REKLAMAPZW Iława
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 lutego 2021, 10:02 komentarzy 8

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

W Iławie niespełna 58% nauczycieli i innych pracowników miejskich szkół i przedszkoli z pierwszej uprawnionej do tego grupy zapisało się na dobrowolne i bezpłatne szczepienie przeciwko koronawirusowi.

Pierwsze szczepienia tej grupy zawodowej w kraju mają być realizowane już dzisiaj - 12 lutego. Chwilę wcześniej dobiegł końca proces rejestracji nauczycieli i innych pracowników placówek oświatowych na tym etapie uprawnionych do szczepienia.

- W pierwszej grupie zarejestrowanej do szczepienia mogą być tylko nauczyciele i inne osoby, którzy obecnie pracują stacjonarnie z dziećmi i młodzieżą - czytamy na rządowej stronie gov.pl.

Jeśli chodzi o miejskie placówki w Iławie, to mowa jest o nauczycielach wychowania przedszkolnego i nauczycielach klas I-III szkół podstawowych (także wychowawcach świetlic, bibliotekarzach i specjalistach z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej), a także o osobach pracujących jako pomoc nauczyciela i pomoc wychowawcy, ponadto o kadrze kierowniczej placówek.

Chodzi przy tym o osoby przed 60. rokiem życia. Wynika to z faktu, że teraz nauczyciele otrzymają szczepionkę AstraZeneca, która nie jest rekomendowana dla osób powyżej 60. roku życia. Nauczyciele mający 60 i więcej lat mają być szczepieni później, ze swoją grupą wiekową - to wszystko informacje z gov.pl.

Jak wygląda zainteresowanie szczepieniami w Iławie?

Jak dowiedzieliśmy się w Miejskim Zespole Obsługi Szkół i Przedszkoli, w opisanej powyżej grupie uprawnionych z miejskich szkół i przedszkoli z 300 osób zgłosiły się 173, a zatem niespełna 58%. W przedszkolach ten odsetek był niższy, zaś w szkołach wyższy. 

Terminy szczepień nauczycieli, które będą realizowane w szpitalu, ustalą z punktem szczepień pracodawcy, czyli dyrekcje poszczególnych placówek. 

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

8Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Janka 8 8 miesięcy temuocena: 20% 

  To niech inni skorzystają, ja bym bardzo chciała dostać. Gdzie trzeba mieć głowę żeby nie przyjść szczepionki która chroni przed ciężkim przebiegiem a nawet śmiercią! I to nauczyciele,inteligencja???

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~amfi 7 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Nie wszyscy nauczyciele mogą się zaszczepić, nawet jeśli bardzo chcą !

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Belfer 6 8 miesięcy temuocena: 60% 

  Media głównego ścieku podają zgony tylko 12 osób po "złotym strzale" a na STOP.NOP można zgłaszać wszystkie przypadki i tak robią rodziny osób, które zmarły kilka godzin lub dni po szczepieniu. Sprawdźcie ile tego jest. Wczoraj w jakimś DPS, bodajże Puławy 8/39 pensjonariuszy a wszyscy zachorowali tam na covid mimo szczepienia i cieżko przechodzą. W Internecie na niezależnych portalach jest mnóstwo artykułów lub filmów z innych krajów jak wstrzymują szczepienia Pfizerem lub nie wydają zgody na AstręZeneca. Przecież to na tych, którzy się poddają szczepieniu są prowadzone badania kliniczne, wszystkie oficjalne statystyki (kto zmarł, ile dni po, jakie miał schorzenia, wiek itp.), których szary człowiek się nie dowie wędrują z powrotem do producentów szczepionek. TO JEST TESTOWANIE!! Teraz , tu...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~belfer bredzi 5 8 miesięcy temuocena: 38% 

  a belfer to jaki ściek reprezentuje ? ten z ziemniaczanki , czy ten czaskoskiego ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~taka prawda 4 8 miesięcy temuocena: 42% 

  belfrze zachowaj swoje mądrości dla siebie , a normalnym nie wciskaj swoich teorii

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~hahaha 3 8 miesięcy temuocena: 36% 

  belfer jak zachorowałeś na mnóstwo artykułów to się nie szczep . wtedy prawdopodobnie pożyjesz aż ,,,, do śmierci.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Belfer ma rację 2 8 miesięcy temuocena: 58% 

  Główne media, (wszystkie z platformy cyfrowej) nie mówią całej prawdy o NOPach (Niepożądanych odczynach poszczepiennych), nie podają prawdziwych danych o zgonach po przyjęciu szczepionek. Z portali społecznościowych usuwane są (!) wpisy ludzi, którzy po przyjęciu 1 lub 2 dawek czują się źle i chcą ostrzec innych. Pamiętajcie, że za skutki uboczne nie bierze odpowiedzialności nawet producent. Nie wierzcie też w rządowe programy pomocowe na wypadek NOP, bo uzyskanie realnej pomocy jest niebywale trudne, a swego zdrowia lub życia bliskiej osoby nie odzyskacie. Szczepicie się na własną odpowiedzialność. W razie problemów z pracodawcą lub NOPami bezpłatna pomoc prawna w zajmującej się tym problemem Kancelarii Lega Artis, oraz kontakt na stronach Stowarzyszenia STOP NOP Justyny Sochy, (tam prawdziwe, smutne statystyki i bilanse, aktualne dane też w blokowanej często telewizji wRealu24 ).

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~,,, 1 8 miesięcy temuocena: 40% 

  Ze mają "odwagę" przyjąć szczepionkę niewiadomej jakości i pis-owskiej produkcji Bo mnie wsio ryba, nie takie szczepienia przeszedłem za dziecka.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAreperator
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZdrowo nacudowane
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4283 sekundy