SKOK
REKLAMAipb_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 grudnia 2020, 14:29 komentarzy 18

(Fot. materiały prasowe.)

831 osób uprawnionych wyraziło dobrowolnie chęć poddania się szczepieniu przeciwko koronawirusowi w Powiatowym Szpitalu im. Władysława Biegańskiego w Iławie, który jest szpitalem tzw. węzłowym, tzn. znalazł się w grupie placówek realizujących "etap 0" szczepień.

To etap, gdy szczepione są osoby szczególnie narażone na zakażenie.

- Są to: pracownicy sektora ochrony zdrowia (w tym wykonujący indywidualną praktykę), pracownicy domów pomocy społecznej i pracownicy miejskich ośrodków pomocy społecznej oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym stacjach sanitarno-epidemiologicznych - czytamy na oficjalnej stronie gov.pl.

Jak wygląda to w Iławie? Zapytaliśmy w szpitalu, który będzie placówką realizującą zerowy etap szczepień przeciwko koronawirusowi.

- Do Powiatowego Szpitala w Iławie w celu zaszczepienia się przeciwko COVID-19 łącznie zgłosiło się 831 osób uprawnionych (w tym 315 osób to pracownicy Szpitala i 516 osób z instytucji zewnętrznych, tj. pracownicy aptek, GOPS-u, MOPS-u, Sanepidu) - poinformowała nas, w imieniu placówki, Joanna Magierek. 

Dotychczas do szpitala jeszcze nie dostarczono szczepionki, ale stanie się to wkrótce.

- Rozpoczęcie szczepień przeciwko COVID-19 planowane jest w Powiatowym Szpitalu na dzień 4 stycznia 2021 r. W tym dniu dostarczona będzie pierwsza partia szczepionki w ilości 150 dawek. W styczniu planowana jest jeszcze dostawa trzech partii szczepionek - dowiedzieliśmy się od przedstawicielki placówki na ul. Andersa.

Proces rejestracji powszechnych szczepień Polaków przeciwko COVID-19 rozpocznie się prawdopodobnie już 15 stycznia 2021 r., wynika z informacji rządu. W etapie I ze szczepień skorzystają: pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie oraz nauczyciele.

Szczepionka jest dobrowolna i darmowa.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAwardrom2

18Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Adam 18 2 miesiące temu

  To moze w koncu lekarze rodzinni zaczna przyjmowac w przychodniach a nie zabarykadowali sie i boja sie pacjentow

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec Iławy 17 2 miesiące temuocena: 55% 

  Tak chwalą w TVPIS o szczepieniach, że w takim tempie to Grupa "1" to chyba na 12.2021r. Smiechu warte, do tego tylko 1 punkt szczepień na powiat.Brawo władza PIS, jesteśmy w średniowieczu.Irazel w ciągu 2 tygodni pół miliona ,Polska 50 tys.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 16 2 miesiące temuocena: 67% 

  Na poziomie średniowiecza to są twoje komentarze jak można być takim prymitywem myśląc, że to wina PiS skoro w Iławie rządzą POpaprance. Winę PiS ponosi pewnie też za to,że zimy nie ma? ◉‿◉ .Kto to sieje takich POpaoranców

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Aniela 15 2 miesiące temuocena: 100% 

  Jakie 50 tys jak dziś jest 36tyś?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~emeryt 14 2 miesiące temuocena: 80% 

  Przy tym tempie zastanie nas XXII wiek

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Clipper 13 2 miesiące temuocena: 69% 

  Śmiechu warte!Etap "0" miał się rozpocząć w szpitalu dnia 27.12.2020. Okoliczne szpitale już szczepią, tylko nie w Iławie. A Starostwo co? śpi!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Medyk 12 2 miesiące temuocena: 20% 

  i dobrze, dłużej pozyja ludzie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~WalićWszystkich 11 2 miesiące temuocena: 70% 

  Zgłosiło się 831 osób szkoda że nie podano ile osób było uprawnionych do tej pierwszej fazy szczepień

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Medyk 10 2 miesiące temuocena: 30% 

  Podejrzewam, ze to30-40% uprawnionych. To króliki doświadczalne, sa gotowi zaryzykowac wlasne życie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~covid 9 2 miesiące temuocena: 27% 

  Co roku na świecie w wypadkach samochodowych giną miliony ludzi firma Pfizer wynalazła nawom szczepionkę na razie w fazie testów na Eskimosach od momentu podania nie zanotowano ofiar śmiertelnych ma 100% skuteczność.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jajca 8 2 miesiące temuocena: 0% 

  Wg ulotki skuteczność szczepionki 95%, a placebo 90%.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~sceptyk - z doświadczenia 7 2 miesiące temuocena: 72% 

  Jeśli akcja szczepień będzie się ślimaczyła w takim tempie, to nigdy nie zostanie zakończona. Jest wiele krzyku propagandowego o niebywałym sukcesie władz w organizacji akcji (szczególnie w TVPiS Info), ale w praktyce rozłazi się ona niczym guma od majtek. Ciągle przesuwane są terminy, nieustannie za to słyszy się obiecanki, że już lada chwila, już szczepionka jedzie. Tylko, że w ogóle jej nie widać... Osoby spoza tzw. grupy zero będą się mogły rejestrować jednak dopiero od połowy stycznia. Dlaczego tak późno? I wtedy się okaże, że nadal do swej przychodni nie będzie się można dostać lub dodzwonić, strony internetowe do rejestracji nie będą działały, a także nikt nas nie powiadomi kiedy i gdzie, gdy już uda się ewentualnie przebrnąć przez trud rejestracji, będzie się można zgłosić na zaszczepienie. Czyli będzie tak jak zawsze. A wszystko skończy się pewnie tak samo jak z niebywałym skandalem ze szczepionkami na grypę. Także ciągle zachęcono do szczepień, tylko nie było czym...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Poważnie. 6 2 miesiące temuocena: 85% 

  Policjanci najpierw- niech dają przykład, są obecnie najbliżej obywateli! Poprzez częste kontakty, narażają ludzi na zarażenie. Dawać przodem bohaterów z ich rodzinami, będzie bezpieczniej na ulicach!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~@Carpe diem 5 2 miesiące temuocena: 100% 

  Wszyscy to wszyscy, dlaczego ja mam się zaszczepić a policjant nie? On jest jakiś lepszy ode mnie czy od Ciebie co? Skoro służby przodem to tym bardziej policja bo łatwiejszy z nimi teraz kontakt niż z lekarzem. Łażą wszędzie zaczepiają ludzi i roznoszą. Ich "wirus" jest lepszy niż nasz? Też stoisz pod presją zaszczepienia, czy się z tym zgadzasz czy nie. Więc mówię- przodem ci którzy nam wymierzają kary za nieprzestrzeganie niezgodnych z prawem obostrzeń.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Carpe diem 4 2 miesiące temuocena: 67% 

  Skoro szczepionka jest tak skuteczna to nie masz się czego obawiać jak ją przyjmiesz. Będziesz przecież uodporniony więc nie musisz się bać niezaszczepionego policjanta. Czy się mylę?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Poważnie 3 2 miesiące temuocena: 83% 

  a jak się nie zgodzą to do zwolnienia ! Mają chronić obywateli a nie im zagrażać !

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wok. 2 2 miesiące temuocena: 74% 

  Ślimacze tempo. Nie rozumiem, namawiają, namawiają, a szczepionkę dają 9 dni od pierwszych szczepień w Warszawie. Jak jest pandemia i jest szczepionka, to powinni szczepić na okrągło.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Julian 1 2 miesiące temuocena: 68% 

  Super, słuszna decyzja, oby szybko zaczęto szczepić resztę społeczeństwa. Czas wrócić do normalności!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPUP
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3404 sekundy