REKLAMAGrene
REKLAMAipb_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 stycznia 2021, 12:01 komentarzy 13

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

Sprawdzaliśmy sygnał od Czytelnika, który - sugerując się wpisem z internetowej encyklopedii - poprosił o sprawdzenie, czy rzeczywiście Iława wyprzedziła Ostródę pod względem liczby mieszkańców. 

Co się okazało? Fakt - Iława, według najnowszych danych, rzeczywiście jest liczniejsza od Ostródy. Nie jest to jednak nowością.

Oto treść sygnału od Czytelnika, jaki sprawdzaliśmy:

Witam, słyszałem, że Iława wyprzedziła Ostródę pod względem ilości mieszkańców. Możliwe, że to pomyłka. Czy można to sprawdzić? 

Weryfikowaliśmy, jak wygląda stan faktyczny. Skorzystaliśmy przy tym z danych ewidencji ludności urzędów obu miast.

Jak się okazało, 31 grudnia 2020r., czyli ostatniego dnia starego roku, Iława miała 32 025 mieszkańców, podczas gdy Ostróda tego samego dnia 31 638. Podane liczby w obu przypadkach obejmują wszystkich zameldowanych mieszkańców (zarówno na pobyt stały, jak i czasowy). 

Jak widać, na koniec minionego roku Iława miała o 387 mieszkańców więcej niż Ostróda. 

Nie jest to jednak nowością. Nasze miasto było liczniejsze od sąsiada także rok wcześniej. Na koniec 2019 Iławę zamieszkiwało bowiem 32 391 osób, zaś Ostródę 31 992. Przez rok miasto nad Jeziorakiem straciło 366 mieszkańców, zaś w mieście nad Jeziorem Drwęckim ubyły 354 osoby. Trend jest zatem bardzo podobny.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

9Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Leon 9 miesiąc temuocena: 0% 

  Iława PANY!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wirek1878 8 miesiąc temuocena: 50% 

  Teraz jest idealny i prawdziwy system monitoringu mieszkańców. wystarczy zapytać gminę ile osób płaci za wywóz śmieci. Nikogo nie interesuje meldunek czy jakiekolwiek dane formalne. Mieszkasz musisz płacić. Chyba, że ktoś okrada sąsiadów?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~gównoburza 7 miesiąc temuocena: 38% 

  ostroda- albo krzywa, albo złodziej. Syf . Cale miasto jak w Iławie Jasielska

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~swój 6 miesiąc temuocena: 67% 

  tylko że wokół Ostródy jest takie coś jak Kajkowo (gmina wiejska) gdzie są setki domów i mega osiedle nad jeziorem --- tysiące mieszkańców a w Iławie Wikielec i Nowa Wieś......

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Justyna 5 miesiąc temuocena: 33% 

  Jak ustalamy liczbe mieszkancow skoro nie ma obowiazku meldunku?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iława 4 miesiąc temuocena: 57% 

  Wow a gdzie mamy lepszą Turystykę?Ostróda od dawna jest 100 lat przed nami

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~chros 3 miesiąc temuocena: 75% 

  od czasu, jak największy biznesmen zrobił dzieciaka młodej lasce i musiał oddać część majątku żonie po rozwodzie, miasto zaczęło podupadać. Także Babalski przestał być wojewodą i skończyła się passa. Basen był długo nieczynny i remont zrobiono kosztem miejskiego budżetu, hotel 5 gwiazdek niedokończony, kina brak. Jezioro w centrum zarosło trzciną i nie ma co ryzykować tam kąpielą

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rafał 2 miesiąc temuocena: 50% 

  Tylko, że to sami zameldowani, natomiast trzeba doliczyć 5-6 tysięcy osób niezameldowanych. Sporo osób przeprowadza się do Iławy. Słyszałem, że w chwili obecnej nasze miasto ma ponad 37 tysięcy mieszkańców. Pozdrawiam

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~XxX 1 miesiąc temuocena: 67% 

  Czy tych "mieszkających" na 1 Maja (ok. 1000 pensjonariuszy) też wzięto pod uwagę?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPUP
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4725 sekundy