wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 lutego 2021, 11:22 komentarzy 2

(Fot. GKS Wikielec.)

W kolejnym meczu sparingowym, rozegranym w sobotni wieczór, III-ligowy GKS Wikielec zwyciężył z ligowym rywalem - Huraganem Morąg 2:1 (2:0).

Dla zespołu z gminy Iława bramki strzelił Michał Jankowski, zaś dla rywali trafił Youri Roseboom.

Huragan Morąg - GKS Wikielec 1:2 (0:2)
Roseboom 67 - Jankowski 20 (k), 29

GKS Wikielec: Wieczerzak, Zaroślak, Kacperek, Otręba, Korzeniewski, Jankowski, M. Jajkowski, Grzybowski, Rosoliński, Suchocki, Szczepański. Zagrali także: Wojno, Cistowski, Wacławski, Wasiak, Sobociński, Modrzewski, Bartkowski.

Tak wygrany test mecz skomentował szkoleniowiec "Gieksy", Wojciech Tarnowski:

"Kiedy w pierwszej połowie graliśmy, powiedzmy, na „lepszą” połowę boiska, gdzie można się było lepiej przy piłce utrzymać, to stworzyliśmy kilka fajnych akcji. Jeden z kilku fauli zakończył się w końcu rzutem karnym zamienionym na bramkę przez Michała Jankowskiego. Później fajna akcja i ładna bramka podwyższająca wynik. Mięliśmy jeszcze taką piłkę meczową, gdzie Patryk Szczepański w sytuacji sam na sam chyba niepotrzebnie siłowe rozwiązanie wybrał, mógł mijać bramkarza, lobować, a trafił w niego. Taka jest piłka.

W drugiej połowie było może mniej sytuacji bramkowych, z jednej i z drugiej strony. Po błędzie technicznym, pośliźnięciu się na tej śliskiej nawierzchni, straciliśmy bramkę. Chłopcy dziś pobiegali. Założenia taktyczne, mimo trudnych warunków, staraliśmy się wypełniać. Zaraz pójdę do szatni i sprawdzę, ale mam nadzieję, że obyło się bez jakichś większych urazów, bo to dziś było najważniejsze."

Kolejny sparing GKS Wikielec gra w sobotę, 20 lutego z Bałtykiem Gdynia - 6. drużyną III ligi grupy 3. Mecz rozpocznie się o godz. 13:00 w Gdyni.

Źródło: GKS Wikielec/red. kontakt@infoilawa.pl.