REKLAMAWardrom
My center
wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 listopada 2020, 11:26 komentarzy 15
Poglądowy projekt Iławskiej Karty Mieszkańca przedstawiony przez Urząd Miasta w Iławie. Ostateczny wzór karty jeszcze będzie opracowywany.

Poglądowy projekt Iławskiej Karty Mieszkańca przedstawiony przez Urząd Miasta w Iławie. Ostateczny wzór karty jeszcze będzie opracowywany. (Fot. UM w Iławie.)

Do końca 2021 roku ma zakończyć się przygotowanie i wdrożenie Iławskiej Karty Mieszkańca, nowego projektu, nad którym pracuje iławski samorząd.

Jest zbyt wcześnie, by wyliczać szczegółowe korzyści; już teraz wiadomo jednak, że posiadacz takiej karty będzie mógł liczyć na preferencyjne warunki w zakresie dostępu do obiektów (oświatowych, kulturalnych, czy sportowych) oraz udziału w imprezach organizowanych przez iławski samorząd. Sam też będzie musiał spełnić określone warunki, aby Iławską Kartę Mieszkańca otrzymać.

- Program będzie kierowany do osób, które spełniają co najmniej jeden z poniższych warunków: są zameldowane na pobyt stały na terenie miasta; zamieszkują na terenie miasta i rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Iławie i deklarują w zeznaniu podatkowym, że ich miejscem zamieszkania jest Miasto Iława - czytamy w projekcie uchwały na ten temat. - Z programu będą mogły również korzystać osoby niepełnoletnie lub nieuzyskujące przychodu zamieszkujące we wspólnym gospodarstwie domowym [z osobami spełniającymi wymienione wcześniej warunki - przyp.red.].

Burmistrz przekonuje, że z kartą będą się wiązały liczne korzyści.

- Wprowadzenie programu ma na celu poprawę warunków życia mieszkańców miasta, a także umocnienie poczucia tożsamości lokalnej - napisał w uzasadnieniu Dawid Kopaczewski. - Celem programu jest także promocja komunikacji miejskiej oraz zwiększanie dostępności do miejskich obiektów użyteczności publicznej i propagowanie kultury fizycznej i turystyki, w tym terenów rekreacyjnych i sportowych.

Przewiduje się, że nie tylko podmioty publiczne, ale też prywatne będą mogły przystąpić do programu, oferując posiadaczom karty ulgi, czy preferencje. Ulgi, które wprowadzi iławski samorząd, będą mogły się łączyć z innymi, przewidzianymi w odrębnych przepisach, czy uchwałach iławskiej rady.

Szczegóły nowego programu ustali w drodze zarządzenia burmistrz, radni natomiast mają się wkrótce pochylić nad uzgodnieniem kierunków jego działania w tej sprawie. Prace są w toku, podpowiedzcie więc samorządowcom w komentarzach, jakiego rodzaju zniżki i inne korzyści w ramach Iławskiej Karty Mieszkańca byłyby dla Was najatrakcyjniejsze.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMALady D

15Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Irek 15 2 miesiące temuocena: 25% 

    A czy z tą kartą dodzwinię się do przychodni Rodzina czy prywatnie za 150 zł wizyta? Wiem wiem będę miał zniżkę 2 zł na basen.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Irek 14 2 miesiące temu

    Po co komu te pozorowane działania. Załatw żeby przychodnie nie olewały pacjentów.

    oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Zryw 13 2 miesiące temuocena: 75% 

    A co ma miasto do przychodni Rodzina. Służba zdrowia nie podlega pod miasto. To prywatna placówka.

    oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~kierowca bombowca 12 2 miesiące temuocena: 33% 

    Wystarczy wprowadzić strefę płatnego parkowania na terenie miasta, a dla kierowców posiadających kartę mieszkańca możliwość wykupienia abonamentu na cały rok np za 60 zł.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Zygmunt 11 2 miesiące temu

    Franek na wsi to ty płacisz do gminy a nie do miasta - a parkować chcesz w mieście. Przeprowadź się do miasta zacznij płacić normalne podatki to wtedy pogadamy

    oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Franek 10 2 miesiące temuocena: 50% 

    może jeszcze mamy płacić za oddychanie? Nie po to płace podatki żeby dodatkowo jeszcze za coś płacić.

    oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~IŁAWIAK 9 2 miesiące temuocena: 88% 

    Może lepiej było by popracować nad renomą i jakością usług świadczonych przez iławskich lekarzy? Ośrodki zdrowia wcześniej pozamykane na Amen. Teraz może coś drgnęło.,ale szpital?Tam nawet TVN nie pomógł i ich UWAGA. To jest żenujące co się dzieje, nie jest wstyd samorządowcom za to? Ja bym się wstydził, gdybym zarządzał miastem, gminą, a telewizja pokazywała by na cały kraj nieudolność mojej pracy. Nie lepiej było by gdyby ludzie na językach nieśli pochwałę dla naszej służby zdrowia? Tu nikt nie chce się leczyć. Wyciągnijcie wnioski i otwórzcie swoje oczy zaślepione jakimiś chorymi wizjami.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Keyt 8 2 miesiące temuocena: 57% 

    No tak pomysł może i dobry tylko, kto będzie chciał się utożsamić z tą kartą, czyli inaczej mówiąc z obecną rządzącą władzą, jako mieszkaniec Iławy i popierać wszystko to, co się w ostatnim czasie wydarzyło w naszym mieście podobno Iława inspiruje –tylko kogo?

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~lw 7 2 miesiące temuocena: 57% 

    Ilu ludzi więcej dzięki temu się zamelduje i zapłaci podatki, które trafią do miejskiej kasy? Są jakieś szacunki?W większych miastach, z dużym napływem ludności może to ma sens ale w Iławie koszty wdrożenia takiej karty mogą przewyższyć korzyści. Dorzućcie funkcje do karty basenowej czy bibliotecznej i będzie bez kosztów.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~wl 6 2 miesiące temuocena: 40% 

    Jest to program na lata, jest mnóstwo osób w Iławie, które nie są zameldowane i nie płacą podatków tutaj, ilu z nich to zrobi, nie da się oszacować. Nie każdy korzysta z basenu czy biblioteki, powinno to działać ewentualnie w drugą stronę. Człowieku coś tam ci szumi, ale jeszcze nie wiesz co i gdzie. W porównaniu do dużych miast nadal masz niskie ceny; basen kino, biblioteka jest rewelacyjnie wyposażona, brak opłat za parkingi, ZKM się rozwija, koszt średni. Zawsze się trafi taki co mu nic nie pasuje i będzie beczał,. Za drogo, a tam lepiej, tu gorzej... Wyprowadź się do tego dużego miasta i zobaczysz jaki to miód.

    oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Ilawianka 5 2 miesiące temuocena: 100% 

    Z czego w tej Ilawe można skorzystać z tą kartą?? Basen, kino?? Ale mi korzyści. Chcę dostępu do lekarza pierwszego kontaktu i..skutecznego leczenia w naszym szpitalu. Czy to..mieści się takiej karcie??? Jeśli nie, to... dziękuję za nią.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~icek 4 2 miesiące temuocena: 0% 

    Oczywiscie mam na mysli anonse o zgonach w gazecie Kurier Ilawski. Tak jak kiedys bywalo... ... Bywalo .......

    oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~icek 3 2 miesiące temuocena: 50% 

    A moze skorzystamy z informacji podanej przez zapracowanych pracownikow Urzedu Stanu Cywilnego nt zgonow w Ilawie. Moze p.Burmistrz w koncu znajdzie przepis aby mozna byloby poinformowac ludzi o zgonach. Teraz naprawde nie moga starsi ludzie przemieszczac sie po miescie ,ograniczenia w kosciele a przeciez dla nas to jest wazne, gyz w ten sposob dowiadujemy sie o zgonach naszych znajomych z pracy,szkoly a nawet sasiadow z pobliskich blokow. Czy pPan p.Kopaczewski ma sumienie??? Watpie.!!!! Sami z urzedu dajecie informacje ze skladacie kondolencje dla swoich pracownikow z pelna informacje dla mieszkancow Ilawy. Nie pierwsz to raz. ale inni ktorzy nie pracuja w urzedzie to co ??? gorszy sort???? Moze pisze nie skladnie ale jestem oburzona ze jednych sie faworyzuje a innych nie .///WSTYD !!!!

    oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Iławianin44 2 2 miesiące temuocena: 88% 

    Swoją drogą to podstawowa opieka zdrowotna należy do zadań własnych gminy, więc może Pan burmistrz tym się zajmie.

    oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Iławianie 65 1 2 miesiące temuocena: 86% 

    Popieram w całej rozciągłości........

    oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMABiuro
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPUP
REKLAMAbudzyk
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4305 sekundy