REKLAMALegia
REKLAMAzielona aleja

(Fot. materiały prasowe.)

Wszystko zaczęło się od wydarzenia, a konkretnie od wspólnego napisania bajki dla dzieci. 

Na początku znany był tylko fragment tytułu oraz imiona bohaterów opowieści i ich krótka charakterystyka. Dzięki Przemkowi Falkowskiemu wydarzenie stało się opowieścią i otrzymało tytuł, a na jej podstawie Joanna Bakaluk i Cecylia Cywińska napisały scenariusz i obdarzyły postacie charakterem. Współpraca autorów zaowocowała pełną życzliwości, optymizmu i spełnionych życzeń świąteczną opowieścią, której narratorem jest jezioro Jeziorak. 

Do połowy grudnia będą trwały przygotowania do debiutu teatrzyku kukiełkowego „Młodszy Brat” ze spektaklem „O niefortunnym lądowaniu, niespodziewanych pomocnikach i spełnionych życzeniach.” Już 16 grudnia o godz. 17.00 w Galerii Jeziorak odbędzie się w nagranie spektaklu, a 24 grudnia będziemy mogli zobaczyć je na Facebooku organizatorów projektu: Miejskiej Biblioteki Publicznej w Iławie oraz Galerii Jeziorak. W przedstawieniu w reżyserii Joanny Bakaluk udział wezmą: Filip Romanowski, Liliana Socha, Grzegorz Olszewski, Cezary Neścior, Magdalena Socha, Beata Furmanek, Jakub Chejna, Kinga Groszkowska oraz Patryk Lessman w roli narratora.

Tym projektem iławska biblioteka i Galeria Jeziorak chcą przypomnieć, jak ważne jest czytanie przez i dla najmłodszych oraz zaprosić do korzystania z bogatej oferty książek dla dzieci. 

- Najpiękniejszym prezentem, który można dać dziecku, jest poświęcenie mu czasu i uwagi. Warto pamiętać, że wspólne codzienne czytanie jest doskonałym prezentem przez cały rok - zachęca Kinga Groszkowska – dyrektor biblioteki.

To jednak nie koniec niespodzianek. Mikołajki w Galerii rozpoczęły się 6 grudnia i trwać będą nadal. Od dzisiaj (7 grudnia) codziennie na fanpage'u Galerii otwierane będzie jedno - związane z bajką lub spektaklem - okienko Specjalnego Kalendarza Adwentowego. Znajdą się wśród nich także takie, które będą zagadką. Dla pierwszej osoby, która prawidłowo ją odgadnie, organizatorzy przygotowali nagrody niespodzianki.

Posłuchajcie fragmentu bajki Przemka Falkowskiego „O niefortunnym lądowaniu, niespodziewanych pomocnikach i spełnionych życzeniach” w interpretacji Kingi Groszkowskiej i Pawła Hoffmana.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMATom-bet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPUP
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3314 sekundy