REKLAMAGrene
REKLAMAbanieczka
wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 lutego 2021, 12:05 komentarzy 10
Julia urodziła się bez lewego oczka, z rozszczepem podniebienia i wargi.

Julia urodziła się bez lewego oczka, z rozszczepem podniebienia i wargi. (Fot. Archiwum prywatne.)

Zaczęło się dość zwyczajnie. Dwójka kochających się ludzi z niecierpliwością czekała, aż na świecie pojawi się śliczna, malutka istotka, która wniesie w ich życie wiele radości. Przed nimi wspaniała przygoda: pierwsze dziecko i wszystkie urocze momenty związane z jego wychowaniem. Wspólnie wyobrażali sobie, do kogo będzie podobna i jaki będzie miała kolor oczu… Jednak historia potoczyła się innymi torami. Julia Pankowska z Wikielca koło Iławy urodziła się bez lewego oczka, z rozszczepem podniebienia i wargi.

Tak zaczęła się jej walka o zdrowie. Wiele emocji kłębiło się w głowach rodziców i bliskich. Z ogromną siłą i determinacją zaczęli szukać pomocy u specjalistów. W 2019 r. mała bohaterka przeszła operację pierwszego etapu zamknięcia rozszczepu. Po kilku miesiącach szukania poradni, która zajmie się leczeniem braku gałki ocznej, Julia została objęta opieką przez jedną z niemieckich klinik. Tam odbyła się pierwsza konsultacja, podczas której miała mieć założoną pierwszą protezę oka. Jednak ze względu na zbyt wąską szparę powiekową w tamtym momencie protezowanie okazało się niemożliwe. Specjaliści stwierdzili, że potrzebne będą 3 lub 4 operacje oczodołu, które rozłożone będą w czasie, a w trakcie tego protezowanie.

Koszt jednej operacji to około 9 tysięcy euro!

Natomiast protezę, która powinna być wymieniana co 6 tygodni, wyceniono na 300 euro. Do każdego wyjazdu doliczyć trzeba również koszty przejazdu, zakwaterowania, a także tłumacza, co oznacza dodatkowych kilkaset euro…

W grudniu dziewczynka z powodzeniem przeszła już pierwszą z planowanych operacji. NFZ nie refunduje takich zabiegów. Ten problem spędza sen z powiek mamy i taty dziewczynki. Obowiązkiem każdego rodzica jest troska o własne dziecko. Przytłaczający jest fakt, że potrzeba zaangażowania tak wielu specjalistów, tyle sprzętu i ogromu pieniędzy, by mieć nadzieję na powrót Julci do zdrowia…

Rodzice wierzą, że kiedyś nadejdzie dzień, w którym wszystkie ich zmartwienia należeć będą do przeszłości, ale 60 tys. zł to ogromna suma! Julcia wygra tę walkę tylko dzięki pomocy ludzi. 

A pomóc można:

 • - wspierając zbiórkę prowadzoną pod tym linkiem za pośrednictwem Fundacji Przyszłość dla Dzieci;
 • - przeznaczając fanty i biorąc udział w licytacjach na dostępnej pod tym linkiem grupie "Bazarek charytatywny dla Julki" na Facebooku.  

g

- Serdecznie dziękujemy za każdą pomoc! - mówi mama dziewczynki Justyna Pankowska.

Za: Fundacją Przyszłość dla Dzieci/red. kontakt@infoilawa.pl.
Fot. Archiwum prywatne.

REKLAMAPakersi

10Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Xyz 10 5 miesięcy temuocena: 64% 

  Nifi. Jest to niepełnosprawność która wymaga calodowej opieki??!nie porównujmy dzieci ktore sa tak ciężko chore, które potrzebują opieki 24h! A rodzice proszą o pomoc bo koszty są ogromne.Może twoim zdaniem teraz każde chore dziecko z najmniejsza wada skazywać na śmierć. Jeśli tak to. Mam nadzieję że nigdy w życiu nie zdecydujesz się na dziecko. Bo są różne sytuacje w których nie pełnosprawnosc wychodzi po porodzie i co wtedy? Oddasz dziecko.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Romek 9 5 miesięcy temuocena: 8% 

  To niepełnosprawne dziecko jest człowiekiem i to cudownym, które ma prawo żyć. Rodzice też tego pragną. Dlaczego sądzi ktoś ze takie dzieci nie powinny żyć? Ludzie opamiętajcie się. Te cudowne dzieci powinny uczyć nas miłości i otwartości serca. Zastanówcie się co piszecie bo ranicie innych.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nifi 8 5 miesięcy temuocena: 82% 

  Skoro jest cudownym dzieckiem to czemu rodzice proszą obcych ludzi o pieniądze?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Romek 7 5 miesięcy temuocena: 0% 

  Nie zganiajmy na państwo tylko zacznijmy od siebie, bo mówiąc że państwo jest wszystkiemu winne umywamy ręce jak Piłat

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~BOBI 6 5 miesięcy temuocena: 88% 

  Cholerny kraj ta mała bidulka powinna mieć wszystko za darmo, co za świat żeby taka mała istotka musiała tyle znosić a państwo nic od siebie nie dołoży do takich operacji.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kress 5 5 miesięcy temuocena: 82% 

  Bo to takie państwo, że każe rodzić niepełnosprawne dzieci, a potem siemano.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Empatyk 4 5 miesięcy temuocena: 45% 

  Mam gorącą prośbę do redakcji InfoIława. Informacja o Julce już zniknęła ze strony głównej. Patrzyłem na konto - niewiele się tam zadziało. Dopiero 2% udało się uzbierać. Zróbcie coś, aby lepiej rozpropagować tę informację. Pamiętam, że w innych przypadkach, równie smutnych, udało się zebrać w ciągu nawet dnia, kilkaset tysięcy. Jak informacja zniknie ze strony głównej nikt nie zauważy problemu. Proszę, zróbcie coś... Nie jestem bezpośrednio zainteresowany, ale szczerze wzruszony i zaniepokojony, że ta akcja na niewiele się zda jeśli nie będzie dostatecznie nagłośniona.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nicki 3 5 miesięcy temuocena: 45% 

  Człowieku, jak nie chcesz pomóc, jak nie ma w tobie ani krzty empatii, to nie pomagaj, a na tyrady polityczne znajdź sobie miejsce gdzie indziej. Ta dziewczynka potrzebuje pomocy, dzięki niej będzie miała szansę na w miarę normalną przyszłość, bez niej będzie jej bardzo trudno. Nikt nikogo nie zmusza do współczucia. Nie wszyscy muszą by wyposażeni w ten dar. Wystarczy, że powstrzymasz się od tego typu komentarzy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kram 2 5 miesięcy temuocena: 69% 

  To w czasie ciąży tego nie stwierdzono? Tak czy siak rząd na pewno pomoże.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Luki 1 5 miesięcy temuocena: 33% 

  I co by to dalo ze stwierdzono by to podczas ciąży?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3374 sekundy