REKLAMAGaraże
My center

(Fot. nadesłane/kontakt@infoilawa.pl.)

- Sam o sobie mówił, że jest pazerny na pieniądze. Ale nie dla siebie. Dla ludzi - tak wspomina żegnanego dzisiaj po raz ostatni śp. Marka "Krzykacza" Pawłowskiego zaprzyjaźniony z nim Marek Ziółkowski z Iławy, który razem z innym iławianinem Krzysztofem Badaszewskim pojechał na pogrzeb "Krzykacza", aby złożyć na jego grobie czarną, metalową różę.

Iławianie na pogrzebie Marka „Krzykacza” Pawłowskiego.

Ilość zdjęć 9

Śp. Marek "Krzykacz" Pawłowski, gwiazdor emitowanego na antenie Discovery Channel programu "Złomowisko PL", zmarł 31 grudnia 2020r., przeżywszy 47 lat. Mszę żałobną odprawiono dzisiaj w kościele p.w. św. Kazimierza w Pruszkowie. Po nabożeństwie odprowadzono Zmarłego na miejsce spoczynku na cmentarzu Wólka Węglowa. Żegnali go żona, dzieci, siostry i bracia, dalsza rodzina i przyjaciele. Wśród tych ostatnich byli dwaj iławianie: Marek Ziółkowski i Krzysztof Badaszewski, którzy Marka Pawłowskiego poznali przy okazji lokalnych akcji o charakterze charytatywnym. "Krzykacz" bywał w naszych stronach jako gość specjalny wydarzeń Warmińskiej Ligi Wraków; kwestował wówczas na rzecz osób potrzebujących. 

W sposób szczególny wsparł akcję na rzecz Julki z Nowego Miasta Lubawskiego cierpiącej na rdzeniowy zanik mięśni. W ramach zbiórki złomu udało się wtedy zebrać wiele tysięcy złotych. W akcję zaangażowany był wydatnie Marek Ziółkowski, który wybrał się dzisiaj na pogrzeb zmarłego przyjaciela. Wraz z Krzysztofem Badaszewskim, także zaprzyjaźnionym z "Krzykaczem", zabrali na grób Zmarłego nietypową pamiątkę. 

- To róża, którą odkupiliśmy od Pana Marka Kałuży, iławskiego rzeźbiarza, który miał ją w swoich zbiorach. Przedmiot wykonał mistrz Polski kowalstwa artystycznego z Lublina - mówi Marek Ziółkowski; to on wpadł na pomysł, aby na grób przyjaciela, zamiast tradycyjnej wiązanki kwiatów, zabrać różę z metalu - materiał symbolizuje charytatywne zbiórki złomu, w które angażował się "Krzykacz". 

Przedmiot jest wyrazem pamięci o zmarłym przyjacielu, ale poza gestem są też ze strony iławian realne działania pomocowe. Wspierali zakończone sukcesami zbiórki na rzecz rodziny Zmarłego oraz Edka, także znanego z programu "Złomowisko PL", który potrzebuje protezy po tym, jak stracił nogę. Marek Ziółkowski opowiada, jak wiele czasu poświęcił na reagowanie na nieautoryzowane zbiórki, których organizatorzy podszywali się pod bliskich gwiazdorów "Złomowiska PL"...

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: nadesłane.

Śp. Marek "Krzykacz" Pawłowski miał w powiecie iławskim wielu przyjaciół. Dzisiaj kilkoro z nich było na pogrzebie zmarłego ostatniego dnia starego roku gwiazdora programu "Złomowsko PL".

REKLAMANAJLAK
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPUP
REKLAMAbudzyk
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.854 sekundy