REKLAMAGaraże
REKLAMAipb_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 stycznia 2021, 09:31 komentarzy 3

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Z uwagi na panującą sytuację strażacy coraz częściej interweniują w zastępstwie ratowników medycznych. Taka sytuacja miała również miejsce w gminie Iława, 12 stycznia.

Do dyżurnego iławskiej straży wpłynęła wtedy prośba od dyspozytora pogotowia o zadysponowanie Straży Pożarnej do zasłabnięcia mężczyzny w miejscowości Smolniki, z powodu braku wolnych karetek. Najbliższa wolna karetka jechała z miejscowości Biskupiec oddalonej o ok. 35 km od miejsca zdarzenia.

Do zdarzenia natychmiast wysłano zastęp iławskiej JRG i strażaków z Ławic. Po dojeździe na miejsce okazało się, że nie chodzi o zasłabnięcie. Strażacy znaleźli sześćdziesięcioletniego mężczyznę, u którego wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.

Strażacy rozpoczęli natychmiast resuscytację krążeniowo-oddechową u poszkodowanego. Zgodnie z procedurami poszkodowany został podłączony do defibrylatora AED, który monitorował akcję serca i po odpowiedniej analizie wykonywał kolejne wyładowania.

Udało się u mężczyzny przywrócić czynności życiowe; nieprzytomnego poszkodowanego z zachowanym oddechem strażacy przekazali przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego.

Opracował: st. kpt. Krzysztof Rutkowski/red. kontakt@infoilawa.pl.
Fot. KP PSP w Iławie.

REKLAMATom-bet

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Aj 3 5 dni temu

  Super!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Paweł 2 6 dni temuocena: 100% 

  Brawo!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Strażak 1 5 dni temuocena: 100% 

  Dzięki

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMABiuro
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPUP
REKLAMAbudzyk
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3377 sekundy