REKLAMAZDZ
REKLAMAOlszta

(Fot. Info Iława.)

Już w słoneczną niedzielę w Iławie dało się poczuć powiew... wiosny! I na razie nic nie zapowiada powrotu szybko przegonionej zimy - wysokie, jak na luty, temperatury w najbliższych dniach pozostaną z nami.

Fala ciepła dotarła do Polski i zupełnie odmieniła pogodę: jeszcze kilka dni temu mieliśmy kilkunastostopniowe mrozy, a dzisiaj - w poniedziałek, 22 lutego w Iławie będzie 6 kresek na plusie. Będzie to przy tym suchy i przeważnie słoneczny dzień.

Sprzyjająca aura, przypominająca już bardziej nową porę roku, pozostanie z nami przez większą część tego tygodnia. We wtorek, który będzie u nas dniem z przejściowym zachmurzeniem i bez opadów, iławskie termometry pokażą do 5 kresek, zaś w środę, gdy nad Jeziorakiem także nie zabraknie słońca, nawet 7. Rekordy ciepła w tym tygodniu będzie bił czwartek. Tego dnia w Iławie termometry pokażą nawet... 9 stopni na plusie, a do tego prognozy obiecują nam praktycznie bezchmurne niebo. 

Warto to dobrze wykorzystać, bo końcówka tygodnia nie będzie już tak piękna. Wręcz przeciwnie: z map pogody synoptycy wnioskują, że będzie miało miejsce załamanie aury. W piątek temperatura jeszcze nie spadnie, nadal wyniesie w ciągu dnia nawet 9 kresek na plusie, ale zachmurzenie wyraźnie zgęstnieje. Chociaż nadal nie będzie padać, pogoda może być nieco ponura. Wędrówkę w dół słupek rtęci w termometrach rozpocznie w sobotę, kiedy będzie u nas do 6 stopni. Taka temperatura utrzyma się w niedzielę, ale - uwaga! - ze względu na silne podmuchy wiatru i wysoką wilgotność - temperatura odczuwalna będzie poniżej zera i wyniesie -1 stopień. Na sam koniec tygodnia spadnie też trochę deszczu.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.7534 sekundy