REKLAMAPatrz
REKLAMASadek

(Fot. IGS.)

Boże Narodzenie w tym roku jest potrzebne jak nigdy. Czas nadziei, przebaczenia, miłości, odpoczynku od codzienności. Czas dzielenia się opłatkiem, rodzinnych spotkań przy stole, kolędowania… I chociaż przez pandemię wielu z nas nie doświadczy tym razem przynajmniej części z tych rzeczy, możemy być razem i wspólnie zrobić coś pięknego.

Dla zespołu Iława Gospel Singers czas okołoświąteczny i noworoczny od początku działalności wiązał się z koncertami kolędowymi, szczególnymi spotkaniami z publicznością i wspólnym śpiewaniem. Pierwszy raz nie będzie to możliwe. Ale to nie znaczy, że nie da się tego zrobić, stworzyć wspólnoty, razem głosić dobrej nowiny o narodzeniu Pana. Chcąc dzielić tę radość z innymi, członkowie zespołu znaleźli rozwiązanie: zapraszają wszystkich chętnych do udziału w nagraniu znanej wszystkim kolędy „Mędrcy świata”. Trzej królowie - jak głosi Pismo Święte, ale i słowa pieśni - bez strachu podążają do Betlejem, choć wiedzą, że po drodze czai się zło (knujący zamach na Jezusa Herod). Ufają temu, że gwiazda dobrze ich prowadzi, jest w nich radosne oczekiwanie na spotkanie z Dzieciątkiem. Wszyscy możemy być jak trzej mędrcy ze Wschodu, wierząc w to, że niezależnie od okoliczności Bóg przychodzi na ziemię, by nas pocieszyć, przekonać o swojej miłości, dać nadzieję.

6 grudnia na facebookowym profilu IGS pojawiło się zaproszenie do nagrania kolędy wspólnie z zespołem. Przestrzeń wirtualna nie ma granic, zatem we wspólnym kolędowaniu mogą wziąć udział nie tylko mieszkańcy Iławy i regionu, którzy dotąd przybywali na koncerty, ale każdy chętny. Być może uda się stworzyć kolędujący chór z całej Polski albo wyjść z zaproszeniem jeszcze dalej? 

Co trzeba zrobić? Należy zarejestrować swój udział w projekcie (link do formularza), a następnie nagrać swoje wykonanie według przesłanych instrukcji. Ze wszystkich nagrań zostanie stworzony wspólny klip, który będzie miał premierę 6 stycznia 2021 (w święto Trzech Króli) na Facebooku i YouTubie. Zaproszenie jest kierowane nie tylko do osób prywatnych, ale i publicznych: mogą wśród nich znaleźć się np. przedstawiciele samorządów czy instytucji. Nagrania można przesyłać do 20 grudnia 2020; wszelkie informacje dostępne są na Facebooku Iława Gospel Singers.

Autor: Ewa Siuda-Szymanowska/IGS.

REKLAMALady D

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPUP
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3314 sekundy