REKLAMAGaraże
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 stycznia 2021, 12:56 komentarzy 3

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Wynik pozytywny czy negatywny? Jutro stan swojego zdrowia sprawdzi pod kątem ewentualnego zakażenia koronawirusem 81% nauczycieli klas 1-3 iławskich podstawówek i 77% pracowników administracji i obsługi tych szkół.

W całym kraju rozpoczęły się 11 stycznia, a zakończą 15 dnia tego samego miesiąca. Wszystko po to, aby upewnić się, że zaplanowany na 18 stycznia powrót do szkół uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych będzie bezpieczny. Mowa o przesiewowych testach na obecność koronawirusa u nauczycieli klas 1-3 i innych pracowników szkół podstawowych. Sprawdziliśmy, jak te testy przebiegną w naszym mieście.

Jak wynika z informacji, jakie spłynęły do jednostki prowadzącej lokalne szkoły podstawowe, czyli do miasta, chęć wykonania dobrowolnego i bezpłatnego badania w kierunku koronawirusa wyraziło 114 nauczycieli z klas 1-3 iławskich szkół podstawowych (to grupa nauczycieli, która decyzją rządzących jest do tego uprawniona) oraz 69 pracowników administracji i obsługi. Łącznie to 183 osoby. W grupie nauczycieli na test zgłosiło się w naszym mieście 81% uprawnionych, zaś w grupie pracowników administracji i obsługi 77%.

Wszystkie te testy zostaną przeprowadzone jednego dnia - w czwartek, 14 stycznia. Nauczyciele skorzystają z punktu pobierania próbek do badań działającego przy iławskim szpitalu.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMALady D

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Qweyuioop 3 13 dni temu

  Znów będzie wysyp chorych bezobjawowo.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nauczyciel 2 13 dni temuocena: 67% 

  Lepsze byłyby testy antygenowe aby wiedzieć kto ewentualnie przeszedł. Takie są niewiarygodne czego przykładem byli niedawno polscy skoczkowie. Ciekawe ilu przez fałszywy wynik będzie mieć dłuższe ferie?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rodzic 1 13 dni temuocena: 29% 

  A co wy kasta uprzywilejowana czy co!WPolsce powinny być konkursy na stanowiska nauczycieli,a nie po znajomości...A potem narzekanie na niski poziom w szkołach...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMABiuro
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPUP
REKLAMAbudzyk
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.2976 sekundy