REKLAMAelektrojack
REKLAMASadek

(Fot. Archiwum własne.)

Jaka frekwencja w Kinoteatrze "Pasja" po zniesieniu obowiązującego w tej branży lockdownu? Iławskie Centrum Kultury ujawnia informacje na ten temat. 

Pomimo braku dużych, frekwencyjnych tytułów w pierwszy weekend po zniesieniu lockdownu frekwencja w "Pasji" była w ocenie dyrektorki ICK zadowalająca.

- W dniu 12.02.2021 r. rząd RP pozwolił na ponowne otwarcie kin, teatrów, oper i filharmonii. Iławskie kino „Pasja” również w tym dniu wznowiło swoją działalność - przypomina ICK.

Według opublikowanego rozporządzenia wznowienie działalności kin zostało umożliwione warunkowo do 28.02.2021 r. w reżimie sanitarnym, tj.

• udostępnienia do 50% dostępnych miejsc (w kinie „Pasja” jest to 111 miejsc);
• co drugie miejsce ma być wolne, aby zachować wymagany dystans;
• obowiązek zasłania ust i nosa i w budynku i w sali kinowej;
• zakaz konsumpcji (pracownicy kina zwracają na to uwagę widzom), wyłączone zostały również
automaty ze słodyczami i napojami.

- Z uwagi na to, że duże kina – „multipleksy” nie wznowiły swojej działalności od 12.02., to żaden z dystrybutorów nie zdecydował się wprowadzić do kin "dużego", tzn. frekwencyjnego tytułu. W związku z tym (uwzględniając też przypadające w niedzielę, 14.02. walentynki) układając repertuar, pracownicy kina urozmaicili go, przeplatając starsze tytuły filmowe z nowymi pokazami przedpremierowymi (np. film "Palm Springs") - przybliża szczegóły Iławskie Centrum Kultury.

Frekwencja weekendowa po otwarciu kina to prawie 500 osób - dokładnie 497. W niedzielę na seansie o godz. 18:15 (film "Palm Springs") widownia była prawie zapełniona - było 110 osób), a na innych seansach frekwencja również w ocenie ICK była zadowalająca (w okolicach 70-100 osób).

Łącznie od 12.02. do 17.02.2021 r. odwiedziło iławskie kino 535 osób.

"Pasja" nie zdecydowała się zmniejszyć (wzorem innych kin) liczby seansów, tylko pozostała przy swoim dotychczasowym modelu wyświetlania, tj. 3 seanse w dni powszednie i 4 seanse w sobotę i niedzielę. Przyczyną jest chęć jak największego zróżnicowania swojego repertuaru filmowego i trafienia do jak najszerszej publiczności. 

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAPakersi

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.2994 sekundy