REKLAMAWardrom
REKLAMAipb_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 grudnia 2020, 12:16 komentarzy 3

(Fot. Info Iława.)

Może to zaskakiwać, ale jest faktem. Przy cmentarzach komunalnych w Iławie, zarówno tym na ulicy Piaskowej, jak i tym na ulicy Ostródzkiej, nie ma wyznaczonych miejsc parkingowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. 

Przyjrzymy się sprawie - obiecuje ratusz po tym, jak przekazaliśmy do urzędu apel w tej sprawie niepełnosprawnego Czytelnika. Jednocześnie magistrat przypomina, że niepełnosprawnym, przy spełnieniu określonych warunków, wolno wjechać autem na teren cmentarza.

Czytelnik zwrócił nam uwagę na brak miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych na parkingach przy iławskich cmentarzach komunalnych. Rzeczywiście, jak sprawdziliśmy, nie ma ich ani na ulicy Piaskowej, ani na ul. Ostródzkiej.

Czytelnik zgłosił jednocześnie postulat wyznaczenia takich miejsc, argumentując to trudnościami, z jakimi obecnie borykają się niepełnosprawni, którzy - zwłaszcza w okresach wzmożonego ruchu przy cmentarzach - często nie są w stanie znaleźć na parkingu żadnego wolnego miejsca. Apel ten przekazaliśmy do Urzędu Miasta w Iławie.

- Osoby niepełnosprawne o widocznej niepełnosprawności posiadające kartę parkingową mogą wjechać na teren cmentarza po uzyskaniu zgody zarządcy. Ponieważ miejsc parkingowych dla osób przyjeżdżających na groby swoich bliskich w obrębie cmentarzy jest znaczna ilość, nie wyznaczano miejsc parkingowych przeznaczonych dla pojazdów osób niepełnosprawnych - przekazała w odpowiedzi Kierownik Wydziału Utrzymania Mienia Komunalnego Julia Bartkowska. - Niepełnosprawni, zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym, mogą nie stosować się do znaków B-1, B-3, B-3a, B-4, B-10, B-35, B-37, B-38 i B-39. Na bramach iławskich cmentarzy umieszczone są znaki B-1 "zakaz ruchu". W Regulaminie cmentarzy komunalnych w Iławie, przyjętym uchwałą nr XXI/222/12 Rady Miejskiej w Iławie z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie ustalenia zasad korzystania z cmentarzy komunalnych w Iławie, zawarte są poniższe zapisy:

Rozdział 7 - Przepisy porządkowe
ust. 2 - Na terenie cmentarzy komunalnych zakazuje się bez uprzedniej zgody zarządcy dokonywania następujących czynności:
pkt b) - poruszania się po terenie cmentarza pojazdami mechanicznymi z wyłączeniem pojazdów związanych z funkcjonowaniem cmentarzy i z przeprowadzaniem pogrzebu, policji, pogotowia ratunkowego, straży pożarnej, straży miejskiej, pojazdów kierowanych przez osobę o widocznej niepełnosprawności ruchowej lub kierowanych przez osobę przewożącą osobę o widocznej niepełnosprawności ruchowej.

Nasze zgłoszenie było pierwszym sygnałem w tej kwestii przekazanym do urzędu. 

- Przyjrzymy się sprawie, przeanalizujemy możliwości techniczne i być może podejmiemy decyzję o wyznaczeniu takich stanowisk - obiecała przedstawicielka ratusza.

Red. kontakt@infoilawa.pl.


Masz sprawę, temat, problem? Napisz do nas na kontakt@infoilawa.pl.
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Iławy i okolic? Bądź z nami na Facebooku


REKLAMATom-bet

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Jola 3 miesiąc temuocena: 100% 

  Dużym problemem dla niepełnosprawnych jest brak podjazdów na cmentarzach. Nie jest możliwe, aby ktoś na wózku inwalidzkim, albo mama z dzieckiem w wózku mogli odwiedzić groby najbliższych. Jest to duże utrudnienie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ale jaja 2 miesiąc temuocena: 67% 

  koperty są w kioskach i na poczcie. Znaczki pocztowe też.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianka 1 miesiąc temuocena: 50% 

  Dobrze wiesz o co chodzi, to po co się wymądrzasz?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMABiuro
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAmatematyka
REKLAMAbudzyk
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3617 sekundy