wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 listopada 2020, 19:01 komentarzy 8

(Fot. GKS Wikielec.)

Polonia Warszawa, zespół z czuba III-ligowej tabeli, gościła dzisiaj na stadionie w Wikielcu. W zaległym meczu 13. kolejki miejscowy GKS pokonał przyjezdnych 1-0. To kolejne spotkanie z rzędu, gdy "Gieksa" zdobyła komplet punktów w starciu z zespołem z III-ligowej czołówki. Przypomnijmy, że w minioną sobotę zespół pokonał Świt Nowy Dwór Mazowiecki - wicelidera.

13. kolejka (zaległa) III ligi
GKS Wikielec - Polonia Warszawa 1:0 (1-0)
1:0 - Michał Jankowski (13')

Gospodarzom udało się wyjść na prowadzenie jeszcze przed upływem pierwszego kwadransa gry. Dokładnie w 13. minucie Michał Jankowski wykorzystał dośrodkowanie w pole karne i głową skierował futbolówkę do siatki przeciwnika. Do przerwy reprezentanci gminy Iława w III lidze utrzymali prowadzenie, ale Polonia była bliska wyrównania na początku drugiej połowy. Przed takim scenariuszem uchronił swój zespół Marcin Wieczerzak, który w 50. minucie obronił rzut karny. Pomimo wielu prób po obu stronach boiska wynik pozostał bez zmian do końca meczu. Reprezentanci gminy Iława tym samym cieszą się dzisiaj z kolejnego kompletu punktów zdobytego w meczu z silnym przeciwnikiem.

GKS Wikielec: Wieczerzak, Sz. Jajkowski, Kacperek, Górski, Korzeniewski, Cistowski, Jankowski, Jurczak, Szypulski, Rosoliński, Suchocki.

Polonia Warszawa: Leleń, Mosiejko, Paczuk, Goliński, Wojdyga, Smuga, Niewiarowski, Wełna, Piątek, Pazio, Kujawa.

A już w sobotę, 28 listopada ostatni tegoroczny mecz GKS-u. Zespół podejmie Concordię Elbląg.

Zdjęcia: GKS Wikielec.