REKLAMAprofi
REKLAMASadek

(Fot. Archiwum "Let's Go 40+", zdjęcie ilustracyjne.)

Wszystko wskazuje na to, że w Iławie zostanie podczas zbliżającego się 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ustanowiony nowy rekord Guinnessa.

Przygotowania idą pełną parą. - W akcję włącza się mnóstwo osób, rodzin, grup z różnych instytucji i firm - mówi organizatorka Monika Banacka z klubu sportowego "Let's Go 40+".

Ekipa "Let's Go" kiedyś już ustanowiła rekord zapisany w księdze Guinnessa; wówczas jeszcze pochodzące z Iławy małżeństwo, które po 25 latach wróciło nad Jeziorak, mieszkało i pracowało w Warszawie.

- Rozegraliśmy wtedy najdłuższy mecz piłki nożnej. Trwał od piątku do niedzieli! - wspomina Monika Banacka.

Teraz postanowili spróbować ustanowić kolejny rekord, wpisując swoją inicjatywę w nadchodzący 29. finał Wielkiej Orkiestry.

- Nasz klub "Let's Go 40+", którego celem jest rozruszanie iławian i proponowanie im różnych aktywności zamiast spędzania wolnego czasu na kanapie przed telewizorem, od kilku miesięcy zaprasza na przechadzki z kijkami. Zebrała się grupa, która regularnie uprawia z nami nordic walking. Tak narodził się pomysł, aby właśnie tej dyscyplinie poświęcić naszą próbę ustanowienia rekordu Guinnessa dla WOŚP - opowiada organizatorka akcji. 

Próba rozpocznie się o północy w dniu finału WOŚP (31 stycznia), a zakończy o godzinie 20:00. W tym czasie uczestnicy mogą pokonywać z kijkami 2,5-kilometrową trasę wokół Małego Jezioraka; jest kilka tematycznych bloków.

  • 00.00-6.00 - ten najbardziej "ekstremalny" przedział będzie należał do "Nocnych Herosów i Amatorów Wyzwań".
  • Między 6.00 a 8.00 na trasie będą "Miłośnicy Wschodów Słońca".
  • Następnie, w godzinach 8.00-12.00, wystartują "Ranne Ptaszki i Rodziny z dziećmi"
  • Między 12.00 a 15.00 będzie czas dla "Aktywnych Iławiaków i Spacerowiczów".
  • 15.00-17.00 to blok dla "Wielbicieli Zachodów Słońca".
  • Między 17.00 a 19.00 będą się integrować "Firmowe Ekipy"
  • i wreszcie, od 19.00 do 20.00 będzie można zobaczyć na bulwarach nad Małym Jeziorakiem "Fanów WOŚP i Światełka do Nieba".

f

- Trochę obawiałam się o tę pierwszą grupę, ale, ku mojemu zaskoczeniu, nawet ona cieszyła się wzięciem! Najwyraźniej nie brakuje osób, które, angażując się w tego rodzaju inicjatywę, chcą, aby rzeczywiście byłą ona wyzwaniem i miała w sobie coś niecodziennego - mówi Monika Banacka. - Mamy też sporo ekip firmowych i rodzin z dziećmi. To inicjatywa skierowana do różnych grup.

Zgłosiły się już m.in. iławskie Amazonki, "smoczyce", czy "Od-ważne", będzie też ekipa z iławskiej biblioteki i szkoły "Trójki" oraz wiele innych. Inni wspierają inicjatywę, przekazując upominki dla uczestników, albo zgłaszając się do pomocy w fotograficznym udokumentowaniu przedsięwzięcia. Chodzi o pamiątkę dla uczestników, a także zdjęcia, które posłużą do potwierdzenia rekordu Guinnessa.

- Za wszelką pomoc jesteśmy bardzo, bardzo wdzięczni - mówi organizatorka. - I zapraszamy wszystkich chętnych na trasę! - dodaje.

Nadal przyjmowane są zapisy osób zainteresowanych startem, w tym celu można kontaktować się mailowo (banacka.monia@gmail.com). Napiszcie pod ten adres także, jeśli chcielibyście zostać fotoreporterem przedsięwzięcia, które - wszystko na to wskazuje - zostanie wpisane do księgi rekordów Guinnessa. Mile widziani są zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAwardrom2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMApracownia psychologiczna
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPrzystan
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3268 sekundy