REKLAMAPatrz
REKLAMAipb_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 listopada 2020, 13:39 komentarzy 3

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

Aż 170 sztuk stalowych kozłów, zgromadzonych na terenie byłej żwirowni, padło łupem 50-letniego złodzieja - wynika z ustaleń lubawskich śledczych. Przestępczy proceder trwał prawie pół roku.

Policjanci z Komisariatu Policji w Lubawie wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Iławie zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko 50-latkowi. Mężczyzna kradł z byłej żwirowni kozły stalowe i sprzedawał je na złom. 

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Lubawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie prowadzili dochodzenie przeciwko 50-latkowi. Z ustaleń śledczych wynikało, że w jednej z lokalnych żwirowni dochodziło do kradzieży. 

- Policjanci w trakcie prowadzonego postępowania ustalili, że zginęło co najmniej 170 sztuk stalowych kozłów. Jak się okazało, sprawcą kradzieży był 50-latek. Mężczyzna przez ostatnich pięć miesięcy wynosił kozły z terenu firmy, po czym sprzedawał je na złom - mówi asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie

Straty zakładu oszacowano na co najmniej 25 000 zł. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 50-latkowi zarzutu. Zgodnie z Kodeksem karnym grozi mu kara do 5 lat więzienia.

KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Ten co wie 3 miesiąc temuocena: 83% 

  Zawsze piszecie że funkcjonariusze ustalili... A gó... o prawda przyjechali policjanci właściciel powiedział ile i co zginęło i kogo podejrzewa i tyle!!! Ale nie.. To trzeba napisać jacy oni są bystrzy..Taka jest prawda!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jez 2 miesiąc temu

  sprawców zniszczenia pomnika w Iławie znaleźć nie mogą

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jar 1 miesiąc temuocena: 67% 

  Święta racja

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPUP
REKLAMAbudzyk
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4318 sekundy