REKLAMAprofi
REKLAMAipb_nowa

(Fot. WTZ w Suszu.)

Warsztat Terapii Zajęciowej w Suszu jest placówką pobytu dziennego dla 40 osób, działającą od 2002 roku pod Stowarzyszeniem Rozwoju i Przedsiębiorczości Ziemi Suskiej. Misją Warsztatu jest prowadzenie i wspomaganie osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz fizyczną w codziennych aspektach życia. WTZ prowadzi w tym zakresie szeroko pojętą rehabilitację społeczną i zawodową, a także dąży do poprawy kondycji fizycznej i zaradności osobistej uczestników. Dokłada wszelkich starań, aby prowadzone zajęcia terapeutyczne były atrakcyjne, skuteczne i przyjemne.

Jednak do szczęścia potrzebuje naszych procentów!

Zbiórkę 1% z podatku dochodowego WTZ w Suszu organizuje od kilku już lat, a dzięki Państwa ofiarności mógł zrealizować kilka ważnych projektów, tj. dofinansowanie zakupu samochodu, remont pomieszczeń w Warsztacie.

W tym roku też nie brakuje ważnych potrzeb i pomysłu, jak dobrze wykorzystać to wsparcie. Szczegóły przybliża kierownik Warsztatu Paweł Młynarczyk.

„W roku 2021 naszym priorytetem jest kapitalny remont damskiej toalety oraz sali rehabilitacyjnej łącznie z wymianą zewnętrznych schodów do niej prowadzących. We wnętrzach tych pomieszczeń widoczny jest upływ czasu, co przekłada się na mało estetyczny ich wygląd i trudniejsze użytkowanie.

Dlatego naszym tegorocznym celem jest pozyskanie funduszy na przeprowadzenie upragnionej modernizacji miejsca, w którym codziennie nabywamy nowe umiejętności, zawieramy przyjaźnie, które jest naszym drugim domem.

Na chwilę obecną mamy zalecenia od zespołu kontrolnego z firmy Akint, wskazujące na widoczną potrzebę wykonania prac remontowych. W sali rehabilitacyjnej występują liczne pęknięcia na suficie i ścianach, podłoga jest w znacznym stopniu wytarta i zużyta, w panelach w niektórych miejscach utworzyły się niebezpieczne szpary. Schody zewnętrzne prowadzące na salę ze względu na ich zły stan są obecnie zamknięte i nie nadają się do użytkowania. W damskiej łazience wskazano na zły stan armatury sanitarnej i pęknięcia w płytkach.

Planowane prace w efekcie końcowym mają poprawić bezpieczeństwo na terenie placówki, mają zapewnić lepszą funkcjonalność pomieszczeń, stworzyć większą przestrzeń dla osób z ograniczeniami w poruszaniu się, ale również wpłyną pozytywnie na lepsze samopoczucie naszych uczestników.

Aby móc zrealizować te wszystkie działania, w lutym tego roku złożyliśmy wniosek o dofinansowane wspomnianej inwestycji ze środków PFRON. Cały koszt prac wyceniony został na 136 583,14 zł. Środki finansowe z otrzymanego 1% przeznaczylibyśmy na wniesienie wymaganego wkładu własnego w wysokości 30 048,30 zł.

Dlatego zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o przekazanie 1% na rzecz naszej placówki. Wasze wsparcie jest olbrzymią bronią w dążeniu do naszego lepszego funkcjonowania w placówce tak bardzo dla nas ważnej.

Każdego, kto zechce dołożyć swoją cegiełkę, prosimy o wpisanie w swoim rozliczeniu PIT numeru  KRS 0000025665.”


Skorzystaj z linka kierującego do rozliczenia przez e-pity:

https://www.e-pity.pl/pity-2020/akcja-e-life-jeden-procent-2021-KRS-0000025665--30784?fbclid=IwAR3TeILh3LDei_SsriAQM9TUqm06PxIVoFptkgJpmg3VHTHGPbn2d9ib8qE


Artykuł zlecony.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPrzystan
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.1931 sekundy