REKLAMAWardrom
REKLAMAipb_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 lutego 2021, 09:59 komentarzy 3

(Fot. Info Iława.)

Aktywny wypoczynek nad Jeziorakiem także zimą? Oczywiście. W ten weekend, przy pięknej, słonecznej pogodzie na grubej tafli lodu pokrytej śniegiem na najdłuższym polskim jeziorze można było zobaczyć w akcji... snowkiterów.

Snowkiting na Jezioraku w Iławie.

Ilość zdjęć 13

Pewnie słyszeliście o kitesurfingu. Okazuje się, że snowkiting, zimowa odmiana tego sportu, także cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród aktywnych, a miłośników tego sportu nie brakuje także nad najdłuższym polskim jeziorem. W Wikipedii można przeczytać, że 

snowkiting to młody, bardzo szybko rozwijający się sport łączący latawiec pociągowy ze snowboardem lub nartami. Do uprawiania snowkitingu potrzebny jest wiatr oraz duża otwarta przestrzeń pokryta śniegiem lub lodem. Teren może być zarówno płaski, pofałdowany jak i górzysty. Latawiec będący siłą napędową snowkitera jest najczęściej wpięty w uprząż i znajduje się zwykle w odległości dwudziestu kilku metrów. Do sterowania latawcem służy drążek sterowniczy lub manetki.

Snowkiting jest prostszy do nauczenia od kitesurfingu. Twarde podłoże pozwala na łatwiejszy start i jazdę przy stosunkowo słabym wietrze.

Równocześnie zaleca się, aby - ze względu na twardą nawierzchnię - używać ochraniaczy oraz kasku, a przed wejściem na lód sprawdzić jego wytrzymałość. 

Wprawieni snowkiterzy mogą poruszać się z prędkością przekraczającą 100 km/h; sport ten zalicza się do ekstremalnych. 

Otwartej przestrzeni i wiatru nie brakowało wczoraj na Jezioraku - zobaczcie sami, że najdłuższe polskie jezioro jest warte uwagi snowkiterów.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia, wideo: Info Iława.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANAJLAK

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Prawdziwy Kajter 3 miesiąc temuocena: 50% 

  Pozerzy. Prawidziwi pasjonaci snowkite jeżdżą dla przyjemności a nie dla gapiów. Polecam łabędź i okolice siemian a nie pożeranie wąskie przewężenie pod lanserskim tifi.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Korek 2 miesiąc temuocena: 100% 

  Szkoda ze w Iławie nie wylano nigdzie wody aby zrobić lodowisko na zewnatrz... były takie mrozy , ze aż się prosi... :(((

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zdun 1 miesiąc temuocena: 67% 

  Ja pier.... łyżywy, a nie deska, i wtedy jest zabawa!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPrzystan
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4114 sekundy