REKLAMAGaraże
REKLAMAspołem
wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 stycznia 2021, 11:39 komentarzy 6

(Zdjęcia: Expert Nieruchomości/serwis otodom.pl.)

Architekt miałby tutaj pole do popisu! Kolejne wystawienie na sprzedaż wież ciśnień znajdujących się w sąsiedztwie dworca PKP Iława Główna stało się okazją do prezentacji na zdjęciach niezwykłych wnętrz jednej z nich.

Dotychczas wieże były prezentowane jedynie z zewnątrz. Teraz można zobaczyć zdjęcia ze środka jednego z obiektów, które niejedną osobę mogą zaskoczyć. Okazuje się, że wnętrza są przestronne i dobrze doświetlone za sprawą licznych okien. Nietypowy kształt to natomiast jednocześnie wyzwanie i potencjał do zagospodarowania.

Zdjęcia zostały wykonane w kolejowej wieży ciśnień, której nadano numer 1. Datowany na 1915 r. (zgodnie z kartą adresową Gminnej Ewidencji Zabytków) ceglany obiekt na planie wydłużonego ośmiokąta jest objętym ochroną prawną zabytkiem. Z ogłoszenia, jakie opublikowało w serwisie otodom.pl biuro Expert Nieruchomości, dowiadujemy się, że budynek ten ostatnio pełnił funkcję biurowca do obsługi pobliskiego węzła kolejowego PKP Iława Główna. Jest tutaj pięć kondygnacji, z czego ostatnia zakończona jest ozdobnym pruskim murem; powierzchnia zabudowy wynosi 52 m2.

Pośrednik Expert Nieruchomości sugeruje, że nieruchomości wykorzystać można do adaptacji na lokal mieszkalny, biuro, lokal gastronomiczny, pracownię projektową czy artystyczną. Jest to z pewnością oferta bardzo niecodzienna z dużym potencjałem aranżacyjnym. Zobaczcie zatem, jak kolejowa wieża ciśnień na ulicy Broniewskiego w Iławie prezentuje się w środku!

Zabytek jest do kupienia wraz z sąsiednią wieżą oraz działką o powierzchni 1 135 m2 za kwotę 970 000 zł. Kontakt zainteresowani znajdą pod tym linkiem.

Iława. Jak wygląda kolejowa wieża ciśnień... w środku? Zobacz te niezwykłe wnętrza na zdjęciach!
Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Expert Nieruchomości/serwis otodom.pl.

Zabytkowa wieża na sprzedaż. Są zdjęcia ze środka!

Ilość zdjęć 7

REKLAMANAJLAK

6Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~:) 6 15 dni temuocena: 50% 

  Kupic i jakiś klub zrobić np. striptiz . Tylko damski i męski

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~oby... 5 18 dni temuocena: 87% 

  Oby ktoś to kupił i zadbał także o otoczenie wież. Może dzięki temu zapanuje wokół nich wreszcie elementarny porządek. Panujący tam bałagan, wiecznie niesprzątane śmieci, paskudna siatka ogrodzeniowa, zapuszczone krzaczory od lat są powodem wstydu dla naszego miasta wobec osób przyjeżdżających koleją do Iławy . Podobnym miejscem wstydu są ciągle straszące zgliszcza spalonego młyna koło cmentarza na ul. Kościuszki. Władze miejskie nie będą potrafiły doprowadzić do porządku właścicieli tej ruiny pewnie jeszcze przez następne 500 lat...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~oby... 4 18 dni temuocena: 75% 

  Oby ktoś to kupił i zadbał także o otoczenie wież. Może dzięki temu zapanuje wokół nich wreszcie elementarny porządek. Panujący tam bałagan, wiecznie niesprzątane śmieci, paskudna siatka ogrodzeniowa, zapuszczone krzaczory od lat są powodem wstydu dla naszego miasta wobec osób przyjeżdżających koleją do Iławy . Podobnym miejscem wstydu są ciągle straszące zgliszcza spalonego młyna koło cmentarza na ul. Kościuszki. Władze miejskie nie będą potrafiły doprowadzić do porządku właścicieli tej ruiny pewnie jeszcze przez następne 500 lat...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Shuflandia 3 18 dni temuocena: 14% 

  Wielka za meter tej izby?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 2 18 dni temuocena: 77% 

  Może Marek Kałuża? Wykupił cały nakład gazety, żeby zostać Człowiekiem Roku, to i wieże zakupi, żeby ciągnąć kasę z miasta! Był jeszcze jeden ciągnący kasę, ale go Pani Radna pogoniła i już Paryża z Iławy nie chce robić...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławiak 1 18 dni temuocena: 91% 

  Gdzie jest Lulek??? Bez niego w Iławie nie ma kultury, wszyscy tęsknią a radna chyba też...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAmatematyka
REKLAMAbudzyk
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5439 sekundy