REKLAMAWardrom
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 listopada 2020, 10:06 komentarzy 14

(Fot. UM w Iławie.)

"Pracujemy tak, jakby majówka miała się odbyć" - zadeklarował podczas piątkowego wspólnego posiedzenia miejskich komisji Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski. Jednocześnie samorządowiec przyznał, że w omawianym obecnie projekcie budżetu miasta na przyszły rok nie zarezerwowano na tę imprezę środków.

Co to oznacza? Że jeśli Lotnicza Majówka 2021 się odbędzie, to będzie to miało miejsce - pośrednio - na kredyt.

W piątek władze miasta i radni iławskiej rady miejskiej obradowali zdalnie nad projektem budżetu Iławy na 2021 rok. Podczas swojej obszernej prezentacji na temat przygotowanego dokumentu burmistrz Dawid Kopaczewski zwrócił uwagę m.in. na Lotniczą Majówkę. Przyznał, że w przyszłorocznym budżecie nie zaplanowano finansowania tej imprezy. Jednocześnie, jak się okazało, organizacja wcale nie jest wykluczona.

- To [brak zabezpieczonych środków - przyp. red.] nie znaczy, że nad tym nie pracujemy. Rozmawiamy z wojskowymi, z innymi naszymi partnerami - zadeklarował Dawid Kopaczewski. - Pracujemy tak, jakby majówka miała się odbyć - dodał.

Stosowne prace w ratuszu związane z tą kwestią nadzoruje zastępca burmistrza Dorota Kamińska.
Pozostaje kwestia finansowania - koszt Lotniczej Majówki to, na podstawie budżetu poprzednich edycji tej imprezy, około 0,5 miliona złotych. W 2021 roku, gdyby majówka miała się odbyć, trzeba byłoby więc zaciągnąć dodatkowy kredyt, chociaż nie bezpośrednio na Lotniczą Majówkę.

- Tego typu wydarzeń nie możemy realizować z kredytu, więc w takiej sytuacji zaciągnęlibyśmy kredyt na którąś z inwestycji, a majówkę zrealizowali z własnych środków - wyjaśniał Dawid Kopaczewski, podkreślając, że na przyszły rok zaplanowany jest stosunkowo niewielki deficyt [wynosi on według projektu uchwały budżetowej 370 tys. zł].

Ostateczna decyzja w sprawie Lotniczej Majówki 2021 ma zapaść w porozumieniu z radnymi. Jeden z nich, Ryszard Foryś, już podczas piątkowej debaty zakomunikował, że jest przeciwny organizacji tej imprezy w 2021 roku, ponadto nie poprze złożonego projektu budżetu. Jego zdaniem zbyt duża jest niepewność związana z dalszym rozwojem sytuacji epidemicznej, aby wydawać na imprezę tak duże środki. 

Do tematu wrócimy.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMALady D

14Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Jan 14 miesiąc temuocena: 80% 

  W ratuszu kredyt kredytem pogania, dziura w kasie, ale na sowite nagrody w ratuszu wystarczyło. Wieść gminna niesie, że ci najmilsi burmistrzowi otrzymali po ok 4 tys. Ilu pracowników liczy ratusz ? 70 parę głów..

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~rowerowiec 13 miesiąc temuocena: 67% 

  pytanie: po co to komu? jeden dzień wątpliwej atrakcji, która oprócz huku i dużych kosztów nie przynosi miastu i mieszkańcom niczego więcej. moim zdaniem władze samorządowe powinny skupić się na promowaniu miasta i regionu na bazie tego co mamy czyli walorów krajoznawczych i turystycznych z jednoczesnym rozwojem infrastruktury jakim jest choćby bardzo dobra inwestycja w ścieżki rowerowe w mieście (ta w budowie nad Iławką SUPER!) a nie nabijanie kasy podmiotom zewnętrznym. a może zamiast tej imprezy przeznaczyć środki na budowę trasy rowerowej do Szałkowa? podobnej do tej która prowadzi do Kamienia. dzięki temu mielibyśmy bezkolizyjne i bezpieczne połączenie z Makowem. a to jest już spora atrakcja dla mieszkańców i turystów. a może tam gdzie to możliwe w mieście wydzielić kosztem szerokiego traktu pieszego ścieżkę dla roweru? tak to jest np. w Gdańsku. impreza lotnicza oprócz kilku zdjęć i filmików nie zostaje na dłużej w pamięci mieszkańców i ew. potencjalnych turystów.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pokorny 12 miesiąc temuocena: 100% 

  co ty bredzisz? 6 dych juz masz chyba na karku

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kisiel miesie i ptysie 11 miesiąc temuocena: 100% 

  Panie Kopaczewski, przecież w mieście pracuje tylu specjalistów od promocji, tylu specjalistów od pozyskiwania środków od sponsorów np... i cała reszta ludzi którzy pokończyli studia, majo papiery ale brak im ikry, jaj, chęci.Może warto znaleźć sponsora pt. Orlen albo Lotos - za duże logo wlejo Wam ropy do tych podniebnych maszyn i mamy imprezę. Resztę kosztów pokryją przychody z tytułu wynajmu miejsc dla straganiarzy, sprzedaży biletów i można myśleć żeby to ugryźć.Dacie Rade?!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~podatnik 10 miesiąc temuocena: 75% 

  tak to jest jak Burmistrz kredyt - kredytem popycha

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wypoczynkowy 9 miesiąc temuocena: 67% 

  Samoloty Nie żadna to uciecha tylko hałas i zamieszanie w turystycznym mieście. Spokój spacerek plaża kajaki rowerek

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ilawianka 8 miesiąc temuocena: 47% 

  Lepiej ludziom dajcie na swieta pare groszy bo sobie to przyznaliscie a reszta sie nie liczy co pracuja w budzecie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pan 7 miesiąc temuocena: 58% 

  Za robotę się weź A nie liczysz na drapane

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Boczek Nws 6 miesiąc temuocena: 64% 

  A jak się upiję to będę miał samolot za darmo

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~44-TY 5 miesiąc temuocena: 38% 

  I SŁUSZNIE ZE NIE MA, BOWIEM TAKIE POKAZY SĄ ZBYTECZNE DLA SZCZĘŚCIA MIESZKANCÓW. BY IŁAWĘ POSTAWIĆ NA NOGI NOWOESNEGO MIASTA I CICHEGO SZCZĘSLIWEGO TO JEST KONIECZNY GWOAZDOR Z 1 MLD ZŁOTYCH. CZY KTOŚ TU ROZUMIE COŚ? I TAK foryś BĘDZIE NA NIE JAK ZAWSZE ŻRESZTĄ

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~44-TY 4 miesiąc temuocena: 45% 

  I SŁUSZNIE ZE NIE MA, BOWIEM TAKIE POKAZY SĄ ZBYTECZNE DLA SZCZĘŚCIA MIESZKANCÓW. BY IŁAWĘ POSTAWIĆ NA NOGI NOWOESNEGO MIASTA I CICHEGO SZCZĘSLIWEGO TO JEST KONIECZNY GWOAZDOR Z 1 MLD ZŁOTYCH. CZY KTOŚ TU ROZUMIE COŚ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wtf 3 miesiąc temuocena: 80% 

  Świat się kończy...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Urzędnicy... 2 miesiąc temuocena: 92% 

  To już nie ma ważniejszych zadań dla iławskich urzędników, tylko będą się teraz zajmować przygotowaniami do Lotniczej Majówki, która i tak się nie odbędzie? Nie wiem, śmieszne to czy straszne...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Paisano 1 miesiąc temuocena: 75% 

  A czy ten radny czytał projekt? Przecież nie ma zabezpieczonych środków na lotniczą majówkę a więc jeśli covid nie zostanie stłumiony a raczej się tego nie spodziewam to i tak impreza się nie odbędzie. Projekt budżetu zakłada tak naprawdę inwestycje w mieście więc nie rozumiem o co pije ten pan.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPUP
REKLAMAbudzyk
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3303 sekundy