REKLAMAWardrom
REKLAMAspołem
wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 listopada 2020, 10:32 komentarzy 1
Gmina Iława z lotu ptaka. (Fot. Tomcolor dla Urzędu Gminy w Iławie.)

Gmina Iława z lotu ptaka. (Fot. Tomcolor dla Urzędu Gminy w Iławie.)

Poznaliśmy założenia budżetu Gminy Iława na 2021 rok.

  • Gmina wiejska Iława w nowym - 2021 roku wyda 73,5 mln złotych.

  • Osiągnie dochody w wysokości 70,7 mln.

  • Będzie to więc, w przeciwieństwie do tegorocznego budżetu, który jest na prawie pięciomilionowym plusie, budżet deficytowy.

  • Tak wynika z opracowanego już przez ten samorząd projektu budżetu gminy na przyszły rok.

Pod projektem przyszłorocznego budżetu złożyli już swoje podpisy Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński i Skarbnik Marlena Baranowicz-Rak.

Jak wynika z tego dokumentu, jeszcze niezatwierdzonego przez Radę Gminy Iława, przyszłoroczne wydatki wzrosną w stosunku do roku bieżącego niemal o 10% i wyniosą 73,5 mln złotych. Natomiast wpływów do swojej kasy gminny samorząd spodziewa się niższych niż w tym roku. Według prognozowanego wykonania tegorocznego budżetu będą one na poziomie 71,5 mln zł, a w przyszłym roku zmaleją do 70,7 mln. Budżet gminy w 2021 roku będzie więc na minusie - prognozowany deficyt ma wynieść prawie 2,8 mln zł. 

- W 2021 roku dokonamy spłaty kredytów i pożyczek w łącznej wysokości 3 049 000 zł - czytamy w projekcie uchwały budżetowej gminy. - Wydatki i dotacje inwestycyjne w 2021 roku będą w wysokości 9 828 365,00 zł.

Teraz nad dokumentem pochylą się gminni radni. Czy będą wprowadzane poprawki, okaże się podczas sesji.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Czytelnik 1 2 miesiące temu

    To może radni niech pomyślą nad autobusamie z terenów wiejskich do Iławy. Ludzie nie mają jak do pracy dojeżdżać, A już nie wspomnę o tych osobach ,które chcą zakupy zrobić czy pojechać do apteki. To jest totalna porażka, co z tym zrobią władzę gminy Iława ???

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMABiuro
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAmatematyka
REKLAMAbudzyk
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3807 sekundy