REKLAMAGaraże
REKLAMAipb_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 grudnia 2020, 12:05 komentarzy 15

(Fot. nadesłane/kontakt@infoilawa.pl.)

U zbiegu ulic Wyszyńskiego i Wojska Polskiego w Iławie dobiega końca realizacja inwestycji Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie. Ruch odbywa się teraz wokół niewielkiej wyspy minironda. Nie to jednak spędza sen z powiek niektórym kierowcom, tylko sposób montażu znaków przy tym skrzyżowaniu.

Wzbudził on zastrzeżenia Czytelników. Dziwią się, że słupek znaku informującego o przejściu dla pieszych stoi dość głęboko na jezdni - co prawda na nawierzchni wyłączonej z ruchu, o czym informuje oznakowanie poziome. Dzisiaj słupek owinięto żółto-czarną taśmą, zwiększającą jego widoczność. Czy to wystarczy, by żaden z jadących "na pamięć" kierowców w niego nie uderzył? Czas pokaże.

Zastrzeżenia także po drugiej stronie jezdni. Tutaj jeden z dwóch słupków planszy informującej o przebiegu dróg wylotowych z ronda stoi... na chodniku. Chętnie korzystają z tego chodnika nie tylko piesi, ale i rowerzyści, choć nie ma oznakowania informującego o tym, iż biegnie tędy droga dla rowerów.

- Wieczorem niejeden rowerzysta zaliczy tu guza - skomentował jeden z Czytelników (imię i nazwisko do wiadomości redakcji).

Zasadność tych obaw zweryfikuje praktyka. Tymczasem poprosiliśmy zarządcę i jednocześnie inwestora, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie, o komentarz na temat sposobu montażu znaków. Czy rzeczywiście nie można było na to znaleźć bezpieczniejszego sposobu?

Iława. „Taka sytuacja” przy nowym rondzie. Czytelnik o montażu znaków: „Niejeden zaliczy guza...”.
Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: nadesłane oraz Info Iława. 

REKLAMALady D

15Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~kjhkhkjhn 15 miesiąc temuocena: 100% 

  A jakby tak z metr średnicy więcej miało, to bym je zauważył :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~HANS 14 miesiąc temuocena: 80% 

  Rondo dobre rozwiązanie tylko dlaczego dopiero teraz nie można było tak odrazu pierwsza wersja zrobili krzyżowanie droga z pierwszeństwem druga wersja krzyżowanie świetlne i dopiero trzecia wersja rondo 3skrzyżowania w jednym miejscu a co do drogi iława-susz to ten debi... co projektował drogie to on nie ma zielonego pojęcia o ruch drogowym chciałbym dać mu tira i żeby wiechał w drogę na siemiany od strony iławy a te wysepki miały poprawić bezpieczeństwo? To jest tor przeszkód to nie ma nic wspólnego z bezpieczeństwem

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wiesiu 13 miesiąc temuocena: 50% 

  Po raz kolejny zadaję to pytanie. Jaki Ty masz pomysł na poprawę bezpieczeństwa na tym odcinku drogi? Bo wszyscy to tylko wyzywać, pobić, opluć, a jak ma sam coś wymyślić, to dupacicho. Więc pytam kolejnego wielkiego "szofera".

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~podatnik 12 miesiąc temuocena: 71% 

  nastepny najglupszy wybryk budowlano-drogowy zarzadu drog wojewodzkich z olsztyna bo tylko tam mamy takich WYBITNYCH specjalistow odbioru wykonanych bubli takich jak droga Ilawa - Susz gdzie dyrektor tej marnej instytucji twierdzi ze owa droga jest droga bezpieczna ale chyba tylko dla tych co nia nie jezdza bo za te wysepki i dokladane kosteczki powinien dostac medal - Burak Roku

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wiesiu 11 miesiąc temuocena: 25% 

  To jaki Ty masz pomysł na poprawę bezpieczeństwa na tym odcinku drogi? Słucham oraz czekam na twoją odpowiedź z niecierpliwością.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wiesiu 10 miesiąc temuocena: 43% 

  Teraz to lament,"po co rondo","taboret mogliby postawić, to samo by było". Ludzie to WY chcieliście to rondo, więc skończcie skamleć. Nie podoba się wykonanie? Było wystartować w przetargu. Nie pozdrawiam.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~HANS 9 miesiąc temuocena: 75% 

  Prawie 300 000tyś.za coś takiego to jest dobiero biznes taboreciku WIESIKU.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jeny 8 miesiąc temuocena: 73% 

  to rondo to nieporozumienie, mogli taboret na środku postawić i udawać że to rondo, zimą jak napada śnieg to nikt go nie zauważy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a gdzie pała kompletna ? 7 miesiąc temuocena: 20% 

  a gdzie domi ??? nie blokuje tego ronda ??? nie krzyczy , wyp.......ć ??? , narobiła wstydu niejednej .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jeny 6 miesiąc temuocena: 100% 

  jak nie masz kompletnej to idź do chirurga i może przyszyje co trzeba i nie będzie potrzeby szukać na forach

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~John9 5 miesiąc temuocena: 85% 

  Jakie rondo takie znaki. Następne.pośmiewisko w Iławie. Ale za to tanio

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~HANS 4 miesiąc temuocena: 100% 

  Tanio? prawie 300 000

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xv 3 miesiąc temuocena: 85% 

  Owe RONDO na szerokim bardzo skrzyżowaniu to jak OKO do PIĘŚCI Otóż kierowcy te rondo przelatują jakby go nie było. Już inaczej zachowują się na rondzie zwanym Maśkiewicza przy Budowlance.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~drogowiec 2 miesiąc temuocena: 93% 

  Żeby znak nie "Uwaga, przejscie dla pieszych" nie był na asfalcie wystarczyło go zerwać, położyć krawężniki tak jak pozostałe profile ronda i od krawężnika do przejścia łuk zasypać zasypać. No ale koszty.... lepiej walnąć paski białe poprzeczne

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~MixXeR 1 miesiąc temuocena: 14% 

  Trzeba mieć oczy zarośnięte Pi*dą żeby nie zauważyć takich rzeczy. Wieczorem się mogę trochę się zgodzić ale bez przesady.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMABiuro
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPUP
REKLAMAbudzyk
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4917 sekundy