REKLAMAprofi
REKLAMAZielona aleja 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 stycznia 2021, 10:02 komentarzy 2

(Fot. Dominik N.)

Tak zimno było ostatnio w 2018 roku, przypominają synoptycy. Polskę obejmuje fala mrozu, która nie ominie powiatu iławskiego.

Sprawdzamy prognozę na te zimne dni w naszych stronach. 

IMGW-PIB w województwie warmińsko-mazurskim silnych mrozów spodziewa się od piątku do niedzieli włącznie, przy czym w naszej części regionu najzimniej będzie w sobotę i noc z soboty na niedzielę.

Szczegóły poniżej.

Prognoza na okres od piątku (7:30) do soboty (7:30).

- Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -15°C na wschodzie do -8°C na zachodzie województwa. Temperatura maksymalna w dzień odpowiednio od -11°C do -2°C. Prognozowana średnia prędkość wiatru od 10 km/h do 20 km/h, w dzień na zachodzie w porywach do 50 km/h - informuje synoptyk IMGW-PIB Magdalena Pękala.

Prognoza na okres od soboty (7:30) do niedzieli (7:30).

- Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -20°C do -18°C. Temperatura maksymalna w dzień od -13°C do -10°C. Prognozowana średnia prędkość wiatru od 5 km/h do 10 km/h - czytamy w prognozie Magdaleny Pękali z IMGW-PIB.

Prognoza na okres od niedzieli (7:30) do poniedziałku (7:30).

- Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -19°C do -16°C. Temperatura maksymalna w dzień od -12°C do -10°C. Prognozowana średnia prędkość wiatru od 5 km/h do 10 km/h - napisała synoptyk IMGW-PIB Magdalena Pękala.

Ponadto, według prognozy TVN Meteo, w piątek i sobotę w powiecie iławskim mogą wystąpić opady śniegu; w niedzielę sucho.

Zgodnie z przewidywaniami synoptyków mróz ustąpi w środę w przyszłym tygodniu.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Boruta 2 ponad rok temuocena: 14% 

    K..WA,jakie arktyczne, przy -30 w Bartoszycach na warcie stałem...

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Warta 1 ponad rok temuocena: 90% 

    No i namarzłeś trzyma cię do dziś

    oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAHullo3
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4389 sekundy