REKLAMAWardrom
REKLAMAZKM

(Fot. UG Lubawa.)

Gmina Lubawa inwestuje w rozwój sieci kanalizacji sanitarnej na swoim terenie. Jakie inwestycje w tym zakresie zrealizowano w ostatnich latach, a jakie planowane są na przyszłość? Przeczytaj i zobacz na załączonym materiale wideo.

W środę, 10 lutego Wójt Gminy Lubawa Tomasz Ewertowski podpisał z prezesem zarządu Iławskiego Przedsiębiorstwa Instalacyjno-Budowlanego Sp. z o.o. Markiem Malinowskim umowę na realizację zadania pn.: „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami – zlewnia P3, P2 część zachodnia i przebudowa sieci wodociągowej w miejscowości Grabowo”.

Wartość zadania wyniesie około 3 i pół miliona złotych, z czego prawie 2 miliony to dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 – gospodarka wodno-ściekowa. W ramach inwestycji zostanie wybudowane ponad pół kilometra sieci wodociągowej oraz około 9 kilometrów sieci kanalizacyjnej, do której zostanie podłączonych 68 nieruchomości z terenu Grabowa. Realizacja zadania potrwa do listopada 2022 roku. W kolejnym etapie prace obejmą część miejscowości Wałdyki. 

Jakie zadania zakończyły się w 2020 roku? Zapraszamy do obejrzenia załączonego filmu.

Publikacja Urzędu Gminy Lubawa.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMATom-bet
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPrzystan
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4483 sekundy