63% 

  Ten orzeł nie mógł już patrzeć na to co się dzieje w Iławie. W mieście marazm, stagnacja, park zamknięty, nie ma gdzie się napić. Pomyślał sobie: spier…m do Reichu. Już miał się wzbijać w powietrze gdy podszedł do niego jakiś rudy facet z brodą i pyta czy może się z nim zabrać. Wsiadaj - mówi orzeł. Pomachał skrzydłami odbił się od cokołu i … w pizdu wylądował. Okazało się że rudy miał kieszenie wypchane kamieniami i nie chciał nigdzie odlecieć. W taki oto sposób dokonał zamachu…

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do Ziemowit 65 7 dni temuocena: 58% 

  Możesz teraz zaśpiewać „Bój jest to nasz ostatni”. Sztandar wyprowadzić.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mjr Łupaszka 64 7 dni temuocena: 78% 

  18.11.198931 lat temu miał miejsce demontaż pomnika Feliksa Dzierżyńskiego w Warszawie. Po 31 latach Iława dołączyła do dekomunizacyjnego prądu historii.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sosnowy 63 7 dni temuocena: 75% 

  Czas skończyć z dominacją szabrowników i ich potomków w Iławie. Ludzie nie bójcie się tych zer moralnych. Bądźmy dumni z naszych prawdziwych bohaterów, którzy oddali życie, ZAPŁACILI CENĘ CEN za to abyście żyli w niepodległej Polsce.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lacomi 62 7 dni temuocena: 32% 

  Na pewno trzeba go odnowić jak najszybciej ,zabezpieczyć przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych i będzie piękniejszy niż był przed zniszczeniem. Ci co go zniszczyli przyspieszyli jego renowację, dziękujemy Ci essi johnson.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do roboty ~lacomi~ 61 7 dni temuocena: 64% 

  lacomi powinien odnowić , bo nie tak dawno na tym forum chwalił się , że płaci pracownikom kilkanaście tysięcy. więc posklejać taką gapę do dla nie piknięcie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gniewko 60 7 dni temuocena: 74% 

  Iława zasługuje na pomnik upamiętniający bohaterôw polskiego podziemia niepodległościowego i ofiar sowieckiego barbarzyńskiego systemu komunistycznego oraz faszystowskich okupantów. Ten upadły koszmarek z gapą zasługiwał na miejsce w muzeum.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do do Gniewko 59 7 dni temuocena: 60% 

  Mogę to prawda. Taki pomnik dla każdego jednak może mieć inną wartość emocjonalną. Ty możesz złożyć kwiaty i zamyślić się nad istotą swojego patriotyzmu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do Gniewko 58 7 dni temuocena: 50% 

  Pomodlić to się możesz w kościele. W Iławie ich nie brakuje.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gniewko 57 7 dni temuocena: 56% 

  Do lacomi - jeżeli ktoś Cię skrzywdził kiedyś powinien ponieść surową karę ale nie obrażaj na prawdę pięknych postaci polskiej historii. Nie zasłużyli na to.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gniewko 56 7 dni temuocena: 63% 

  Do lacomi- Mam na myśli miejsce, gdzie można będzie się pomodlić za dusze prawych ludzi, którzy wierzyli w wolną Polskę i zostali za to zabici przez zdrajców, najczęściej bandytów w mundurach uszytych w Rosji. Sowieckiej. Miejsce gdzie można iść z dziećmi i opowiedzieć im o naszych bohaterach. Uczciwie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lacomi 55 7 dni temuocena: 50% 

  Masz na myśli ogromny pomnik Szędzielarza z Siedzikówną? Ogromny krzyż na 80 m na wyspie, obok żołnierze wyklęci, wyspa jako symbol walki, że byli sami, dzieli ich woda. Wszystko na wyspie Wilekiej Żuławie, dodatkowo droga krzyżowa wokół wyspy gdzie przystanek to bitwy podziemia. Można pomyśleć o takiej pływającej instalacji JPII w kajaku np. dwójce z tyłu Dziwisz jako męczennik gryziony przez lewacke hordy, pływa wokół wyspy. Można tez pójśc w stronę że polski orzeł rozszarpuje niemieckiego orła to na stadionie. Że to nasze nie niemieckie tylko polski orzeł. To wszytko okraszone jakimś fajnym koncertem np. weekend, albo boys i kiełbasa z grila.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lacomi 54 7 dni temuocena: 57% 

  Przerażająca ciasnota umysłowa. To co Rosjanie nie zniszczyli dokończą mieszkańcy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~orzełek 53 7 dni temuocena: 53% 

  Czytając poniższe komentarze nasuwa się myśl, że piszą je faceci nawiedzeni, którzy spotykają się w lokalu w okolicach iławskiej poczty. "Trznyle", którzy matce jeszcze za mleko nie zapłacili próbują wypowiadać się na temat historii Iławy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Adolf 52 7 dni temuocena: 39% 

  Nie chcieli go zdekomunizować to wiatr to za nich zrobił. Najbardziej idiotycznie brzmią tu słowa M. Młotka, że ta nazistowska gapa, a nie żaden orzeł to symbol Iławy. Stawianie na cokole symbolu polskiego zniewolenia odpowiedzialnego za śmierć milionów Polaków jest dla tego nieuka czymś ważnym.. jakie władze takie miasto

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lokomo 51 7 dni temuocena: 58% 

  jesteś prawdziwy Adolf /historia/ ,a twoje poglądy są zbliżone do jego poglądów

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sum 50 7 dni temuocena: 83% 

  ORŁY DO BOJU !!! - KRZYCZAŁ PAWEŁEK

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~coś tu nieładnie zalatuje... 49 7 dni temuocena: 60% 

  To forum przerodziło się w zwykłą kloakę. Aż cuchnie z niego od nawiedzonych pseudonarodowców sterowanych zapewne z biura poselskiego konfederacji w iławskim Feniksie. Szkoda tego budynku ze względu na szemrane towarzystwo jakie tam się zagnieździło-jak nie paskudni konfederaci, to jeszcze na dokładkę także biuro PiS-u... A tu nastąpiło nadzwyczajne wzmożenie trolli konfederackich. Pewnie ich partyjni wodzowie dobrze płacą za każdy wpis. Będzie na flaszki w sklepach 24-godzinnych. Dziwne także, że najpewniej ci sami, brunatni, niezbyt lotni na umysłach, aktywiści rozbili kamiennego orła na stadionie. Płakać za nim nie ma zbytniego powodu. Ale paradoksem jest to, że ci sami, którzy tę gapę rozbili, dzisiaj jota w jotę wzorują się na brunatnej, faszystowskiej ideologii, której była ona symbolem. Chłopięta od znanego w Iławie pana z brązową brodą jak zwykle nie wykazali się zbytnią inteligencją. Nie ma się co dziwić - oni trenują muskuły, a nie swe nieliczne, rzadko używane szare komórki.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wili 48 7 dni temuocena: 54% 

  Młotkiem rozbili

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~żelazo 47 7 dni temuocena: 37% 

  A co na to Henryk Plis z Rudzienic?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tygrys 46 7 dni temuocena: 69% 

  MAMY WIĘC KOLEJNE BARBARZYNSTWO W IŁAWIE. ORŁY DO BOJU! TRZEBA POSTAWIĆ TAMĘ CHOŁOCIE, POLICJA NIE POTRAFII BYNAJMNIEJ BY WYŁAPALI TYCH ZBIRÓW. ALE I NIE DZIWOTA, PRZY TYCH ZEROWYCH KARACH. WSZYTKIE PRZYSTANKI WIATY ROKROCZNIE PO KILKA RAZY SĄ ZBIJANE SZYBY A NIE MÓWIĄC JUŻ O MALUNKACH. NA TĄ CHOŁOTĘ TYLKO...Sztylet

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tygrys 45 7 dni temuocena: 71% 

  MAMY WIĘC KOLEJNE BARBARZYNSTWO W IŁAWIE. ORŁY DO BOJU! TRZEBA POSTAWIĆ TAMĘ CHOŁOCIE, POLICJA NIE POTRAFII BYNAJMNIEJ BY WYŁAPALI TYCH ZBIRÓW. ALE I NIE DZIWOTA, PRZY TYCH ZEROWYCH KARACH. WSZYTKIE PRZYSTANKI WIATY ROKROCZNIE PO KILKA RAZY SĄ ZBIJANE SZYBY A NIE MÓWIĄC JUŻ O MALUNKACH. NA TĄ CHOŁOTĘ TYLKO...Sztylet

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ernest von Ruchał FEST 44 7 dni temuocena: 32% 

  Orzeł spadł jak zobaczył co nasi politycy odwalają. Chciał schować głowę w piasek ale ziemia zmarznieta jest....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Archanioł 43 7 dni temuocena: 30% 

  Drodzy Państwo poczekajmy na opinie fachowców czy orzeł został zniszczony czy widząc ten chaos, zamordyzm i brak kompetencji rządzących tym krajem sam chciał odlecieć ? Jeśli jednak został zniszczony to ktoś potrzebował fachowego sprzętu warto by sprawdzić wypożyczalnie takowego czy ktoś nie wypożyczył ostatnio ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sosnowy 42 7 dni temuocena: 64% 

  Młotkiem podobno.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pytanie proste 41 7 dni temuocena: 40% 

  który z radnych był członkiem ORMO ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~.... 40 7 dni temuocena: 27% 

  W ORMO byli tylko porządni ludzie jak ten, no śp.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tygrys 39 7 dni temuocena: 40% 

  Radni mają swojego ORŁA - stoi w sali sesyjnej Ratusza. Ładny orzeł rzeźbiony przez Mistrza Kałużę. Ale i ten Orzeł ma chęć odfrunąć bo radni-komuchy mu nie w smak

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~O co kaman 38 7 dni temuocena: 63% 

  Ojoj jak to dziś wszyscy płaczą nad gapą. Szczególnie Paciek z Młociem, którzy w zależności od humoru, opowiadają różne brednie na temat jego powstania. Dziś zakomunkowali, że to dzieło iławskich kolejarzy. Przyznam szczerze, że Ci kolejowi twórcy mieli niezwykle poczucie humoru, żeby kilka lat po wojnie odlać niemiecką gapę. Puknijcie się w głowę drodzy regionalisci.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Andrzej 37 7 dni temuocena: 29% 

  To ignoranci, Nie historycy

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Prawa strona 36 7 dni temuocena: 70% 

  Jeszcze rok temu twierdzili na sesji, że orzeł wprawdzie niemiecki, ale nie nazistowski, bo powstał przed 1932. Ciekawy jestem ile prawdy w tych ich historyjkach.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Narocz 35 7 dni temuocena: 71% 

  Może tak część z tych milionów, które zostaną oczywiście transparentnie wydane na remont kinoteatru (bo przecież to ruina) i rekonstrukcję ratusza (siedziba władz miejskich) przeznaczyć na pomnik gdzie ludzie honoru będą mogli w końcu oddać cześć prawdziwym bohaterom. Np. pomnik żołnierzy wyklętych?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~taka prawda 34 8 dni temuocena: 63% 

  może burmistrz w końcu zapyta radnych , który z towarzyszy , był członkiem ORMO ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a fuj 33 7 dni temuocena: 50% 

  jełopie Ciekawski , kiedyś pała w kącie stała ! ot obrońca ORMOWCÓW się znalazł.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ciekawski 32 7 dni temuocena: 44% 

  A ten jełop w koło to samo- wał ci do tego- dziaduś twój był komuszkiem zatwardziałym i G...o mnie to obchodzi. Jełop jak ta wsza na grzebieniu nie może się odczepić.Durniowi na takie pytania się nie odpowiada- burmistrz ma ważniejsze sprawy niż zajmować na bzdurami.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Janek 31 8 dni temuocena: 72% 

  Sowiecki relikt PRLu - obalony

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~co jest ? 30 8 dni temuocena: 73% 

  A towarzysz radny czerwony milczy ???

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Major 29 8 dni temuocena: 81% 

  Ja chyba czegoś nie rozumiem. Burmistrz wybrany przez radę kobiet promuje lewckie ideały wyjęte wprost z horroru. Co wojska sowieckie robiły z Niemkami i Polkami złapanymi w domu czy na podwórku? Gwałt zbiorowy i kula w głowę. 200 Białorusinek pracujących w iławskim tartaku zamordowanych po wkroczeniu Sowietów. Gdzie wy macie rozum, jaką ideologię promujecie?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a fuj 28 8 dni temuocena: 73% 

  promują może białoruską ideologię . Radny milczy , burmistrz milczy .i " Je..ć " wyp........ć "krzyczą te , które żyją dzięki temu , że ich matki ich nie abortowały , a teraz zawzięcie walczą o aborcję.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Combat 18 Iława 27 8 dni temuocena: 81% 

  Znak orła potęgi symbol prowadzi nas mieczem i tarcza weźmiemy to co było nasze od lat.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~??? 26 8 dni temuocena: 82% 

  ale to była pruska gapa, którą czcili czerwoni ze wstydu !

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sieciech 25 8 dni temuocena: 78% 

  Jak to było z tym bohaterskim zdobyciem Iławy przez booszewików? Z relacji naocznych świadków wynika, że faszyści bronili tylko dworca głównego. Iława została zniszczona przez barbarzyńskie wojska sowieckie już po wkroczeniu. Palili, gwałcili, kradli i zabijali. Jak to było z Białorusinkami z niemieckiego obozu pracy? Potem UB- ków powsadzali na stanowiska. Teraz cierpicie bo Wasz pomnik uległ zniszczeniu. Jeszcze burmistrz fotografie czołgu sowieckiego promuje. Zwiera szeregi???

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wypad radny na białrouś 24 8 dni temuocena: 83% 

  CZERWON tak się schańbili , że bak słów !!!!i

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~PYTANIE PROSTE, 23 8 dni temuocena: 83% 

  może burmistrz w końcu zapyta radnych , który z towarzyszy , był członkiem ORMO ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~.... 22 7 dni temuocena: 33% 

  A burmistrz urodził się w 90-tych latach

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~IPN 21 8 dni temuocena: 80% 

  przecież radny wstąpił w szeregi ORMO w 1982 r. dopóki nie zaprzeczy , że tak było , to IPN będzie sprawiedliwie wspominać.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tak było 20 8 dni temuocena: 83% 

  A KTO CHODZIŁ POD TEN POMNIK ??? czerwona młodzież typu ""Ż""

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sieciech 19 8 dni temuocena: 37% 

  Miejsce odpowiednie dla eksponatów historycznych to muzeum a nie przestrzeń publiczna. To kpina żeby w Polskim mieście Iława istniał faszystowski i komunistyczny potem pomnik. Niech burmistrz zorganizuje zbiórkę społeczną (bo jest aktywistą miejskim byłym co prawda bez aspiracji politycznych) na Polski w końcu pomnik. Chyba, że tęczowy pomnik mu bliższy z sierpem i Młotkiem w koronie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sieciechch 18 8 dni temuocena: 50% 

  Okazuje się, że faszyzm istniał tylko we Włoszech. Hitler natomiast był ziomalkiem z piorunkiem na maseczce i palił znicze pod sądami z Dominiką i Dawidem.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do ~Sieciech 17 8 dni temuocena: 67% 

  Faszyzm to miałeś we Włoszech, doucz się, bo widać, że masz duże braki wiedzy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do ~Pionu ~poniżej 16 8 dni temuocena: 67% 

  w szkole ja mówiłem a tawariści gawarli. Ja mówiłem zeszyt , a czerwoni cietradź. Niektórzy towarzysze się wściekają , że na szczęście w IPN pozostały akta byłych ORMO wców ,,,,,,,,, nie tylko.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pion 15 8 dni temuocena: 62% 

  Jeszcze rok temu nazad tawariszcze z Lewicy mieli tam zlot PKWN. Może teraz z żalu pomnik wyskrobanej macicy burmistrz ufunduje i będzie tam z tow. Dominiką tęczowe wązanki składał.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mir 14 8 dni temuocena: 41% 

  Największy nazistowski symbol już nie będzie kompromitował Iławy w Polsce i Europie. Warto wiedzieć, że na stadionie odbywały się największe imprezy i demonstracje nazistowskie a po 1945 roku komunistyczne. Dwa socjalistyczne zbrodnicze systemy w jednym miejscu. Orzeł zniszczony, pozostała jeszcze jedna ważna rzecz do zrobienia w Iławie. Musicie poczekać. Na stadionie czas teraz na polski symbol w tym miejscu. Może być ogromna tarcza IKS IŁAWA.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Redyko 13 8 dni temuocena: 65% 

  Co by nie mówić był to zabytek, a niszczenie zabytków to barbarzyństwo. A z Twojej Mirku wypowiedzi wynika, że jeszcze stadion byś zaorał bo manifestacje na nim kiedyś były. Nic tylko pogratulować takiej logiki. Zamek w Malborku też byś spalił bo Krzyżacy tam siedzieli?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ja 12 8 dni temuocena: 58% 

  Jak tępym (...) trzeba być, żeby niszczyć tego typu pomniki?

  Edytowany: 8 dni temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jan 11 8 dni temuocena: 60% 

  To był piękny zabytek i nieważne kto go postawił i kiedy. Stał tam tyle lat i było dobrze do czasu kiedy pis wprowadził swoje zasady i tzw. patriotyzm partyjny. Mam nadzieję, że ludzie w końcu przejrzą na oczy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hhhh 10 8 dni temuocena: 44% 

  To nie PiS zniszczył pomnik A lewica i tęczowa parasolka

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sędzia Dreed 9 8 dni temuocena: 83% 

  Złapać. I niech się uczą rzeźbić w kamieniu tak żeby wyrzeźbić kilka takich podobnych. Oczywiście sami muszą wydobyć i przynieść materiał z kamieniołomów.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ksiadz 8 8 dni temuocena: 67% 

  to pewnie kobiety .one wszyskiemu winne. biedne z was pisiorki z malymi pisiorkami.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jezor 7 8 dni temuocena: 89% 

  To ostatnia gra piłkarzy Jezioraka sprawiła, że orzeł stracił głowę i już nie chcę więcej oglądać ich w akcji.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~duda 6 8 dni temuocena: 72% 

  W okolicy jest monitoring, zresztą już mało miejsc w Iławie gdzie go nie ma. Na pewno na niego się nagrali. Oby policja im jaja urwała.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wiesiu 5 8 dni temuocena: 85% 

  Panie, co Pan? Okaże się że kamery w tym momencie albo patrzyły w drugą stronę, lub "była awaria". Toć to na rękę władzy, że kontrowersyjny pomnik "został zniszczony" przez "siły nieznajome".

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nie jestem rudy 4 8 dni temuocena: 74% 

  No to się narodowcy postarali!!! Pewnie ruda broda z tej okazji wypije bełta w fosie. Prostaki bez szacunku dla historii

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~florystki 3 8 dni temuocena: 45% 

  [...] feministko. Idźcie rozdawajcie kwiaty na ulicach, do tego się tylko nadajecie.

  Edytowany: 8 dni temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja też nie. 2 8 dni temuocena: 45% 

  Masz jakieś dowody czy to tylko twoje insynuacje? Przecież ten "orzeł" to pomnik nazistów a w późniejszym czasie przerobiony na potrzeby komunistów.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ja 1 8 dni temuocena: 47% 

  Nie za wcześnie na wyroki?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3341 sekundy