REKLAMApluszak
REKLAMAinkubator
wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 grudnia 2020, 18:17 komentarzy 2

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Trwająca epidemia wymusiła kolejne zmiany w funkcjonowaniu Powiatowego Szpitala w Iławie.

W obszarze nowoutworzonych łóżek dla pacjentów z podejrzeniem i zakażeniem SARS-CoV-2 trzeba było zapewnić obsadę lekarską. Z tej przyczyny czasowo wstrzymano przyjęcia na Oddział Chorób Wewnętrznych.

O szczegółach dotyczących ostatnich zmian w funkcjonowaniu Powiatowego Szpitala w Iławie informuje Żaneta Jończak, kierownik działu organizacyjnego placówki:

Na Oddziale Chorób Wewnętrznych od dnia 19 listopada 2020 r. zmniejszono liczbę łóżek do 8, z przeznaczeniem wyłącznie dla pacjentów w stanach bezpośredniego zagrożenia życia. Czasowe wstrzymanie przyjęć pacjentów na Oddział Chorób Wewnętrznych spowodowane było koniecznością zapewnienia obsady personelu lekarskiego w obszarze nowoutworzonych łóżek dla pacjentów z podejrzeniem i zakażeniem SARS-CoV-2. Decyzję podjęto w porozumieniu z Dyrektorem Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Olsztynie oraz za zgodą Wojewody Warmińsko-Mazurskiego. Pacjenci, którzy do 19 listopada przebywali na oddziale, w zależności od stanu zdrowia, zostali przekazani do ościennych szpitali lub wypisani do domu.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAgeodeta
Swojak

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~podatnik 2 ponad rok temuocena: 90% 

    starosta dalej spi a baba jaga dalej czaruje ze dobrze zarzadza ta umieralnia

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~czas 1 ponad rok temuocena: 100% 

    Zaiste wiadomość z ostatniej chwili.Równie dobrze można napisać o tym w 2021 roku.A mówią ,że informacja to pieniądz.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4343 sekundy