REKLAMAelektrojack
REKLAMAZielona aleja 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 stycznia 2021, 13:49 komentarzy 13

(Fot. Archiwum prywatne.)

22 stycznia miał swoją premierę w serwisie YouTube utwór "Paralotnia" - najnowszy singiel iławianina Tomasza Ferenca, który w tamtym roku - po 12 latach przerwy - wrócił na scenę muzyczną pod nowym artystycznym pseudonimem FERENZ.T.

Wtedy pojawił się singiel "Hajp!"; natomiast świeżutka "Paralotnia" to kolejny etap nowego projektu doświadczonego oldschoolowca, który mieszka i tworzy swoją muzykę nad Jeziorakiem. Nowy projekt artysty muzycznie oscyluje wokół funkowego, hip-hopowego beatu i brzmień elektronicznych. Tekstowe inspiracje są z życia wzięte, skupiają się na ludziach i relacjach.

Artysta opowiada o singlu słowami: 

„Teraz dobrze jest unieść się nad tym ogólnym bałaganem, nie jest fajnie. Ja to raczej zawsze stałem z boku, mam swoje spojrzenie na rzeczywistość. Odbieram świat po swojemu, nie wszystkim się to podoba chyba. Wychowywałem się w dość trudnych warunkach, musiałem o wszystko walczyć sam. Dlatego pewnie też zawsze patrzyłem na świat pod swoim specyficznym kątem. Chodzę chodnikami, spotykam się z ludźmi, ale mam intymny świat i nie wszyscy w nim uczestniczą. „Paralotnia” to właśnie jest ten stan. Każdy tak ma, ale inaczej nazywa”.

FERENZ.T - dawniej na scenie hip-hopowej działający pod pseudonimem Zagmadfany. Działalność muzyczną rozpoczął na początku lat 2000, płytą PARAFUN "Jedna Siła Jeden Cel”. Był prowadzącym jednych z pierwszych, fundamentalnych dla rozwoju kultury hip-hopowej w naszym kraju imprez "Battle Of The Year" oraz contestu freestyle'owego Wielka Bitwa Warszawska. Brał udział w hiphopowym spektaklu teatralnym "12 Ławek". W 2008 roku nakładem wydawnictwa eReM nagrania - obecnie EREM Studio, ukazał się solowy album "The Dobrze". Materiał, który był wypadkową rapu, reggae i funky, wsparli swoją obecnością Hemp Gru, Marika, Numer Raz, DJ JanMarian, Matheo, Dj DFC, Robert D i Dr K.O.

Potem zniknął na 12 lat. Skupił się na prowadzeniu klubu muzycznego "Piwnica 13" na ulicy Grunwaldzkiej w Iławie i wychowywaniu córki - na muzykę po prostu zabrakło czasu. Jednak pustka dała się we znaki i zaczął poszukiwać brzmień na własną rękę, tworząc beaty, szukając sampli i zbierając sprzęt. Teraz powrócił z nowym projektem FERENZ.T. Posłuchajcie.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANAJLAK

13Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Xdxd 13 miesiąc temu

  Bufon i cham, dlatego i muzyka kiepska bo innego z takiej głowy. Więcej pozytywnego nastawienia

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ultk 12 7 miesięcy temuocena: 86% 

  Jeśli chodzi o Iławę to tylko Kor37 Martyn ESM Ernest ELMT

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~***** *** 11 7 miesięcy temuocena: 33% 

  'Hajp' jest git, powodzenia i pozdro dla Pyłasa.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławiak 10 7 miesięcy temuocena: 75% 

  Zwykły podrabiany pozer i nikt więcej!!!!! Wracasz??? Nie masz po co, bo nikogo nie nabierzesz.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tenor 9 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Tak to nic szczególnego pisze że ma swój świat i niech w nim pozostanie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pamiętamy 8 7 miesięcy temuocena: 81% 

  Warszawa cię pogoniła bo dla ciebie w życiu liczy się tylko chajs oszukałeś wtedy nie tylko ziomków z wwa ale i samego siebie co teraz niema hajsu to próbujesz wrócić ale ci co naprawdę mają muzykę w sercu nie nabiorą się na twoje puste teksty pozdrawiam cię zakłamany i łasy tylko na chajs tomeczku

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~taka prawda 7 7 miesięcy temuocena: 60% 

  jeżeli to prawda, co pisze ~~Pamiętamy ~~ powyżej. no to na artystach nawet z Paryża Iława trochę się poznała.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jaśnie Pan 6 7 miesięcy temuocena: 63% 

  To wszystko prawda

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 5 7 miesięcy temuocena: 40% 

  Dajcie człowiekowi szansę.Najważniejsze,że robi to co lubi...Trzymam kciuki.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pro choice 4 7 miesięcy temuocena: 58% 

  Szczerze, słuchając tych kawałków, no niestety, ale szału nie ma, jak i we wcześniejszych jego produkcjach. To po prostu nie wpada w ucho, a sam wokal jest tak przerobiony aż nienaturalny. Kto na pewno się wybił z Iławy i osiągnął szczyty w HH to Patroo (Ortega Cartel)! pozdrawiam.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gargamel 3 8 miesięcy temuocena: 55% 

  Potwierdzam że jedynym godnym uwagi raperem ze starej gwardii Iławskiej jest T.U.R. Fany jakoś nigdy nie pasował mi stylem, ale i postawą jako osoba. Piwnica 13?Nastawiony tylko i wyłącznie na robienie hajsu.Zebrał młodych łepków z warsztatów rapowych w ODK, obiecywał złote góry, ale wraz z końcem remontu piwnicy zakończyły się i warsztaty.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Szymon 2 7 miesięcy temuocena: 33% 

  A gdzie tu napisali że to rap.to muzyka poprostu poziom ogólnopolski jakość bardzo dobra

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Co prawda to prawda 1 8 miesięcy temuocena: 60% 

  Najlepszy iławski raper jak dotąd to TUR Trzy Litery.„Łapię za ster, kłaniam się T. U. R.”„Hardcorowe rymowanie bez żadnej agresji”„Tur moja ksywa z nazwy rodu wzięta”Koleś płynie niesamowicie.Zmarnowany talent.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3901 sekundy