SKOK
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 stycznia 2021, 11:56 komentarzy 16
Na zdjęciu Piotr Pancer, nowy dyrektor Suskiego Ośrodka Kultury.

Na zdjęciu Piotr Pancer, nowy dyrektor Suskiego Ośrodka Kultury. (Fot. SOK.)

Nowe logo i hasła, nowa strona internetowa, nowa strategia komunikacji. Nowy dyrektor Suskiego Ośrodka Kultury Piotr Pancer odświeża wizerunek placówki.

Pomysł opiera się na grze skrótem SOK. "Będzie soczyście i ze smakiem!", zapowiada placówka i zachęca: "Posmakuj emocji!".

To jeszcze nie oferta, lecz, jak przyznaje Suski Ośrodek Kultury, jej "opakowanie". Nowy dyrektor SOK-u Piotr Pancer, który stanowisko to objął pod koniec lipca ubiegłego roku, zastępując wieloletniego dyrektora Czesława Radzickiego, dostrzegł potrzebę odświeżenia wizerunku placówki.

Na wspomniane "opakowanie" składają się takie elementy, jak m.in. strategia marki (w tym nowe hasła promocyjne), identyfikacja wizualna (logotyp i materiały promocyjne), strona internetowa i nośniki przekazów promocyjnych.

– W komunikacji uwzględniliśmy wszystko, co symbolicznie kojarzy się z odwołaniem w nazwie naszego ośrodka, czyli SOKIEM, a zatem takie wartości, jak zdrowie, energia, witalność, korzyści dla ciała i duszy człowieka – wymienia Zastępca Burmistrza Susza Lucyna Górnik. – Pozytywnie, bez zadęcia, kolorowo i apetycznie: tak widzimy naszą ofertę kulturalną na obecny rok. Taką wizję zawarliśmy w planie działań promocyjnych.

Ofertę kulturalną należy dziś traktować jako produkt, który odbiorca "kupuje oczami", kierując się emocjami. 

– Dlatego nasza komunikacja bazuje na podkreśleniu zmysłu smaku związanego z symboliką skrótu SOK – wyjaśnia dyrektor SOK Piotr Pancer. – Przekaz ma zaintrygować i sprowokować odbiorcę, aby sięgnął do naszej oferty.

Warto w tym miejscu oddać głos twórcom nowej strategii. Jakie zamysły im przyświecały?

– Zgodnie z zasadami nowoczesnego marketingu wizerunek SOK będzie uporządkowany i spójny na każdym poziomie: od kampanii promocyjnych po elementy związane z działaniem samej instytucji takie jak wizytówki, papier firmowy, oznaczenia wnętrz budynków, czy strona internetowa oraz kanały społecznościowe – mówi Maciej Rytczak, autor nowej strategii komunikacji.

Mówi się, że dobry obraz jest wart więcej niż tysiąc słów. Zasadne jest więc pytanie, jak nowa jakość w SOK będzie się prezentować od strony graficznej.

– W warstwie wizualnej inspirujemy się ciekawymi rozwiązaniami formalnymi, charakterystycznymi dla plakatów czy afiszy promujących wydarzenia kulturalne – odpowiada Mateusz Obarek z olsztyńskiego Studia Gravite, twórca nowej komunikacji wizualnej. – Każdą z kreacji graficznych „stemplujemy” hasłem głównym SOK, które brzmi: POSMAKUJ EMOCJI.

Nowy wizerunek Suskiego Ośrodka Kultury.

Ilość zdjęć 5

Zdjęcia, wideo: materiały SOK.

Posłuchaj też, co o nowym pomyśle na Suski Ośrodek Kultury mówią dyrektor tej placówki Piotr Pancer, Burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski i jego zastępczyni Lucyna Górnik.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAPakersi

16Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Zen 16 miesiąc temuocena: 100% 

  Wszystko było dobre, dopóki nie zobaczyłem burmistrza!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~urzędnik 15 miesiąc temuocena: 37% 

  Panie dyrektorze i pani burmistrz ( nauczycielko) to nie cyrk,to jednostka administracji publicznej.Doradzam poczytać...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Icka 14 miesiąc temuocena: 38% 

  Pani burmistrz to nadaje się tylko do robienia cięć w szkołach i przedszkolu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~eM 13 miesiąc temuocena: 53% 

  Bardzo mi sie podoba. Gratuluje pomysłu i wykonania!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianka 12 miesiąc temuocena: 49% 

  Co to ma być??? Pan dyrektor chyba się pomylił z powołaniem.Do przetwórni soków i warzyw w Łowiczu zapraszamy...A na poważnie: MASAKRA!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pwj 11 miesiąc temuocena: 48% 

  Masakra

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~JMW 10 miesiąc temuocena: 55% 

  Powialo świeżością!! Mocny START wiec trzymam kciuki by nie obnizyc pułapu!! Susz zatem nie tylko sportem, ale i KULTURĄ stal bedzie? Trzymam za to mocno kciuki! Powodzenia!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jerzy 9 miesiąc temuocena: 75% 

  SOK - dla mnie skrót trochę oklepany i kojarzący się ze Służbą Ochrony Kolei / albo jakoś tak / . Ale życzę jak najlepiej .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Makaron 8 miesiąc temuocena: 44% 

  Ślizgacze.... pół roku nic tylko. Obchody Święta Niepodległości żenada z Panią Wiceburmistrz w tle wyświetleń chyba 10. Teraz kolejna dodatkowa kasa Olsztyńska Firma zarabia zamiast umożliwić tworzenie Soku Suszanom. Opakowanie ale raczej bez produktu i improwizacja ze ściemą jak zwykle. Proponuje prace u podstaw lokalnie, ciężka w pocie czoła. Daje sobię rękę uciąć nie wydarzy się nic.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Icka 7 miesiąc temuocena: 62% 

  Dokładnie...przyjęli karierowicza z Olsztyna ,który promuje "swoich". Pan dyrektor,od "dyrektorowania",a cała reszta bez zmian.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Coke 6 miesiąc temuocena: 76% 

  Współczuje utraty ręki. Skoro teraz kiedy SOK jest zamknięty i chociażby chcieli działać, to nic nie mogą w tym kierunku robić. Takie działania to świetny start do przyszłych wydarzeń. I pokazuje właśnie, ze się nie ślizgają tylko działają. Mam nadzieję, że za nowym wizerunkiem pójdzie także nowa świeża jakość wydarzeń.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Siłaczka 5 miesiąc temuocena: 64% 

  Uważaj bo możesz zostać bez ręki:-) Trochę wiary nie zaszkodzi

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jestem na TAK 4 miesiąc temuocena: 52% 

  Od czegoś trzeba zacząć i akurat ta zmian jest na plus. Pomysł i wykonanie na plus, teraz trzeba poczekać jaki ten SOK będzie miał smak.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Toć to siok 3 miesiąc temuocena: 83% 

  Proponuje zmienić nazwę na SZOK, a będzie bardziej adekwatnie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zamiejscowy 2 miesiąc temuocena: 82% 

  Bla, bla, bla , po ponad pół roku tylko tyle możecie przedstawić, żenada.A chodniki śliskie jak nigdy, czy to promocja lodowiska miejskiego?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ostry_cień_mgły 1 miesiąc temuocena: 89% 

  Zamiejscowy a na chodniki narzeka? Moze ZUKowi zabraklo piasku, trzeba by zapytac Pana Prezesa.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPUP
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5304 sekundy