REKLAMAprofi
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 lutego 2021, 09:56 komentarzy 9

(Fot. nadesłane/kontakt@infoilawa.pl.)

Nie pierwszy raz piszemy o korzystaniu niezgodnie z przeznaczeniem z ogólnodostępnych koszy na śmieci. Ze zdjęć z ulicy Wyszyńskiego nadesłanych nam przez Czytelniczkę wynika, iż w tej lokalizacji do takich pojemników trafiają nieposegregowane domowe śmieci.

Zdjęcia pochodzą z poniedziałkowego spaceru. 

- Idąc ulicą Wyszyńskiego, zauważyłam, że wszystkie śmietniki są pełne - relacjonuje autorka. - Chodzę tą ulicą codziennie do pracy i widzę, że kosze po dwóch dniach po opróżnieniu przez służby porządkowe są znów pełne śmieci. Domyślam się, że pewnie komuś z jednorodzinnych domków nie chce się płacić kar za niesegregację. W koszach są śmieci w workach.

Rzeczywiście, odpady wypełniające niewielkie pojemniki przypominają te "produkowane" na co dzień w gospodarstwach domowych. Czy ktoś w ten sposób wymiguje się z obowiązku segregowania odpadów komunalnych? A może w ogóle unika złożenia deklaracji i uiszczania opłaty, która w Iławie wynosi obecnie 22 zł za osobę? Tego nie wiadomo.

Wiadomo natomiast, że problem w naszym mieście ma charakter powtarzalny i powoli urasta wręcz do rangi systemowego. Czy coś z tym da się zrobić? O ewentualne pomysły i koszty wynikające z takiego postępowania zapytaliśmy w urzędzie miasta. Do tematu wrócimy.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: nadesłane/kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

9Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~bolo 9 7 miesięcy temu

  SEGREGACJA W NASZYM WYDANIU NA TAKIE SZCZEGÓŁY JEST SZALENSTWEM. PONADTO LUDZIE SĄ PODLI I BEZCZELNI WIELU RZUCA ŚMIECI GDZIE POPADNIE I WSZYSTKO CZASEM PRZYNOSZĄ W JEDNYM WORKU. JAK BY IM NIE ZALEŻAŁO NA KARZE. A POWINNO BYĆ SEGREGOWANIE NA TRZY GŁÓWNE RODZAJE ŚMIECI SZMATA, Z BUTAMI CIUCHAMI, PAMPERSAMI I INNYMI DO JEDNEGO CZWARTEGO.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rrr 8 7 miesięcy temuocena: 75% 

  Moze nie chce narazac sasiadow na kare pieniezna, bo dokladnie nie wie jak to segregowac i co gdzie wrzucac. Za duze wymagania z ta segregacja, bo jak to segregowac?!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Elemelek 7 7 miesięcy temu

  Po co zapytać o segregację sąsiada? A internet to jest tylko do wypisywania głupich komentarzy, zamiast do poszukania informacji?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Komendant straży sąsiedzkiej 6 7 miesięcy temuocena: 83% 

  U nas na osiedlu nie ma problemów ze śmieciarzami bo mamy straż sąsiedzką która patroluje osiedle, polecam takiego rozwiązanie wszystkim bo nie ma co liczyć na służby .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 5 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Na os. Piastowskim dopóki stały śmietniki koło klatek,to tak samo pewne osoby się zachowywały. Wyrzucały śmieci właśnie do takich śmietników. Śmietniki zostały zlikwidowane, więc teraz zostały nałożone kary za brak segregacji na pewne bloki ...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mania 4 7 miesięcy temuocena: 67% 

  Nie rozumiem dlaczego każdy adres nie zostanie zweryfikowany pod kątem opłaty za śmieci. Ewidentnie wywala ktoś kto nie płaci, bo gdyby płacił, to wystarczyłoby żeby wystawił worki z domu, czy zaniósł do śmietnika. To samo z wywalaniem śmieci do lasu. Dopóki nie będzie konkretnej weryfikacji to takie rzeczy będą miały miejsce.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~shock 3 7 miesięcy temuocena: 100% 

  ryszard oddawaj rower draniu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ziutek 2 7 miesięcy temu

  bo mi stracisz

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ryszard 1 7 miesięcy temuocena: 33% 

  Niech dalej władze produkują ustawy nakazy obowiązki i kary. Ludzie sobie z wszystkim poradzą oni niekoniecznie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAmediaexpert
REKLAMAMatematyka
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.1094 sekundy