REKLAMALegia
REKLAMAipb_nowa

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Drzwi miejskiego biura Informacji Turystycznej otwierały się zdecydowanie rzadziej, a miejski statek wycieczkowy Ilavia w tym roku zanotował stratę. Za to od czerwca do sierpnia lokalne obiekty noclegowe i gastronomiczne nie narzekały.

Z raportu Informacji Turystycznej w Iławie wybieramy najważniejsze informacje podsumowujące ten trudny i nietypowy dla lokalnej turystyki rok.

Warunki dyktowała oczywiście pandemia; obiekty turystyczne funkcjonowały w rytmie wprowadzanych i znoszonych obostrzeń. Po trudnej wiośnie nadeszło lepsze lato.

- Z relacji obiektów noclegowych i gastronomicznych Iławę w okresie od czerwca do sierpnia odwiedziło bardzo dużo turystów, szukających w naszym mieście oddechu po okresie narodowej kwarantanny - przekazała Anna Balińska z miejskiego biura Informacji Turystycznej. - Mimo przepełnienia w obiektach noclegowych zarówno w Iławie, jak i okolicy mieliśmy poczucie, iż do biura wchodziły osoby, których sytuacja była pilna.

Turyści w tym sezonie szukali miejsc odosobnionych, mniej ruchliwych, unikali skupisk - to trend, o którym dużo mówiło się latem w odniesieniu do całej Polski. Odnotowano ten trend także na naszym pojezierzu. Na Jezioraku z pewnością nie było pusto, ale nie przełożyło się to liczne wizyty w biurze Informacji Turystycznej na Niepodległości - w tym zakresie odnotowano duży spadek.


Dla przykładu: w sierpniu 2019 roku wizyt w miejskim biurze Informacji Turystycznej odnotowano 5 651, w sierpniu 2020 roku już tylko 1 474.


- Sezon turystyczny 2020 po rekordowym 2019 roku był nieco słabszy w stosunku do ubiegłych lat - podsumowała Anna Balińska. - Szczególny wzrost odwiedzin naszego biura można było zaobserwować w czerwcu i lipcu. Ogólna liczna turystów była pomniejszona w związku z sytuacją epidemiologiczną na świecie.

Do połowy maja biuro w centrum Iławy było zamknięte; miało to związek z obowiązującymi dużymi ograniczeniami w ruchu turystycznym. Czas ten Informacja Turystyczna wykorzystała m.in. na przygotowanie nowych publikacji promujących Iławę oraz aktualizację już wcześniej wydanych materiałów. Pracowano też we współpracy z dostawcami nad nowymi wzorami pamiątek, gadżetów.

- Największym zainteresowaniem cieszą się nieustannie magnesy, głównie elastyczne, na kamieniu oraz witrażowe, a także pocztówki, albumy "Iława inspiruje" oraz "Iława inspiruje od 715 lat" i mapy, głównie Pojezierza Iławskiego i Mazur Zachodnich - dodaje przedstawicielka iławskiej Informacji Turystycznej.

Jednocześnie poznaliśmy podsumowanie sezonu 2020 Ilavii. Dla miejskiego statku wycieczkowego, który przyniósł stratę, nie był to dobry rok. Dochody były na poziomie około 94 tys. zł, zaś wydatki opiewają na ponad 106,5 tys. zł. Łatwo wyliczyć, że straty Ilavii przekroczyły 12,5 tys. zł.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPUP
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3341 sekundy