REKLAMAPatrz
REKLAMAKaren
wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 lutego 2021, 11:31 komentarzy 17

(Fot. nadesłane/kontakt@infoilawa.pl.)

Trudno o utrzymanie porządku, gdy uliczne kosze na śmieci opróżniane są tylko interwencyjnie, a taka sytuacja ma obecnie miejsce na ulicy Wyszyńskiego w Iławie, za którą odpowiedzialny jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie, dowiedzieliśmy się w iławskim ratuszu. Jednocześnie burmistrz, który udzielił komentarza w tej sprawie, przyznaje: wyrzucanie całych worków śmieci do ulicznych pojemników staje się w Iławie coraz bardziej widocznym problemem.

Ostatnio omawianym przykładem tego problemu była sytuacja z ulicy Wyszyńskiego, gdzie podczas poniedziałkowego spaceru Czytelniczka natknęła się na worki z domowymi odpadami przepełniające uliczne pojemniki, w zamyśle nieprzeznaczone na tego rodzaju odpady.

- Akurat wspomniana ul. Wyszyńskiego nie jest zarządzana przez nasz urząd, ale przez Zarząd Dróg Wojewódzkich. Przepełnienie koszy było przez nas już kilka razy w ciągu ostatnich dwóch tygodni zgłaszane. Niestety zarządca wykonuje te prace obecnie tylko interwencyjnie, gdyż nie ma wyłonionego wykonawcy opróżniającego je regularnie - skomentował Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski. 

Jednocześnie burmistrz przyznaje, że nie tylko na ul. Wyszyńskiego, ale i w innych wytypowanych już punktach miasta problem wyrzucania całych worków śmieci pochodzących z gospodarstw domowych do ulicznych koszy staje się coraz bardziej widoczny. 

- Oczywiście ma to wpływ na koszt wywozu i utylizacji tych odpadów. W stosunku do zeszłego roku zakładamy wzrost kosztów o około 50% - mówi Dawid Kopaczewski. - Jednakże ustalenie osób odpowiedzialnych jest praktycznie niemożliwe, nawet jeśli uwidocznione są one na nagraniach z monitoringu miejskiego. Zachowanie takie nie wyczerpuje znamion wykroczenia z art. 145 Kodeksu wykroczeń dotyczącego zanieczyszczania lub zaśmiecania miejsc publicznych, w związku z tym nie ma możliwości ukarania sprawców - dodaje. - Każdy ma obowiązek gromadzenia wytworzonych przez siebie w gospodarstwie domowym odpadów na terenie swojej nieruchomości. Ustalenie sprawcy spowoduje jedynie kontrolę sposobu prowadzenia przez taką osobę gospodarki odpadami, co jest jednak problematyczne w przypadku mieszkańców budynków wielorodzinnych.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

17Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Iławianka 17 6 miesięcy temuocena: 100% 

  To zdjęcia worków liści i innych śmieci pozostawionych pod drzewem (ul. Dąbrowskiego 8). Wszystko leży od jesieni.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianka 16 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Kto jest odpowiedzialny za uprzątnięcie podwórka przy Dąbrowskiego 8. Jesienią dzieci pozbierały liście z dębu, powkładały do worków i zostawiły pod drzewem. Wory, już popękane leżą do dnia dzisiejszego, dołożone są butelki po alkoholu i inne śmieci. Nieprzyjemna pani z ratusza, z działu utrzymania bieżącego twierdzi, że śmieci ktoś podrzucił. Nie proszę pani! Śmieci leżą od jesieni, liście spadły z dębu, który tam rośnie. Od dwóch lat nikt nie przyciął krzewów i nie pograbił pod nimi. Wstyd. Centrum miasta i taki bałagan. Pani w ratuszu niczego nie dała sobie wytłumaczyć. Niegrzecznie potraktowała starszą osobę, która dzwoniła w tej sprawie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marek 15 7 miesięcy temu

  Polepszyli...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Arek 14 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Dziwnym trafem po wprowadzeniu segregacji nagle zaczęły się wszędzie tworzyć problemy i jakoś ich nie było zanim dociśnięto śrubę.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bufetowa 13 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Gdy o jednej ulicy decyduje "kucharek sześć", tam zawsze jest... nadmiar odpadków.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~taka prawda 12 7 miesięcy temuocena: 80% 

  jeszcze chwilę i wypiszę się z tego brudnego środowiska . nie będę potrzebował łaski adama , czy innych buców... moje śmieci więc będą moimi śmieciami ,,, i żadnym urzędasom guzik będzie do tego

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nicka 11 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Decydenci jak zwykle przerzucają się odpowiedzialnością a my toniemy w śmieciach.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~NARESZCIE SYF ZNIKNIE 10 7 miesięcy temuocena: 83% 

  obciążyć decydentów za cały burdel ,,,,,,,,,,,,,, i sprawa krótka !!!!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Robot 9 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Namierzenie jest niemożliwe... A co z namierzeniem osob, które nadal wyrzucają śmieci na parkingu na wylocie na Susz? Mimo kamery nadal proceder ma miejsce. Czy to jest rzeczywiście nie do ustalenia???

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nick 8 7 miesięcy temuocena: 73% 

  Mam 5 koszy na śmieci i nie wiem do którego wyrzucić gumę do żucia by nie płacić kary za złą segregacje

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Arek 7 7 miesięcy temu

  Moment, a co to znaczy bio? Przecież tak naprawdę wszystko jest biodegradowalne. Tylko kwestia czasu, a czas wszystko obróci w nicość.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Elemelek 6 7 miesięcy temu

  Panu to już podziękujemy, zbyt dużo telewizji. I nie, nie jestem wróbelkiem; motylem byłem, ale przytyłem. Bez odbioru.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kwadratura do elemelka (wróbelka??) 5 7 miesięcy temuocena: 67% 

  A jaką stronę rządową? A jeśli tę stronę np. zhakowała tzw. totalna opozycja chcąca podrzucić tzw. dobrej zmianie tzw. świnię w kwestii gumy do żucia i wydać sfery rządowe na społeczne pośmiewisko? Lub też, co gorsza, dopuścić się jakiejś destrukcyjnej akcji antyrządowej w celu szerzenia zgubnej dezinformacji w kwestii wyboru koloru kubła na śmieci? Na wszystko trzeba uważać. Przecież wróg dobrej zmiany czai się za każdym węgłem. Z tą wstrętną i zdradziecką Unią z Brukseli na czele...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Elemelek 4 7 miesięcy temuocena: 50% 

  Kwadraturo koła, nie trzeba poczyniać aż takich głęboko idących kroków do rozstrzygnięcia tego sporu. Wystarczy zasięgnąć literatury, chociażby internetową stronę rządową przejrzeć, i wszystko stanie się jasne.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kwadratura koła 3 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Jak widać na podstawie poniższych wpisów, istnieje poważny spór interpretacyjny w poważnej kwestii gumy do żucia. Więc może, by choć w połowie postępować właściwie, to w dni parzyste należałoby wyrzucać do bio, a w nieparzyste do zmieszanych? Inną alternatywą byłoby całkowite zaprzestanie żucia gumy do żucia. Ale najwłaściwsze było chyba zwrócenie się do trybunału "kuchennego" magister Przyłębskiej z wnioskiem o rozstrzygnięcie tego poważnego sporu. Choć nie wiadomo, czy takie tuzy wiedzy prawniczej jak sędzina Pawłowicz (specjalistka raczej od sałatek ze śledziem), jej kumpel Piotrowicz, czy też sama pani prezes tzw. trybunału, czyli osobista kucharka wszech-prezesa z Nowogrodzkiej w osobie magister Przyłębskiej, daliby radę tej niezwykle zawiłej sprawie. Choć to i tak całkiem bez znaczenia, gdyż i tak wszelkie decyzje ma prawo podejmować jedynie prezes "zbaw Polskę". Także w sprawie przeżutej gumy...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gargamel 2 7 miesięcy temuocena: 8% 

  Absolutnie nie do zmieszanych!!! Do bio!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Elemelek 1 7 miesięcy temuocena: 50% 

  Guma do żucia do zmieszanych

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAAngielski
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAmediaexpert
REKLAMAMatematyka
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.2579 sekundy