REKLAMAhullo
REKLAMAHullo2

(Fot. RCB.)

Mróz może znów zagrażać naszemu bezpieczeństwu. To powód, dla którego synoptycy IMGW-PIB oraz Rządowe Centrum Bezpieczeństwa znów wydali ostrzeżenia dla dużej części kraju, w tym dla powiatu iławskiego. 

Dla naszego powiatu wydano alert pierwszego stopnia (żółty) dotyczący silnego mrozu. Z prawdopodobieństwem określonym na 90% do godziny 9:00 w dniu 8 lutego 

prognozuje się temperaturę minimalną nocami od -18°C do -15°C. Temperatura maksymalna w dzień od -11°C do -8°C. Wiatr o średniej prędkości 07.02 od 10 km/h do 20 km/h - przybliża szczegóły synoptyk IMGW-PIB Mateusz Zamajtys.

Ostrzeżenie przed trudnymi warunkami pogodowymi, z apelem o ostrożność oraz troskę o innych, przekazało też Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. RCB zaapelowało również o odśnieżanie dachów. Zalegający na nich ciężki śnieg może uszkodzić konstrukcję, a to ogromne, wręcz śmiertelne zagrożenie. - Nie czekaj na odwilż! Odśnież dach już dziś! - radzi Centrum.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.5443 sekundy