REKLAMALegia
REKLAMAipb_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 grudnia 2020, 13:21 komentarzy 3

(Fot. YouTube/Krys Zak.)

Jak to jest mieć białe Święta, biały Nowy Rok? Ostatnio zimy skąpią nam "białego puchu", a wspomnienia szybko się zacierają...

Z pomocą przychodzą bezcenne zasoby Internetu. Na przykład dzięki pasji do dokumentowania lokalnej rzeczywistości jednego z mieszkańców Iławy, Krzysztofa Zakrety, można sobie przypomnieć, jak w Iławie wygląda porządna, śnieżna zima!

W tym sezonie śnieg już prószył, ale jeszcze nie zdarzyło się, aby opady były wystarczająco intensywne, a temperatura wystarczająco niska, aby warstwa białego puchu utrzymała się dłużej. To zresztą nie pierwszy, a już kolejny taki rok.

Tym bardziej trzeba docenić archiwalne materiały, którymi w Internecie dzielą się mieszkańcy Iławy. Jeden z nich, Krzysztof Zakreta, zapalony podróżnik i rowerzysta, autor przewodników, pomysłodawca i organizator rajdów i pielgrzymek, udokumentował białą zimę roku 1995. Nagranie, które udostępniamy poniżej, pochodzi z 28 grudnia 1995, a więc sprzed dokładnie, co do dnia, 25 lat.

Zobaczcie i przypomnijcie sobie, jakie kiedyś były zimy! Przy okazji można przyjrzeć się zmianom, jakie przez minione ćwierćwiecze dokonały się w przestrzeni publicznej Iławy.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Wideo: YouTube/Krys Zak.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMA1%

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~shadow. 3 2 miesiące temuocena: 100% 

  Świetne czasy, życzliwi ludzie, wszystko bardziej proste i z klimatem, prawdziwe zimy... szkoda, że czas tak szybko przemija.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~autochton 2 2 miesiące temuocena: 100% 

  Ulice i parkingi puste, to były czasy!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Krys Zak 1 2 miesiące temuocena: 0% 

  Biedne czasy, dziś parkingi są, i są pełne :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPrzystan
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4155 sekundy