REKLAMAlimpio
REKLAMAzielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 listopada 2020, 11:23 komentarzy 7

"Jego talent objawił się natychmiast i jest dowodem, że takie historie dzieją się nie tylko na ekranie kinowym", piszą o Macieju Mazińskim z Susza organizatorzy konkursu. (Fot. Archiwum prywatne.)

Znamy Talenty Roku 2020. W gronie laureatów znalazł się 16-letni mieszkaniec Susza, uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej w Iławie Maciej Maziński. Nauczyciele młodego pianisty, który formalną muzyczną edukację pobiera dopiero od dwóch lat, przyznają, że jego postępy wprawiają wręcz w zdumienie.

Już po raz 14. w naszym regionie wyłoniono laureatów nagrody "Talent Roku". Konkurs organizuje Stowarzyszenie Pro Kultura i Sztuka w Olsztynie. Tym razem kapituła zdecydowała o przyznaniu sześciu równorzędnych nagród. Laureatami zostali: Agata Grzegorczyk-Wosiek, Julia Drygas, grupa wokalna Wild, grupa Artystyczna Rezerwa Twórcza, Agnieszka Markowicz i Maciej Maziński.

Ten ostatni to 16-letni pianista z Susza. Dopiero od dwóch lat pobiera profesjonalne nauki w szkole muzycznej, kształcąc się w klasie fortepianu. 

- Jego talent objawił się natychmiast i jest dowodem, że takie historie dzieją się nie tylko na ekranie kinowym. Wystarczy artyście pomóc i umożliwić mu rozwój - uzasadnia Stowarzyszenie. - Nauczyciele nie ukrywają, że postęp w nauce Macieja Mazińskiego budzi ich zdumienie i podziw. W krótkim czasie opanował materiał przeznaczony do dłuższych ćwiczeń, których on nie wymaga.  Zgodnie z opiniami wnioskujących – zastępcy burmistrza Gminy Susz Lucyny Górnik, dyrektora Suskiego Ośrodka Kultury Piotra Pancera, nauczycielki klasy fortepianu PSM w Iławie Marii Artiemiew – przyznanie nagrody Talent Roku Maciejowi Mazińskiemu pomoże wspierać jego talent, ale też zwróci uwagę na artystów z mniejszych ośrodków, by nie zaprzepaszczać ich artystycznych pasji, które wzbogacają środowisko kultury.

Gala wręczenia nagród zaplanowana jest na 9 grudnia na godzinę 18 w sali pod kopułą olsztyńskiego planetarium. Organizator liczy się jednak z koniecznością przesunięcia tego terminu z uwagi na obostrzenia związane z pandemią.

Maciejowi serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy wielu kolejnych!

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMALady D

7Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~RoboCooooP 7 3 miesiące temu

  Brawo. Dostałeś nagrode od nic nie znaczącego stowarzyszenia. Zapewne administratorami są nauczyciele szkoły muzycznej do której uczęszczasz, która robi pseudo konkursy w których wygrywają ich uczniowie, i to wszystko tylko po to zeby sie promowac.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~znajoma 6 3 miesiące temu

  No i jest odpowiedź ,tysiące ....tylko nikt nie pomaga nie otwiera drzwi dla takich osób w małych mieścinach,to skromny dobry młody człowiek i nie w głowie mu gwiazdorzenie,jeżeli chodzi o granie ? 1 procent to talent ,reszta to ciężka praca,w przypadku Maćka to realizacja pasji nie dla poklasku.Czy ma talent proszę pytać w szkole są osoby postronne które mogą cośna ten temat powiedzieć.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Enderf 5 3 miesiące temuocena: 38% 

  Talent? Talent byłby wtedy gdyby sam, bez niczyjej pomocy doszedł do czegoś. Maciek to po prostu dobry uczen. Szkola nauczyla a on powtórzył. Takich jak on w Polsce są tysiące

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Agata 4 3 miesiące temuocena: 56% 

  Brawo Maciek!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kamyk 3 3 miesiące temuocena: 67% 

  z całym szacunkiem ale mknij mordo do fryzjera póki jeszcze otwarte :D

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ewa 2 3 miesiące temuocena: 54% 

  Maciej, nasz kolego z klasy z PSM w Iławie :) - gratulujemy! Dumni jesteśmy z Ciebie i cieszymy się, nie ma jak to szlif Pani Marii, efekty są! Do zobaczenia.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Opus 1 3 miesiące temuocena: 100% 

  Zaraz zaraz gdzie można wysłuchać jak grał

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPrzystan
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3256 sekundy