REKLAMAPatrz
REKLAMAspołem
wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 listopada 2020, 10:13 komentarzy 1

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

Ministerstwo Zdrowia podało najświeższe dane dotyczące epidemii koronawirusa. Informacje dotyczące powiatu iławskiego nie napawają optymizmem - liczba nowych odnotowywanych u nas przypadków wciąż rośnie.

Dobowy przyrost zakażeń SARS-CoV-2 w powiecie iławskim wyniósł minionej doby 80 przypadków - wynika z raportu Ministerstwa Zdrowia datowanego na godzinę 10:00, 26 listopada. Nie było nowych przypadków śmiertelnych.

W całym województwie nowych przypadków potwierdzono natomiast 1 210. Zmarły 22 zakażone osoby, w tym w trzech przypadkach nie było chorób współistniejących.

W kraju liczba nowych przypadków została wypłaszczona i dzisiaj wynosi znacznie poniżej 20 tysięcy - dokładnie 16 687; zmarło kolejnych 580 zakażonych osób, z tego w 78 przypadkach to COVID-19 był bezpośrednią przyczyną śmierci. 

Potwierdza się trend, o którym mówił ostatnio szef Sanepidu w województwie warmińsko-mazurskim. Janusz Dzisko przed kilkoma dniami zwrócił uwagę, że Warmia i Mazury na początku epidemii wypadały na tle innych regionów korzystnie; teraz natomiast niestety nadrabiamy te różnice.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Marmoto 1 2 miesiące temuocena: 100% 

    Jakby jeszcze wsiąść pod uwagę ile osób przechorowuje w domu bez badania się to pomnóż razy 10 więc w Polsce zaraziło się już około 10 milionów...

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPUP
REKLAMAbudzyk
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4492 sekundy