REKLAMAPatrz
REKLAMAzielona aleja

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Podczas minionych trzech dni policjanci z powiatu iławskiego zrealizowali 117 interwencji, w tym 15 razy interweniowali w przypadkach domowych awantur, a także 15 razy w związku z zagrożeniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponadto funkcjonariusze reagowali na popełniane przestępstwa oraz wykroczenia związane z kradzieżami mienia, osobami spożywającymi alkohol, czy leżącymi na klatkach schodowych.

W trakcie minionego weekendu na drogach powiatu iławskiego miało miejsce 5 zdarzeń drogowych; na szczęście były to same kolizje.

Jeden z kierowców na trzy miesiące stracił prawo jazdy, po tym, jak w Jędrychowie funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej. Kierujący volkswagenem 28-latek jechał samochodem w terenie zabudowanym z prędkością 103 km/h.

Z kolei w Lubawie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mitsubishi. W trakcie czynności policjanci ustalili, iż mężczyzna posiada przy sobie amfetaminę oraz prowadził samochód pod jej wpływem. Jak się okazało, to nie były jedyne przewinienia 20-latka. Mieszkaniec powiatu nowomiejskiego został ukarany mandatami za brak uprawnień do kierowania pojazdem oraz jego stan techniczny. Od mężczyzny pobrano krew do badania, a 20-latek został zwolniony po wykonaniu z nim czynności.

Natomiast w Iławie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem. Mężczyzna kierował pojazdem, nie mając zapiętych pasów bezpieczeństwa. Policjanci ustalili, że 28-latek również posiadał amfetaminę i kierował samochodem pod jej wpływem. Jak oświadczył, otrzymał ją od znajomego w rozliczeniu za transport, jednak "nie pamiętał, jak on się nazywa". Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi gminy Susz. Od mężczyzny została pobrana krew do badania.

Kierowco, policja apeluje!

Reaguj na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, pod numerem telefonu 112 lub 997 może powiadomić najbliższą jednostkę policji o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPUP
REKLAMAbudzyk
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3357 sekundy