REKLAMAWardrom
REKLAMAspołem
wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 listopada 2020, 12:46 komentarzy 13

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Jakie największe, jakie najciekawsze przedsięwzięcia inwestycyjne planuje samorząd gminy wiejskiej Iława w nadchodzącym, 2021 roku? Zapraszamy na przegląd.

Ogółem na inwestycje w 2021 roku Gmina Iława planuje przeznaczyć ponad 9,8 mln zł.

Dwa największe przedsięwzięcia, o niemal takiej samej wartości bliskiej 3 mln złotych, to przebudowa drogi gminnej w Julinie (na ten cel w projekcie uchwały budżetowej zapisano 2 mln 978 tys. zł; założone jest dofinansowanie ze środków Funduszu Dróg Samorządowych) oraz pierwszy etap przebudowy Szkoły Podstawowej w Lasecznie - przedsięwzięcie obejmuje budowę sali gimnastycznej wraz z zapleczem sportowym oraz wielofunkcyjnego boiska i placu zabaw (w przyszłorocznym budżecie ma zostać na ten cel zapisana kwota 2 mln 850 tys. zł).

Ponadto, sporą kwotą, bo opiewającą na ponad 454 tysiące złotych, samorząd gminny wesprze Powiat Iławski w realizacji drogowej inwestycji w Gulbiu.

Kolejną, mniejszą dotację (opiewającą na niespełna 58 tys. zł) samorząd Gminy Iława przekaże powiatowi na budowę ścieżki w kierunku Szałkowa.

Nieco ponad 421 tys. zł wyniosą wydatki na budowę na terenie gminy oświetlenia drogowego. Ponadto samorząd przebuduje wiele dróg. Poza wspomnianym Julinem takie inwestycje realizowane będą m.in. na drodze pomiędzy Kałdunami a Ławicami (ok. 846 tys. zł), Dziarnami a Kozianką (297 tys. zł), w Gałdowie (prawie 328 tys. zł), w Sąpach (373 tys. zł), czy we Frednowach - od szkoły do drogi krajowej (128 tys. zł). Po pozostałe (mniejsze) drogowe przedsięwzięcia odsyłamy do załącznika. 

Powstaną też chodniki: pomiędzy Mątykami a Urwiskiem (84 tys. zł) oraz w Starzykowie (159,5 tys. zł).

Z innych inwestycji warto wymienić drugi etap budowy remizy strażackiej w Ząbrowie (86 tys. zł) oraz wykonanie dokumentacji na przebudowę części budynku po prokuraturze (60 tys. zł).

W wielu sołectwach realizowane będą ponadto mniejsze zadania polegające na uzupełnieniu i uatrakcyjnieniu infrastruktury rekreacyjnej. Pojawią się plac zabaw, wiata, plenerowe miejsce spotkań, zewnętrzna siłownia. W tej grupie planowanych przedsięwzięć największe to odbudowa po pożarze grodziska w Karasiu (nieco ponad 50 tys. zł) oraz urządzenie miejsca do rekreacji w Windykach (47,5 tys.). Co więcej, planowane jest wykonanie kilku projektów budowy lub rozbudowy świetlic wiejskich - takie wydatki dotyczą Kałdun, Radomka i Szałkowa.

Dodajmy, że przyszłoroczny budżet Gminy Iława nie został jeszcze zatwierdzony przez radę.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

Te inwestycje planuje Gmina Iława na 2021 rok - zobacz pełne zestawienie.

Ilość zdjęć 5

REKLAMALady D

12Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Sum 12 miesiąc temuocena: 0% 

  NIECH NAM ZYJE I WYRASTA WIELKI KRZYCHU WÓJT OD PIASTA

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Xxx 11 miesiąc temu

  Po prostu macie słabych radnych swoich okręgach i sołtysów nie ma jak pani radna z woli Kamieńskiej dogaduje się z wójtem i droga będzie będzie i nawet ścieżka rowerowa

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kali 10 miesiąc temuocena: 100% 

  A droga Wikielec Stradomno? Albo ten zafsjdany przejazd Kolejowy Iława Stradomno? Żenada zamiast to udroznic to beznadziejnym ścieżkami rowerowymi się zasłaniają i marnują pieniądze. Zero pojęcia o mądrych posunieciach .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~KASIA 9 miesiąc temu

  przejazd na DK16 to nie z funduszu Gminy bo chyba nawet najbogatszej nie byłoby stać

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nikoś 8 miesiąc temu

  (...). Zobaczymy jakie firmy wygrają przetargi i kto będzie robił mamy wójta na lupie.juz nie długo pokażemy dobrego włodarza w mediach!!!!!!

  Edytowany: miesiąc temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zenek 7 miesiąc temu

  Ścieżka z Iławy do Wikielca planowana już kilkanaście lat temu. Ciągle nic. Panie Wójcie niech Pan wreszcie postawi kropkę nad i.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Xzx 6 miesiąc temu

  A dla Wikielca 5 tysi na szkołę i 5 na ścieżkę,zenada. Pani sołtys zamiast zabiegać o pieniądze madruje na fejsie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Danuta 5 miesiąc temuocena: 100% 

  A drogi do Karasia, i dalej..tez nie ma ! Dziury i łaty! Strach mijac, samochod przechyla sie na bok i skacze po dziurach. Wstyd,ze tak blisko od miasta i taka droga...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 4 miesiąc temuocena: 50% 

  Zapomniał wójt powiedzieć o drodze Szałkowo, Kamień Mały, Windyki, Wola Kamieńska gdzie ma być rozpoczęta budowa drogi asfaltowa i ścieżki rowerowej.gdzie 5 lat temu wójt zrobił drogę betonowo między wolą Kamińską a Windykami i prawdopodobnie teraz droga ma być zniszczona i położona nowa.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pamela 3 2 miesiące temuocena: 100% 

  Smolniki dalej nie objęte niczym, nawet głupimi latarniami..O drodze juz nie wspomnę..

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ewa 2 2 miesiące temuocena: 78% 

  A kiedy droga łącząca Ząbrowo z Babiętami, tyle ludzi dojeżdża nią do pracy do Barańskiego i do Gerczaka, a tam dziura na dziurze. Nie da się bezpiecznie jeździć.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~KASIA 1 miesiąc temu

  popieram, wszystkie wokół już ładne a tam bieda z nędzą, dziurawa jak ser

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMABiuro
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPUP
REKLAMAbudzyk
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6372 sekundy