REKLAMAWardrom
REKLAMAzielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 stycznia 2021, 18:24 komentarzy 3

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

Kolejny etap Narodowego Programu Szczepień: 15 stycznia rusza rejestracja seniorów 80+ i formularz zgłoszeń dla pozostałych.

Rozpoczyna się proces powszechnych szczepień przeciw COVID-19.

Od 15 stycznia seniorzy powyżej 80. roku życia będą mogli zarejestrować się na szczepienia na konkretny termin. Zaraz potem, bo od 22 stycznia, będą mogły zrobić to osoby, które skończyły 70 lat. Pozostali będą mogli zgłosić chęć zaszczepienia poprzez krótki formularz online. Dzięki temu otrzymają informacje, gdy ruszy rejestracja na konkretny termin dla konkretnych grup wiekowych lub zawodowych.

Wypełnij zgłoszenie i czekaj na mejla z przypomnieniem

– Zaczynamy szczepienia masowe. 15 stycznia otwieramy rejestrację na konkretny termin szczepień dla osób 80+. Tego dnia uruchomimy także formularz zgłoszenia chęci szczepienia dla wszystkich osób powyżej 18 roku życia na stronie www.gov.pl/szczepimysie – powiedział Michał Dworczyk, szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień przeciwko COVID-19.

Od 15 stycznia każdy z nas, kto skończył 18. rok życia, będzie mógł zgłosić chęć zaszczepienia się online. Jeśli wypełnisz formularz, dostaniesz mejla z informacją o wystawieniu e-skierowania na szczepienie, gdy ruszy rejestracja dla Twojej grupy wiekowej lub zawodowej. Będziesz mógł zarejestrować się wtedy na konkretny termin.


Ważne! Zgłoszenie to nie to samo, co rejestracja. Rejestracja na konkretny termin będzie możliwa po tym, jak ruszą szczepienia dla Twojej grupy wiekowej lub zawodowej.


Rejestracja na szczepienia dla osób powyżej 80. i 70. roku życia

Szczepienia medyków dobiegają końca. Po nich szczepieni będą seniorzy.

– Między 15 a 22 stycznia na konkretny termin szczepienia rejestrować mogą się tylko seniorzy 80+. Podjęliśmy tę decyzję ze względu na rekomendacje Rady Medycznej.  Seniorzy 80+ są najbardziej zagrożeni ciężkim przebiegiem COVID-19, dlatego to oni będą mogli wybierać na początku dogodne terminy - dodał minister Michał Dworczyk.

Na konkretny termin mogą zarejestrować się:

 • od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat,
 • od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat.
 • Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r.

f

Rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 jest szybka i prosta. Podczas rejestracji wybierasz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Na podany numer telefonu otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. Do e-rejestracji nie musisz mieć żadnych dodatkowych dokumentów – wystarczy numer PESEL.

Zarejestrować możesz się:

1. przez telefon – dzwoniąc na bezpłatną i całodobową infolinię 989;
2. online poprzez e-rejestrację na pacjent.gov.pl;
3. w wybranym punkcie szczepień.

Rejestracja i co dalej? 

Kiedy nadejdzie Twój termin, udaj się do punktu szczepień. Na miejscu przejdziesz kwalifikację do szczepienia, a następnie – samo szczepienie przeciw COVID-19.

Podanie drugiej dawki szczepionki zależy od tego, szczepionkę którego producenta otrzymasz. Rejestracja na kolejną dawkę odbywa się w punkcie szczepień podczas pierwszej wizyty. Nie musisz więc kolejny raz dzwonić na infolinię ani umawiać się przez stronę internetową.

Gov.pl/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMALady D

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Pacjent 3 5 dni temu

  A co z osobami, które samodzielnie nie mogą dotrzeć do punktu szczepień?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~MZ 2 5 dni temuocena: 33% 

  Szczepić to się może pies z suką i będą szczeniaki

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wok. 1 6 dni temuocena: 100% 

  A co, jeśli w wybranym terminie szczepienia, z jakiegoś powodu nie będę mógł przyjść na to szczepienie. Czy wypadam z kolejki?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPUP
REKLAMAbudzyk
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3057 sekundy