REKLAMAWardrom
REKLAMAzielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 stycznia 2021, 13:20 komentarzy 3

(Fot. materiały policji, zdjęcie ilustracyjne.)

Jednym z wielu zadań policjantów w codziennej służbie jest ustalanie miejsca przebywania i zatrzymywanie osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Niektórzy poświęcają wiele energii, by skutecznie ukryć się przed funkcjonariuszami, a inni zachowują się, jakby nawet nie wiedzieli o tym, że są poszukiwani.

Jedni ukrywają się latami, zmieniając miejsce pobytu, posługując się fałszywymi danymi i co chwilę zerkając przez ramię, czy ktoś ich nie obserwuje. Inni czasami nawet nie mają świadomości, że przez niezapłacone grzywny lub niereagowanie na wezwania sądu znaleźli się na liście osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. 

Do pierwszego zatrzymania doszło wczoraj (11.01.2021 r.) na terenie Iławy. Dzielnicowy podczas obchodu rejonu służbowego ustalił, że poszukiwany 3 listami gończymi 34-latek jest właśnie w pracy. Policjanci  natychmiast pojechali na miejsce i zatrzymali mężczyznę. Funkcjonariusze przetransportowali mieszkańca Iławy do zakładu karnego, gdzie spędzi co najmniej rok i 6 miesięcy.

Natomiast policjanci z zespołu do spraw poszukiwań ustalili miejsce przebywania 54-latka i natychmiast tam pojechali. W trakcie czynności okazało się, że mieszkaniec Iławy często zmieniał swoje miejsca przebywania. Jak ustalili policjanci, 54-latek wcześnie rano wychodził z domu i wracał późnym wieczorem. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i przetransportowali do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 2 lata za spowodowanie średniego uszczerbku na zdrowiu.


Policja przypomina!

Policjanci codziennie w ramach swoich obowiązków kontrolują i sprawdzają miejsca przebywania osób poszukiwanych, a ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu. Policjanci informują, że każdy, kto pomaga przestępcy w uniknięciu odpowiedzialności karnej, w szczególności ukrywa sprawcę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMALady D

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Film I Uwentualnie Telewizja 3 3 dni temuocena: 100% 

  Ktoś uprzejmie doniósł raczej.Policjanci nie będą mieli wypłacanych premii przecież w tym roku....To wątpię ,że tacy nadgorliwi byli.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Anonim 2 4 dni temuocena: 100% 

  Zawsze znajdzie się jakaś rura i koniec kariery

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ścigany 1 4 dni temuocena: 100% 

  Nie policjanci ustalili, tylko konfidenci walą z dupy na bank heh

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPUP
REKLAMAbudzyk
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3243 sekundy