REKLAMAOrange
REKLAMAKaren
wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 lutego 2021, 13:19 komentarzy 1

(Fot. ICK - archiwum.)

Dyrektor Iławskiego Centrum Kultury Lidia Miłosz przedstawiła radnym i opinii publicznej szczegóły zrealizowanego w ubiegłym, 2020 roku planu finansowego.

To źródło wiedzy o tym, ile kosztowały największe ze zorganizowanych w ubiegłym roku imprez.

Budżet na ogólnomiejskie imprezy ICK w roku 2020 przekroczył pół miliona złotych -  wyniósł dokładnie 521 800 zł. 

Jak wynika ze sprawozdania, najkosztowniejszą imprezą lata 2020 w Iławie było sierpniowe, zorganizowane w formacie 3-dniowym Preludium do 50. Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting „Złota Tarka”. ICK poniósł z tytułu organizacji tej imprezy koszty w wysokości ponad 79 tysięcy złotych.

Nieco ponad 70 tysięcy złotych - tyle z kolei kosztowały ubiegłoroczne Dni Iławy. Przypomnijmy: gwiazdami lipcowego weekendu były w Iławie Renata Przemyk i Halina Frąckowiak; była też nowość w postaci samochodowego kina.

Noworoczny koncert, który w stylu hiszpańskim wykonała w hali sportowo-widowiskowej (jeszcze przed pandemią w Polsce!) Orkiestra Romantica, kosztował z kolei niecałe 30 tysięcy złotych.

Ostatnia z ubiegłorocznych imprez, których budżet poznaliśmy, to piknik żeglarski z szantami. Koszt imprezy wyniósł niecałe 17 tysięcy złotych.

Na łączny budżet w kwocie przekraczającej pół miliona złotych złożyły się jeszcze ochrona (prawie 27 tysięcy) oraz wszelkie inne wydarzenia z kalendarza imprez ICK, które łącznie kosztowały prawie 300 tysięcy złotych, a które nie zostały wymienione w sprawozdaniu, ponieważ, jak wyjaśniła nam Lidia Miłosz, był to szereg przedsięwzięć na mniejszą skalę. Z takich muzycznych wspomnień lata 2020 w Iławie wymienić można choćby koncerty Natalii Nykiel, zespołu Luxtorpeda, rapera KęKę, Czesława Mozila, czy zespołów Chłopcy z Placu Broni i Sztywny Pal Azji, a także Bovskiej i Nicka Sincklera. Był też - zorganizowany w naszym mieście po raz pierwszy - zlot samochodów klasycznych i zabytkowych. 

Na co pozwoli ten rok, gdy warunki organizatorom imprez wciąż w dużym stopniu dyktuje pandemia? Czas pokaże.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMASalon okulistyczny

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Kolo 1 7 miesięcy temu

    A ile kosztowała ICK organizacja imprezy takiej jak WOŚP ? Przecież to też wydatek.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAmediaexpert
REKLAMAMatematyka
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6668 sekundy