REKLAMAPatrz
REKLAMASadek
Lek. med. Agnieszka Biernacka, specjalista chorób wewnętrznych, wyjaśnia, czym jest pulsoksymetr i jak go samodzielnie używać.

Lek. med. Agnieszka Biernacka, specjalista chorób wewnętrznych, wyjaśnia, czym jest pulsoksymetr i jak go samodzielnie używać. (Fot. UM w Iławie.)

W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Iławie można bezpłatnie wypożyczyć pulsoksymetr. Miasto zakupiło 150 takich urządzeń w ramach walki z epidemią COVID-19.

- Pulsoksymetry będą wypożyczane podopiecznym MOPS-u oraz mieszkańcom, którzy zgłoszą się do ośrodka, zwłaszcza seniorom i osobom z problemami zdrowotnymi - informuje Urząd Miasta w Iławie. - Szczegółowych informacji udzielają panie z MOPS-u pod nr. tel. 89 649 97 25, a więcej na temat działania samych urządzeń znajdziecie Państwo w filmiku instruktażowym.

f

Lek. med. Agnieszka Biernacka, specjalista chorób wewnętrznych, wyjaśnia w nim, czym jest pulsoksymetr i jak go samodzielnie używać.

- Pulsoksymetry mogą być pomocne w monitorowaniu stanu zdrowia pacjentów w przebiegu COVID-19 - mówi pani doktor. - Urządzenie określa, na ile krew jest wysycona tlenem i wskazuje niedotlenienie organizmu. Pozwala rozpoznać spadającą saturację, nawet wtedy, kiedy pacjent nie odczuwa jeszcze jej skutków w postaci duszności.

Urządzenia są proste w obsłudze, a wynik bezbolesnego badania widoczny jest na wyświetlaczu już po kilku sekundach. 

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Wideo: UM w Iławie.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMATom-bet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPUP
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4065 sekundy