REKLAMAGaraże
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 stycznia 2021, 15:13 komentarzy 12

(Fot. Info Iława.)

10 tysięcy euro - w takiej wysokości jest nagroda za wskazanie sprawców zuchwałej sylwestrowej kradzieży dokonanej w Łąkach Bratiańskich pod Nowym Miastem Lubawskim, wyznaczona przez detektywa Krzysztofa Rutkowskiego.

Zgodnie ze wczorajszą zapowiedzią detektyw dzisiaj w jednym z nowomiejskich hoteli przekazał szczegóły dotyczące dwóch spraw kryminalnych, w których wyjaśnienie zostało zaangażowane jego biuro.

Pierwsza to kradzież dokonana w sylwestrową noc w Łąkach Bratiańskich pod Nowym Miastem Lubawskim. Okazało się, że poszkodowani padli ofiarą przestępców, gdy żegnali stary rok. "Zamiast wystrzału szampanowych korków popłynęły łzy", pisze o tej sprawie biuro detektywa. Impreza, jak się okazało, odbywała się w budynku ogrodu zimowego. Domownicy i goście wchodzili i wychodzili z domu, w którym doszło do kradzieży.

- Była ona bardzo zuchwała. Jaka musi być odwaga, determinacja sprawców... Do czego mogłoby dojść, gdyby złodzieje wpadli w ręce właściciela domu! Nie wiemy, czy nie byli uzbrojeni, czy nie mieli noża - komentował detektyw.

Co zginęło? Według informacji przekazanych przez Krzysztofa Rutkowskiego został wyniesiony sejf, a w nim m.in. klucze od samochodów Mercedes i BMW i szkatułka z biżuterią (część kosztowności złodzieje zgubili), ponadto dokumenty. Łącznie straty oszacowano na 100 tysięcy złotych, z czego gotówki było 30 tysięcy złotych i 1 500 euro.

Zostaną opublikowane szczegóły skradzionych przedmiotów; według detektywa może dojść do próby ich odprzedania przez sprawców kradzieży.

- Jeżeli chodzi o Łąki Bratiańskie, to nie jest to bardzo rozległa miejscowość. To przełamanie kilku ulic. Jeśli ktoś pomiędzy 22:00 a 23:00 zauważył w tym rejonie jakiekolwiek podejrzane samochody, prosimy o kontakt bezpośrednio na numer alarmowy 600 007 007 - zaapelował detektyw, zapewniając, że sygnały można przekazywać anonimowo.

Jeśli ktoś ma wiedzę na temat sprawców tego przestępstwa, także proszony jest o kontakt z biurem Rutkowskiego. Czeka nagroda.

- Oferujemy 10 tysięcy euro nagrody za wskazanie osób, które brały udział w tym włamaniu i kradzieży. Oczywiście, jeśli ktoś będzie chciał, może te informacje przekazać policji, ale wtedy nie będzie partycypował w nagrodzie - powiedział detektyw. - Złodzieje weszli do domu poprzez odwiert drzwi balkonowych. Było to w odległości 30-40 metrów od bawiących się ludzi. To niebywałe, jaka ze strony sprawców była zuchwałość.

W mniejszym stopniu tematem konferencji Rutkowskiego była sprawa z Ostródy, gdzie w wyniku włamania na wewnętrzny serwer firmy został wymuszony wysoki okup na właścicielach lombardu i kantoru. 

- Wskazaliśmy potencjalnego sprawcę tego przestępstwa: wymuszenia i szantażu. Policja podjęła stosowne czynności; naczelnik wydziału kryminalnego KPP w Ostródzie działa bardzo dynamicznie - podał detektyw. - Sprawa została przeniesiona do Komendy Powiatowej Policji w Iławie pod nadzór prokuratury iławskiej - dodał, sugerując, że stało się tak wskutek wskazania przez biuro policjanta, który mógł mieć związek z domniemanym sprawcą przestępstwa.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia, wideo: Info Iława.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMALady D

12Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Słowik 12 2 dni temu

  To zbrojna grupa nowomiejska zrobiła. To Ci sami co jezdzili po iławie BMW i kowida rozpylali nam. Kaszleli i pluli na skrzyzowaniach. Źródła tych faktów z wiadomych przyczyn nie mozemy podac, ale ostatnio swe paluchy maczali w Drwęcy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Anonim 11 4 dni temuocena: 33% 

  A co jak się kogoś poda, bo ten ktoś jest podobny a to jednak nie będzie ta osoba ?Jaka jest pewność że mam zachowana prywatność, i ta osoba się nie dowie że to ja ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~haha 10 4 dni temuocena: 100% 

  haha, czyli podjebać, wziąć kasę, ale żeby nikt się nie dowiedział? Polaczki

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hmmm 9 4 dni temuocena: 75% 

  Moment... Skoro jest nagroda dla ludzi za wskazanie sprawców to po co detektyw??

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mario 8 4 dni temuocena: 67% 

  Dajcie spokój nie macie już o czym pisać. Rutkowski i jego fryz kosiarki

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~at 7 4 dni temuocena: 60% 

  Panie detektyw a pamiętasz jak ci Kulawy zabrał Toyotę z dowodem rejestracyjnym w Goryniu (...) nagroda czyli nic nie masz a sejf trzeba dostarczyć. Może do jasnowidza za 10 tysi eurasi da radę. Panie Krzysiu? Z tym wystawieniem Kulawego to to chyba nie na serio co? Tak jakoś się wkradło tylko chyba albo się wydawało może. Wiek robi swoje. Wiadomo. Nie mam żalu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nina 6 4 dni temuocena: 100% 

  Co z niego za detektyw. Ludzie mają mu pomagać A on laury będzie zbierać

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~WalićWszystich 5 4 dni temuocena: 62% 

  Rutkowski jedyne co może znaleźć to włosy łonowe na własnej głowie Zamiast propozycja kasy dla konfidenta prośba do złodziej by sie przyznali

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~no ta 4 4 dni temuocena: 91% 

  Wolałbym już być konfidentem i takich ochlapusów patusów złodziei wydać organom ścigania, którzy wyrządzają szkody zwykłym ludziom niż siedzieć cicho i nic nie zrobić... Taka jest ogólnie głupia mentalność ludzi wątpliwej inteligencji, że jak komuś dzieje się krzywda to nikt nic nie powie, bo zostanie okrzyknięty konfidentem... W d^pie to mam czy bym został nazwany konfidentem czy nie, bo satysfakcja, że pomogłem w ujęciu takich obsrańców zrekompensowała by wszystkie wyzwiska ludzi wątpliwej inteligencji ;-)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~hdhdhdjdj 3 4 dni temuocena: 100% 

  Ile od takoej nagrody trzeba podatku zapłacić? Znowu największym złodziejem jest fiskus

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~e tam 2 3 dni temu

  raczej jako PIT bo to wynagrodzenie, tam nie zastawiasz pewnej kwoty, nie bierzesz udziału w konkursie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Człowiek 1 4 dni temuocena: 100% 

  Pewnie jak od gier losowych 10%

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPUP
REKLAMAbudzyk
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.475 sekundy