REKLAMALegia
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 lutego 2021, 10:09 komentarzy 50
Klatka schodowa kamienicy na ulicy Wojska Polskiego 24a jest w opłakanym stanie. ITBS przekonuje, że środki na remonty pochodzą z opłat lokatorów, a ci w tym obiekcie są zadłużeni na ponad 70 tysięcy złotych. Nie dotyczy to jednak Pani Elwiry - ona wywiązuje się ze swoich zobowiązań wobec ITBS na bieżąco.

Klatka schodowa kamienicy na ulicy Wojska Polskiego 24a jest w opłakanym stanie. ITBS przekonuje, że środki na remonty pochodzą z opłat lokatorów, a ci w tym obiekcie są zadłużeni na ponad 70 tysięcy złotych. Nie dotyczy to jednak Pani Elwiry - ona wywiązuje się ze swoich zobowiązań wobec ITBS na bieżąco. (Fot. Info Iława.)

Najemczyni miejskiego mieszkania komunalnego, nauczycielka wychowania przedszkolnego Elwira Kołatek wraz z córką Patrycją Suszek poprosiła o interwencję po tym, jak w jej lokalu w kamienicy na ulicy Wojska Polskiego nie było wody. Teraz dostawy są już wznowione, ale kobiety przekonują, że budynek i tak właściwie nie nadaje się do zamieszkania; warunki, jak mówi Pani Elwira, urągają ludzkiej godności. Pytamy szefa ITBS o szanse na przydział innego mieszkania.

Wody nie było po tym, jak podczas fali srogich styczniowych mrozów w miejskim budynku na ulicy Wojska Polskiego 24a pękła rura. Elwira Kołatek, która jest nauczycielką pracującą w jednym z miejskich przedszkoli, a mieszkanie komunalne na ulicy Wojska Polskiego zajmuje od wielu lat, ma żal, że - jak mówi - zarządca obwinił za to lokatorów.

- Przecież rura pękła na korytarzu, nie w moim mieszkaniu - mówi kobieta. - Ja bardzo dbam o swoje mieszkanie i zawsze tak było. Jestem też na bieżąco ze wszystkimi opłatami - dodaje Elwira Kołatek.

- Prosimy o nagłośnienie sprawy, nie wiemy, co robić - dodaje jej córka Patrycja Suszek, która w mieszkaniu na ulicy Wojska Polskiego mieszkała niemal całe swoje życie, a wyprowadziła się dopiero niedawno, bo - jak uzasadnia - ze względu na tragiczne warunki w kamienicy już po prostu nie dało się mieszkać. 

Pani Elwira, jako najemczyni, przyznaje, że podczas awarii w miarę możliwości przebywała nie w mieszkaniu komunalnym, ale u swojej matki albo córki. W miejskim budynku, gdzie tymczasowo wstrzymano dostawę wody, nie działała kanalizacja, a po ścianach ciekła woda, grożąc zwarciem instalacji, nie chciała przebywać. Zapewnia jednak, że stale zamieszkuje na Wojska Polskiego, m.in. w grudniu przechodziła tutaj koronawirusa - w zimnie, bo piecem, w którym tutaj trzeba samemu rozpalić, nie miała wówczas siły się zająć.

- To warunki, które po prostu urągają ludzkiej godności - mówi kobieta. - Jestem osobą wykształconą, wychowałam w przedszkolu tyle dzieci, zasługuję na godne warunki życia.

Awarię po kilku dniach usunięto, co panie potwierdzają. Jednak obie uważają, że i tak budynek ze względu na swój bardzo zły stan nie nadaje się już do zamieszkania.

- Boimy się, że tutaj w każdej chwili sufit nam się na głowę zawali - mówi pani Patrycja.

Co na to Iławskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, spółka, która w imieniu miasta zarządza tym i innymi lokalami komunalnymi w Iławie? Na pytania odpowiedział prezes ITBS Paweł Korobczyc:

W budynku przy ulicy Wojska Polskiego 24a znajduje się w tej chwili 5 zamieszkanych lokali komunalnych z ogólnej liczby 14 lokali w budynku. Obiekt ten zalicza się do budynków należących w 100% do Gminy Miejskiej Iława. Budynek ze względu na swój wiek znajduje się w Gminnej Ewidencji Zabytków. Spośród 5 zajmowanych lokali mieszkalnych - 2 są użytkowane sporadycznie. Mamy informację, że najemcy na co dzień zamieszkują w innym miejscu, lub nawet za granicą. W związku z tym budynek jest wyziębiony, pozostawione lokale pomimo zabezpieczeń ulegają dewastacji. Użytkownicy lokalu, odwiedzając go sporadycznie, próbują np. „przepalać” w piecach w celu podwyższenia temperatury – unikając w ten sposób pretensji sąsiadów. Podobnie jest z instalacją wodną – w której zostawia się lekko niedokręcone zawory, uważając, że ruch wody zabezpiecza przed jej zamarznięciem. Pomijając stronę finansową takiego działania, należy wiedzieć, że odkręcony kran w kuchni zabezpiecza instalację wodną przed zamarznięciem, natomiast instalacji kanalizacji już nie.

W zeszłym tygodniu w okresie obniżonej temperatury zewnętrznej działanie takie doprowadziło do zamarznięcia pionów kanalizacji w budynku oraz przyłącza kanalizacji sanitarnej – na odcinku od budynku do parkingu przy Urzędzie Skarbowym. Informuję, że całkowity koszt naprawy i udrożnienia kanalizacji to kwota ponad 1000 zł, co przy ogólnym zadłużeniu najemców tego budynku rzędu ponad 70 tysięcy złotych, jest wydatkiem trudnym do uzasadnienia, ponieważ znaczną część opłat czynszowych przeznacza się właśnie na remonty. Wracając do kwestii zaopatrzenia mieszkańców w wodę, informuję, że zasilanie zostało przywrócone na koszt miasta zaraz po usunięciu awarii. Zachęcamy lokatorów do odwiedzenia swoich lokali w celu zweryfikowania tej informacji.

Ponadto szef ITBS przekazał nam, że "w chwili obecnej wszystkie instalacje pozytywnie przeszły wymagane kontrole".

Zapytaliśmy go też o plany wyburzenia niszczejącej kamienicy, o czym mówił już m.in. poprzednik obecnego prezesa ITBS. 

- Budynek przy ulicy Wojska Polskiego 24a przewidziany jest do rozbiórki - potwierdza Paweł Korobczyc. - Trudno natomiast stwierdzić, kiedy to nastąpi ze względu na zobowiązania mieszkaniowe oraz czasochłonne uzyskanie niezbędnych pozwoleń administracyjnych - dodaje.

- "Budynek jest do rozbiórki", słyszymy to od zawsze, odkąd tu mieszkamy - podsumowują zgodnie obie panie. - Pora wreszcie podjąć tę decyzję - oceniają na koniec.

Decyzja jest po stronie miasta. Zwłoka wynika m.in. z konieczności zapewnienia lokatorom innych mieszkań, do których będą mogli się przeprowadzić. Pani Elwira, która wcześniej, jeszcze przed awarią, otrzymała dwukrotnie propozycje zajęcia innych mieszkań, przekonuje, że jedno było w złym stanie technicznym, o wiele gorszym, niż to na Wojska Polskiego, które wielokrotnie remontowała, zaś drugie zbyt małe i ze skosami. Kobieta nie ukrywa, że chce już opuścić Wojska Polskiego 24a i oczekuje propozycji innego lokum. ITBS zapewnia, że jeśli zapadnie decyzja o wyburzeniu budynku na Wojska Polskiego 24a, to najemczyni na pewno taką propozycję otrzyma, gdyż taki obowiązek ma miasto.

Red. kontakt@infoilawa.pl; zdjęcia: Info Iława oraz lokatorzy.

Pani Elwira (po lewej), na zdjęciu z córką Patrycją, pokazała nam swoje mieszkanie. Jest zadbane; kobieta przekonuje, że wielokrotnie je remontowała. Inaczej się natomiast przedstawia kwestia części wspólnych w kamienicy - te są w złym stanie.

Miejska kamienica na ulicy Wojska Polskiego 24a - stan części wspólnych.

Ilość zdjęć 9

REKLAMA1%

50Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Wyborca 50 25 dni temuocena: 38% 

  Ta historia obnażyła rządy Kopaczewskiego i nowego prezesa ITBS. Najemca otrzymała 30 lat temu mieszkanie. Wzorowo wywiązywała się z dbania i mieszkanie jak i opłacanie. Czego nie można powiedzieć o ITBS. Blok jest w ruinie przez wieloletnie zaniedbania zarządcy budynku. Nie dziwię się ,że po 30 latach otrzymując propozycję zamiany do kolejnej ruiny , najemca odmówił. Nie od dziś wiadomo, że pewnym zamianom na mieszkanie w ITBS na przełomie kilku lat powinna przyjrzeć się prokuratura. Choćby przydział do bloku przy ul. Dąbrowskiego. Ta sprawa trafiła na kobietę uczciwą, dbającą o mieszkanie. Działania skierowane przez ITBS wobec tej Pani są mocno krzywdzące bo można odnieść wrażenie że traktuje się nią jak zwykłego patola. Może czas najwyższy przyjrzeć się tej całej administracji. Ile kosztuje utrzymanie wszystkich pracowników ITBS i czy faktycznie jest ich aż tylu potrzeba. Może okazać się że w ramach oszczędności znajdą się pieniądze na bieżące remonty budynków ITBS.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Aga 49 24 dni temuocena: 100% 

  Chyba obnażyła rządy poprzedników. Sam piszesz że blok popadał w ruinę przez lata....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sara 48 25 dni temuocena: 92% 

  Przez 30 lat ta pani mogła spłacać kredyt na swoje porządne mieszkanko jak robi to mnóstwo zatrudnionych nauczycieli. To że ktoś jest dobrą osobą wcale nie kwalifikuje do otrzymywania lokalu za darmo. Każdy powinien wykonywać dobrze swoją pracę to żadna łaska.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~to na co czekamy ??? 47 25 dni temuocena: 40% 

  skoro taka BIEDA to MOPS , burmistrz i wszyscy święci powinni interweniować !!!!!!!!!!!!!!!! natychmiast

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~hydraulik 46 25 dni temuocena: 100% 

  na fotce widać chyba całkiem nowe rury PCV i nowe zawory . to ja też chcę takie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~to ja też chcę lepsze 45 25 dni temuocena: 100% 

  a jakie mieszkanie chciałaby pani dostać , żeby mogła godnie żyć ? skoro dwóch propozycji nie przyjęła i na fotce widać , że w mieszkaniu jest jak widać ,,,,, to o co jeszcze chodzi ??? chce lepsze ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nie mam nicka 44 25 dni temuocena: 75% 

  za złotych czasów tuska i PO ludzie żyli po 140 lat a kamienice kupowali za 500 złotych, kolokwialnie mówiąc.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do ~chciejstwo 43 25 dni temuocena: 0% 

  Chwalisz się czy żalisz? Kogo obchodzą twoje wysr..ywy?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~chciejstwo 42 25 dni temuocena: 93% 

  za młodu mieszkałem z żoną i z dzieckiem na 10 metrach kwadratowych i było SUPER , bo było własne i nie stękałem !!!i takiego łuku jak na fotce nie miałem tylko plastikowe paski na drzwiach

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bożena 41 25 dni temuocena: 60% 

  Tym wszystkim z dobrymi radami,ile z was wyciąga łapy po 500 , zarobić na własne dzieci,a nie tylko doić ,ja jak i ta pani dzieci wychowaliśmy za własne pieniądze, nie dostaliśmy nic

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jola 40 19 dni temuocena: 100% 

  Do Bożeny...500+ jest dla dzieci. Nie muszą dzięki temu jeść mirabelek i szczawiu. A Ty Bożena chyba do komuny tęsknisz?? W każdym kraju UE jest fundusz socjalny dla dzieci i to dużo wyższy niż w Polsce. Może doczytaj sobie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dor 39 26 dni temuocena: 93% 

  Skoro 2 razy odmówiła to o co chodzi? Dać bardziej potrzebującym.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Patrycja 38 26 dni temuocena: 31% 

  Zastanawia mnie jedna rzecz ,czy choc jedna osoba z tych wszystkich komentujacych negatywnie pofatygowala sie zeby poznac sytuacje pani Elwiry i zobaczyc jak jest naprawdę i jaka to wspaniała osoba .Pani Elwira dostala propozycje mieszkania ,ale to był skansen innaczej nie da sie tego opisac a drugie było takie malutkie i byly takie skosy ,ze musiala by wyprzedac wiekszosc rzeczy i mebli a w domu miala by kanapę bo tylko to by do tego mieszkania sie zmiescilo .Pani Elwira to cudowny czlowiek o wielkim sercu oby wiecej takich ludzi .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Moon 37 25 dni temuocena: 63% 

  Do Patrycja- Weź skończ pisać bajki, bo już parę tu napisałaś. Uczy w przedszkolu nie od dziś i właściwie tylko do grania na instrumencie się nadaje. Wielka nauczycielka po włodku. Pracujesz, to bierzesz kredyt, a nie całe życie w komunalce. Wcześniej o tym nie myślała? Dużo osób zna tę Panią i wiedzą dobrze co piszą.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ela 36 26 dni temuocena: 100% 

  Ja chętnie wezmę ten lokal, którego Pani nie wzięła zamiast wynajmować i płacić 1300 zł za malutka kawalerkę, którą wynajmuje z dziećmi! Mi nikt jakoś nie chce dać pomimo pism wysłanych do itbs!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ela 35 26 dni temuocena: 13% 

  Nie wiem ,czy mieszkanie wielkosci łazienki by pan wziął do tego ze skosami i w stanie tragicznym bo do zamieszkania sie nie nadaje

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Grubas 34 26 dni temuocena: 78% 

  Niech poszuka fagasa z mieszkaniem

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Olena 33 26 dni temuocena: 89% 

  No następna! Ja wychowuje sama dziecko i wynajmuję mieszkanie i jakoś mnie stać! Mało mieszkan dostają niby biedaki co mają renty a jeszcze dorabiają na boku po 2 tysiące! Bez jaj! Moze jeszcze dać za darmo!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Fanatyk 32 26 dni temuocena: 94% 

  Niech miasto jej kupi mieszkanie na cyplu o Czapli z widokiem na jezioro, bo jej się należy hehehe

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Paula 31 26 dni temuocena: 90% 

  Z całym szacunkiem , nie rozumiem czemu pani chcę mieszkanie komunalne!? Można wziąść kredyt i kupić sobie małe mieszkanie. A jak nie ma się zdolności kredytowej to wynajmować. Przecież wielkość ludzi tak żyje! Mieszkania komunalne są rozdawane! To niesprawiedliwe ! Jedni się zabijają żeby kredyt dostać, a drudzy nie!! Mieszkania komunalne powinny być "dawane " naprawdę potrzebującym! Rodzinie doświadczajacej przemocy, dzieciom z domów dziecka itp. A nie ludziom, którzy idę na łatwiznę i uważają, że wszystko im się należy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ala 30 26 dni temuocena: 50% 

  Pani Elwira jest po 60 tce i w tym wieku ma brac kredyt ,no proszę pani to niedozeczne i pani Elwira była ofiarą przemocy domowej a po za tym to cudowny czlowiek

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ela gotuje z tego co pamiętam jak kiedyś 29 26 dni temuocena: 85% 

  Monia po co żyć z kredytem, jak można dostać mieszkanie za darmo od miasta a kasę zamiast na raty wydawać na rozrywkę

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Monia 28 26 dni temuocena: 33% 

  Nie każdy chce żyć z kredytem jedząc prawie tynk ze ścian mieszkania które kupił lub wynajmuje bo trzeba płacić raty. Nikt nigdy nie powiedział że życie jest sprawiedliwe.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~cvbn 27 27 dni temuocena: 89% 

  Nie wiem w czym jest problem - najpierw rodzice wychowują dzieci, a potem dzieci wspierają swoich rodziców. Proste prawda.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ja 26 27 dni temuocena: 82% 

  Na temat tej pani dlugo by opowiadac ,a ze poszla z tym do infoilawa to tu utwierdza mnie w przekonaniu mniej niz zero!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Paula 25 25 dni temu

  Tak? Ciekawe co? Chyba mamy tu do czynienia z trolem... Pani Elwira to cudowny człowiek o mega wielkim sercu, można brać tylko przykład!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iza 24 26 dni temuocena: 33% 

  Zastanawiam sie oczym opowiadac pani Elwira to wpaniala osoba o cudownym sercu i oby wiecej takuch ludzi . Opowiadac o niej mozna ,ale tyljo q superlatywach !!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ela 23 26 dni temuocena: 100% 

  Jo hihih

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~obywatel jak i ty 22 27 dni temuocena: 81% 

  mieszkania komunalne jako pomoc tylko na 3-5 lat aby człowiek stanął na nogi a w tym czasie niech poszuka pracy i weźmie kredyt jak reszta populacji, jeżeli nie to do szałasu i też własnoręcznie zbudowanego. Nauczycielka, wstyd - czego ona nauczy nasze dzieci? życia polegającego na roszczeniach. Wstydziłbym się - ja kupiłem mieszkanie na kredyt, nawet nie pomyślałem o żebrach.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Anty dziad 21 26 dni temuocena: 69% 

  Ale dziad musiał wziąść kredyt . A gdzie dziadu pracujesz ze cie nie stać kupic za gotówkę

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~M@rek 20 27 dni temuocena: 36% 

  Krytykującym przypominam że nie każdy ma zdolność kredytową. Ci zazdrośni też mogą się postarać o mieszkanie ITBS wystarczy napisać podanie i czekać, czekać, czekać..... Nikt kredytu nie kazał brać

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iława 19 27 dni temuocena: 83% 

  Skoro pracuje jako nauczycielka to zdolność ma, chyba że w przeszłości coś odwinęła, mieszkania komunalne nie dla cwaniaczków ale dla naprawdę potrzebujących, którzy nie będą narzekać tylko będą wdzięczni za to co mają, ci nie będą szukać poklasku w mediach bo to właśnie jest cwaniactwo

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ania 18 27 dni temuocena: 77% 

  Ci wszyscy mieszkańcy celowo nie chcą się wy meldować, bo najlepiej dostać od ITBS za darmo nowe mieszkanie. Ale 70 tys. długu nikt nie raczy spłacić. Wstydu nie ma ta kobieta

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Paulina 17 25 dni temuocena: 0% 

  Do Ania Proszę czytać ze zrozumieniem, bo to Pani wstydu nie ma komentując artykuł bez jego przeczytania .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do ~Ania 16 25 dni temuocena: 0% 

  Widać, że nie czytałaś ze zrozumieniem. Ta pani nie ma żadnych długów, więc twoje bzdury o jakimś długu to brednie. Naucz się czytać ze zrozumieniem a następnie coś pisz, bo wychodzisz na durną osobę.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Karol 15 26 dni temuocena: 0% 

  Tak sie sklada ,ze pani Elwira nigdy nie miala zadnego zadluzenia zawsze placi na czas i z wyprzedzeniem jako jedyna dba o wszystko a te 70 tys to sasiedzi narobili nie ona prosze czytac dokladnie .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~olo 14 27 dni temuocena: 91% 

  tak właśnie jest

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wpisz swój nick 13 27 dni temuocena: 91% 

  weź się do roboty i se zarób

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ameryki nie odkryła 12 27 dni temuocena: 100% 

  """zasługuję na godne warunki życia""" powiedziała ... tak samo jak ja i każdy inny !

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Alfreda 11 27 dni temuocena: 84% 

  Wziąć kredyt i kupić sobie takie mieszkanie jakie będzie pasowało. Ludzie tak robią, płacą kredyty i żyją, dlaczego pani chce coś dostać, czy jest pani chora, ułomna czy niezaradna życiowo, chyba nie?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zdenek 10 27 dni temuocena: 92% 

  Daj, daj, daj, daj, daj...... z wszystkich stron słyszy się daj, dołóż, i tylko pomóż. Dlaczego jedni uważają, że jest obowiązek ich wspierania, a drudzy nic nie dostają? System wsparcia społecznego, jak również mieszkalnictwa komunalnego/socjalnego to relikt, który tak naprawdę nie wyrównuje szans, a wręcz je pogłębia. Nic nie mam do Pani, jednakże jak ktoś napisał - jedni mają kredyty, a drudzy nie...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Arek 9 27 dni temuocena: 94% 

  Skoro ta Pani odmówiła przeprowadzenia się do innego lokalu to najwyraźniej jej się tam podoba, nie rozumiem więc teraz skargi. Najlepiej czekać na drapane a samemu nic nie robić tylko narzekać. Zawsze można kupić sobie własne wymarzone ale po co lepiej siedzieć i narzekać wstydu kobieta nie ma !!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iwan 8 27 dni temuocena: 92% 

  "Prosimy o nagłośnienie sprawy, nie wiemy, co robić" - wynająć inne w nowym budownictwie, albo kupić nowe.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~se 7 27 dni temuocena: 100% 

  Wiecie co robić :) właśnie to robicie ale chyba nie wychodzi bo jakoś nikt wam nie współczuje, trzeba żyć jak inni, nie czekać aż ktoś da tylko zacisnąć pasa i kredyt

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kor 6 27 dni temuocena: 100% 

  Czy to tak powinno działać: "Spośród 5 zajmowanych lokali mieszkalnych - 2 są użytkowane sporadycznie. Mamy informację, że najemcy na co dzień zamieszkują w innym miejscu, lub nawet za granicą." ? Skoro ktos mieszka gdzie indziej, to czy potrzebny jest nadal ten lokal socjalny?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ilawianka 5 27 dni temuocena: 41% 

  Nie tylko na Wojska Polskiego są takie warunki okrutne proszę zobaczyć na Mickiewicza masakra

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mądra 4 27 dni temuocena: 89% 

  Kredyt i kupić własne m a nie narzekać !!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nono 3 27 dni temuocena: 96% 

  Współczuję. Nie chciałbym mieszkać w takiej ruinie.Najlepiej wynająć sobie mieszkanie w nowszym bloku.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Fanzloch von Obzyltz 2 27 dni temuocena: 100% 

  Gratuluję trafności spostrzeżenia! Kciuk w górę :-)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sara 1 27 dni temuocena: 90% 

  Czegoś tu nie rozumiem. Zarobki nauczycieli są dalekie od ideału i większość z nich spłaca kredyt mieszkaniowy przez 40 lat. Dlaczego więc ktoś chce za darmo a inny bierze kredyt? Te czasy już dawno się skończyły. Ktoś wychowuje dzieci inny pielęgnuje starszych jeszcze inny leczy. Jaki zawód się wybierze taki się ma.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPUP
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5342 sekundy